bugün

entry girip sözlüğün popüleritisini arttıran yazarların bu iş için hiç bir şekilde para kazanamadığı için isyan ederek söylediği sözdür.
80 leri yakından gören 80 gençliğinin kanmayacağı önermedir.
(bkz: sözlük harçlarımızı ödesin)
(bkz: akıllı olsun akıllı)
zall ın sözlük yazarlarına gözyaşartıcı bomba atmasıyla sonuçlanacak bir direnişin çağrısı. *
sözlüğün borsaya girip halka arz edilmesinden sonra daha sıkı desteklenecek dilektir.
sonraki aşama olarak dünyanın bütün yazarları birleşin çağrısına sebep verecek kampanya.
hukuki olarak kabul gormeyecek bir onerme. neden mi? cunku sozluge uye olurken diyor ki girdiginiz entrylerin telif haklari size ait olmayacak ve bunu kabul ediyor musunuz? burada yazan herkes bu maddeyi okuyup veya okumayip kabul ettigine gore, siz daha cok hayal kurarsiniz demek istiyorum. ama belli olmaz, sozluk yonetimi bir kiyak cekerse de hayir demeyiz.
+ sozluk reklam gelirleri yazarlara esit pay edilsin zall! olmuyo böyle bak hafız!
- bi de şöyle uzanayım istersen..
+ olmaz öyle şey!
- ağzıma alayım!
+ olm yanlış anladın galiba mevzuyu!
- kulağımın arkasına sürttür bari
+ ne diyosun sen zall?
- asıl sen diyosun amık? bi sittir git lan! hiç mi akıllı yok aranızda?
yuklu bir miktar gececekse elimize, guzel olabilecek olay.

sendencocugumolsun 21 istanbul ve burcin 20 izmir gibi reklamlardan olan geliri ben istemem haberiniz ola.
kesinlikle desteklemediğin, para verseler bile kabul etmeyeceğim, aç gözlü yazar temennisidir.

bir kere adam siteyi yapmış kod yazmış lan! yazar dediğin insanların hepsi programcılıkla, veritabanıyla çıkmış? alakası yok adamın... bir kere, olayın alt yapısından bihaber. ben gibi öküz bir yazar veritabanını devetabanının daha büyüğü zannedebilir mesela. şimdi ben çıkıp "verin lan paramı" desem, adam da çarşaf çarşaf entrylerden çıktı alsa, yarısını devletin kurumlarına, yarısını aileye, yarısını sevgiliye postalasa* hayatım biter şerefsizim. yok abicim istemem ben para mara. iyi böyle.
çok saçma hatta gereksiz bir girişimdir. onun yerine reklam gelirleri, her ay seçilen bir yazara gönderilsin.

(bkz: ben ilk ay için gönüllüyüm)
(bkz: akıllı yazar)
(bkz: sözlük giderleri yazarlara eşit pay edilsin)
sozluk sayfamıza neden reklam alamıyoruz?
pay falan istemiyoruz bize balık tutmayı öğretin.*
cok gerekli önemli bir girişimdir. sonuna kadar desteklemekte ve yapılacak tum calısmalara gönüllü olmaktayım.. *
hatta eşit pay edilmezse greve giderek sözlüğün kalitesini düşürmekle tehdit edebiliriz zall'ı, paso başlık sıçarız. reklam vermeye kimse yeltenemez zall da açlıktan ölür.

(bkz: sözlük sendikası başkanı yazar)
(bkz: herkesi siktin gözü bize diktin)

illa ki tanım: sözlüğün sahibi dese yeridir. bırakın adam kazansın be kardeşim.
akabinde onlarca eylemi beraberinde getirebilecek olan kampanya.
(bkz: haydi kızlar konkene)
(bkz: sözlük mafyası)

eğer pay gerçekleşirse, tam entrinizin gireceğiniz vakit "hop biladerim ne yapıyorsun sen"
diye değnekçilerin türemesi de an meselesidir.