bugün

ikisininde götüne koy.

(bkz: izm le ile biten herşeyin bi bok olmaması)

komunistlerin dünyada başarı ile yaptığı tek şey terör örgütü kurmaktır.

(bkz: dhkpc tikko pkk)
bu ülkede sol evsize ev yapmış, alevi katliamı yapılırken alevileri korumak için silahlanıp mahallelere dağılmış, amerika'nın ülkesine adım attırmamış atanı da denize dökmüş, yaşasın tam bağımsız türkiye diye bağırmış, köylüyle tarlada çalışmış, fakir için savaşmıştır ama hepte vatan haini ilan edilmiştir. sağ kafasıdır ne yapsa yeridir deyip susmak gerek.

bu ülkede denizler 6. filoyu denize dökerken kendini vatansever ilan eden kazmalar 6. filo karşısında namaz kılmış amerika'dan aldıkları eğitim, silah ve gazla ülke solcularına karşı savaşmıştır.
abi kardeştirler bunlar.
boş fantazyadır ikisi de. ayakları yere basmayan ve realitesi olmayan. yönetici lerini elitleştiren-tiranlaştıran fikirlerdir. stalin'den mao'ya bir dolu acımasız liderin var olmasına zemin hazırlamışlardır. kısacası insanoğlunun hayrına ürettikleri iyi bir meta hiÇ olmamıştır.
birbirinin devamıdır. halk tarafından benimsenilmesi halinde mutlak refah, eşitlik ve mutluluk getirecektir.
ikisi de çocuğumuz gibidir, severiz canımızı bile veririz onlar için. ama işte insan çocuğu hiç büyümesin istiyor demek, büyütemiyoruz efenim.
edit: sosyalistim ben.
Al birini vur ötekine.
laciverti - bokun - aynı kelimelerinin anlamlı dizilişi.
türkiye'de meclise girmiş düşüncelerdir. (bkz: türkiye işçi partisi) 1965 seçimlerinde meclise 15 milletvekili göndermiştir.

not: türkiye işçi partisi'nin şu andaki işçi partisi ile hiçbir alakası yoktur. tamamen sosyalist çizgide siyaset yapan bir partidir.
günümüzde iki kavramı da savunanlar, kavramın içeriğine aykırı hareket eden bireylerden oluşuyor.

not: gözlemdir.
(bkz: tip tip tipsizler allahsız komünistler)
biri ön ayaktır ötekine.
birinde rüşvet hala iş görür ötekinde rüşvetin anlamı yoktur.
çok iyi çok hoş düzenlerdir aslında.. ama fakat lakin velhasıl ütopyadır.. gerçek olsa insanoğlu için güzel, huzurlu bir yaşamın temeli atılmış olacaktır.. ama bu açgözlü, doymak bilmeyen, hırs canavarı insanoğlu hiçbir zaman bunu gerçekleştiremez..