bugün

ingilizcede ruh , tin , can, öz, temel anlamına gelen kelime
bir ekşi sözlük yazarıdır ayrıca.
çok hoş hugo boss parfümü.
gospel ve blues etkileşimli müzik türüdür. 1950lerin sonunda özellikle memphis ve detriot şehirlerinde gelişmiştir. funk ve disco müziğine de ilham vermiştir.
klasik gitar, bass, vokal üçlüsünü klavye ve fransız kornosu takip eder.

(bkz: aretha franklin)*
(bkz: ray charles)*
soldier of universal love.
bir marka.
(bkz: yahel and friends)
sohbeti keyif veren , samimi , içten yazar.
Yankee amcaların icra ettiği müzik. Bu amcalar genelde siyahi ve orta yaş civarındadırlar. Al Green ve Otis Redding nam salmış olanlarıdır. Hele Al Green amcamızın "How can you mend a broken heart" adlı türküsü vardır ki, insanın yüreğini cezbeder, melodileri kulağınızdan kalbinize doğru akıp gider.
müziğin en metafizik formudur; bu tarzın dışında kalanlar bildiğin sandalyedir, masadır.
bilgili yazar.
(bkz: marvin gaye)
yalnızlık kokunuzu odaya saçarken fonda çalabilecek müzik türü.

genelde siyahi kadın vokalistler tarafından icra edilir ve bundandır belki müziğin öteki türlü zenginliklerini görmemize de sebep olur.

dinlendirici bulan gafillere karşın, düşüncelerin fonunda çalmasından mütevellit "yarak dinlendirici" şeklinde tepkimelere sebeptir.
Ankara'da Olgunlar Sokak'ta bulunan bir pub. Zaman zaman kokteylleri indirime girer, dadindan yenmez. Yemekleri okuzdoyuran kivaminda olmakla birlikte tuborgun eksikligi hissedilir gonullerde.
ankara olgunlar civarında bulunan, çok beğenilen mekan. ray charles tablosuna ise ekşiden bir arakadaş göz koymuş. onu kimseye yar etmeyiz, yerinde gayet güzel durmakta bu böyle biline!
soul, gospel (kilise müziği) ve r&b sentezi bir müzik tarzıdır. james brown ile anılsa da çoğu zaman ben al green' i daha çok severim.
Marmaris sokaklarında ağlaya ağlaya yürememe sebep olan yahel müziğidir. ağlaya ağlaya yürüdüm bunu dinleye dinleye...

https://www.youtube.com/watch?v=rcUzjiMvnKI
pixar'ın yine, yeni ve yeniden harikalar yarattığı son filmi. ortamlardaki yerini almıştır. mutlaka izleyiniz.
Gece gece salya sümük ağlattı. Mükemmel bir film.
kia'nın en çirkin tasarımlı arabalarından biri. zamanında kendisi ile ciddi düşünüyorduk, böyle bir hataya düşmemek benim için büyük şans.
Neredeyse her ingilizce şarkının içinde geçen kelime.
ingilizce ruh demektir.
hayatınızda, hayatınıza anlam katacak ve size bir amaç verecek insanlar olsun. gerisi hallolur.

tanım: 2020 yılında gösterime giren bir film.
2020 yapımı, ölüm, yaşam, varoluş gibi insanı düşüncelere sevk eden sorulara çok da derine inmeden, biraz duygusal biraz komedi diliyle değinen keyifli bir pixar filmi. Seslendirmede Tina Fey ve Jamie Foxx başrol karakterlerine hayat veriyor.
Genel hatlarıyla beni önceki pixar yapımları kadar etkilemese de güzel ve akılda kalıcıydı. Bununla beraber tamamen büyüklere yönelik olduğunu düşünüyorum.
Sanat (özellikle müzik) ve insanlık hallerine dokunan ilgi çekici bir animasyon film.