bugün

ilk sezonu 51 bolum olarak yayinlanan bir anime. izlemeyen orospu cocugudur.
yıllardır izlediğim en komik animelerden. hikayesini anlatmayayım çünkü anlatırsam saçma gelir, tek söyleyeceğim, ilk 2 bölümü izleyin, beğenmezseniz kapayın ama beğeneceksinizdir.

çizimler ilk başta one piece'i hatırlatıyor, herşey jöle gibi, vıcık vıcık kıvrılıp yamuluyorlar filan. ama bir süre sonra izleyici alışıyor.

favorim blair, ilk bölümdeki banyo sahnesi manyaktı. ayrıca, soul'a "benim scythe'ım ol" demesi, o dublaj, aman tanrım. yirim (japonca olanı tabi).

ayrıca soul'un maka'yı çileden çıkartması ve maka'nın babasının hareketleri, sonra da dayak yemesi filan, gerçekten süper olmuş.

aksiyon ve absürd komedi ile dolu bir anime için önerim, budur.
hikayenin başladığı death cityi ve bir çok karakterin tim burton filmlerinden çıkmış havası yarattığı anime.
tadına doyum olmayan bir animedir. öyle ki tüm seriyi 1' haftada izlemiştim. her gün bi 11' bölüm filan.

karakterlerinin çok özel yerleri vardır şahsımda. hatta öyle ki telefonumda bile soul'un fotoğrafları vardı bi ara.
ara ara gelen üzücü sahneleri çok iyidir. komesi ise zaten harbiden komedidir. güldürür, mutlu eder insanı. ama seri bittiğinde çok ufak bi burukluk yaşarsınız. ama yine de o son sahne de bizimkileri öyle görünce duygulanmadan edemiyor lan insan.
mangasının animesinden farklı hikayesi olduğunu duyduğum eser. animesini izlemedim ama malum cadı ölünce bitiyormuş. mangası halen devam etmekte. 100. bölüme ulaştı daha da uzar.
karakterlerinin gariplikleri bariz abartilmis olmasina ragmen hic rahatsiz etmeyen, aksine gulduren, melee combat sahneleri iyi anime.

bir'de excalibur var ki, izlemeniz lazim.
Başta görüntü farklı gelebilir hatta bırakmayı bile düşünebilirsiniz ki ben düşündüm 10. Bölümden sonra bi merak başlıyor lan bunun sonun nereye çıkacak diye öyle diye diye üç günde anime.