bugün

An itibariyle donuza eklemiş olduğum yazardır.
Çok sikik yazmaktadır.
Doğru konuları yanlış dilde yazan kişi...
çaylak olma sebebini anlayamadığım yazar.
eleman belli ki tüm mesaisini din mevzuları üzerine yapıyor.
adamın en bilgi sahibi olduğu konu hakkında yazmasında ne gibi bir tuhaflık var anlamadım.
neyse, sevdim ben bu keratayı..
kendisi ile aynı sözlük ortamında bulunmak oldukça güzeldir. şöyleki benim gibi dini değerlerine bağlı, dinleri ve felsefeleri adeta içinde hisseden bir kişi ile bu hissiyatı sorgulayan genç bir kardeşimizin aynı platformda buluşması bir çok gizem dolu soruyu çözmemize vesile olacaktır. aferin genç böyle devam et. biz müminler senin gibi yoldan çıkmış kişilere doğru yolu göstermek için varız. belkide senin günahların benim cebime sevap olarak girmiştir.
sorgulayan insandır.

yaşı olmaz.
ilahi konulara fazla kafayi takmis yazar arkadas.
fazla dusunme hayatini yasa demek istiyorum kendisine. inanmayabilirsin ama carsaf carsaf yazi yazip milleti ikna etmek icin harcayacagin enerjiyi baska amaclar icin kullanabilirsin.
Yirmi tane dini başlık görünce hemen fark edilen durum. Az da başka şeyler yazsan nasıl olur? Yine çaylak olacaksın bıkmadın mı?
sorguladığını iddia ediyor, ama tek bildiği sabit bir fikre saplanıp kalarak "tanrı yoktur" demek olan aslan parçası. tanrının varlığına inanmıyor musun? inanmamakta ve bunu özgürce dile getirmekte özgürsün, ama sorguladığını iddia edip takık gibi insanlara fikirlerini dayatmayı ben zorbalık olarak kabul ediyorum.
umarım tez zamanda göremeyiz...
Fazla sorgulamaktan çaylak olmuş demek valla yazık demek ki fıtratinda varmış.

Abuk sabuk deil de az daha mantıklı sorgulasa yazarı.
on birinci nesil çaylak. sanırsam fazlaca sorgulamış. geçmiş olsundur.
istediğimiz düşünceye inanmakta özgürüz. ancak herkes bizimle aynı düşünceye inanmamaktadır. bizim katılmadığımız düşünceler başkaları için değerli olabilir. bu yüzden, toplumsal bağların zayıflamaması adına, inanmasak bile farklı düşüncelere saygı göstermek zorundayız. yoksa kaos ve karışıklık ortaya çıkar.
kendisine tepki gösterilmesinin sebebi farklı düşüncelere takındığı kırıcı tavır olan yazardır. yoksa elbette ki istediğini düşünmekte özgürdür.
allah yok, demek hakaret değil. müslümanların da hristiyanlara inancınız yalan demesi gibi. kaldı ki burada müslümanların hristiyanların inançlarına olan tutumu insan ürünü olduğunu gösterme ve eleştiri üzerine değil; hakaret ve küfür üzerinedir. *

tabii ki ateistleri savunacağım efendim... *

beni mağlup etmeye çalışanlarla fikri mücadeleme son vermeyeceğim hiç.

1400 yıllık kur'an'ı kaynak alıp tanrıya varmak kadar saçma bir şey yoktur bu yazar için. bu yazarın kendi görüşüdür.
geldi yine bizim derin ateistimiz.

(bkz: allahın kökeni)

bayılıyorum ben bu adamdaki özgüvene hacı. cidden lan. ordan burdan kopyalayıp ateizm propagandası ya da islam düşmanlığı yaparak sözüm ona söylenmeyeleri söylüyor. yürü be kim tutar seni adamımsın.

yalnız, sorgulamakla da kalmıyor bu aslan parçası. kendi düşüncelerinin doğru olduğuna bizleri zorla inandırmaya, kendi fikirlerini bizlere zorla kabul ettirmeye çalışıyor. sorguladın mı? aferin sana. peki ne diye her eleştiriye, açtığın başlıktaki her karşı görüşe bir şey yazıyorsun a benim pek bi' bilgili, pek bi' saygılı, pek bi' muhterem kardeşim? kendi fikirlerine saygı bekliyorsan, önce saygı duymayı öğreneceksin.
ben bunu donuzlamıstım niye entryleri gözüküyor dedigimdir. bi düş be kardeşim.
bugüne kadar gördüğüm en troll ateist.

hayır yani ateist olabilirsin ama bunu ikide bir melih gökçek kıvamında elimde belgeler var tarzında yapman çok komik.

(bkz: baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor).
şizofrenik, paranoyak hayallere sahip insanların yine aynı hayallerle kafayı yiyen insanlar üzerinden kendisini eleştirebilecek kadar aptal olduğunu gören yazardır.

bu yazarın ana gerçeği maddedir, madde hayal diyen deliler ya da "bu dünya yalan " diyenler öteye gitsin...
başlık aklıma şu videoyu getirdi nedense.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/41012/dunyanin-sirrini-bulan-adam
efenim ölümün tek gerçek olduğunu bilen yazardır. ölümün varlığını ahiret gibi saçma inançlarla inkar edenleri ciddiye almaz.
(bkz: sonsuz hayat saçmalığı)
(bkz: cennetin anlamsızlığı)
Kendini sorgularsa eminim doğru yolu bulur çünkü zaten içimizde var ahiret inancı etrafındaki delilleri göremiyorsa duyamıyorsa kendine baksın kimse ölümün son olduğuna inanacak kadar saf değil bunun için mucize arıyorsa o zaman imtahanın ne anlamı var.
kendisine edilen hakaret, aşağılamayı bunu eden insanlara layık gören yazardır. ve aynen iade etmektedir. şizofren, paranoyak saplantılı inançlara sahip insanları kızdırmaktadır.

efendim bazı insanların inanç dediği allah vb. şeylerin şizofrenik, paranoyak düşüncelerin var olmadığından kendi varlığı kadar emindir.

bazıları kendisini yırtsa da var olmayan şeyleri, onlara inanarak var edemezler.

islam'ın zaten kendisi çürük tüm deli saçması gördüğümüz masallarıyla, bir tanrı yok ki, kağıt üstü argümanlarla kendisini korumaktan aciz bir varlığın avukatlığını yapar hayalperest arkadaş ancak.

allah'ı hep müslümanlara ait kitaplarda bulur inançlı arkadaşlar zaten... *
sorgulayan insanlar sayesinde ateist aileye, cumhuriyete, laikliğe, demokrasiye sahip olanların kendisine akıl verdiği yazar.

dini sevmiyorum. sevmek zorunda da değilim.

ölene dek, son nefesimi verene dek de mücadele edeceğim dinle ve beyinleri esir alan vahşi kapitalizme eş gördüğüm sistemiyle. kanla, para kusan islami vakıflarla, buna dayalı, beyin yıkayan dev propagandacı medya organlarıyla değil; benim gibi olanlarla beraber, kendi çapımda, fikirlerimle, kalemimle.

bu ülkedeki kültür, sosyal düzen, meslek sınıfları, dil, internet vb. her şey din üzerine kuruludur. yoğun bir islam misyonerliği, islam propagandası olan bir ülkede elbette ateist kalmak zor! mücadele etmedikçe bu yobaz sistemle!

ülkede bilim, yargı, yasama, yürütme, hukuk, düzen, asayiş dinin karanlığı yüzünden çökmüş, ülke bölünmeye koşuyor, halk bölünmüş...

kötülüğü, iyiliği dine bağlayarak kafayı dinle sıyırmış, ateistlerle bozmuş yeni yetme ergenlerden de öğrenecek değilim.

dini çatır çatır eleştireceğiz, bu elbette birilerine batacak.

her bir müslüman pozitif bir islam misyoneridir. ama ateist biriyken ben bunu kendi aileme, kardeşlerime ateizm misyonerliği yapmadım; aksine çevremden islam misyonerliğine dayalı şiddet dolu, sözlü, koyu, ağır baskıya rağmen buradayım. hem de onlara hiçbir ifade de bulunmama rağmen. işte ateistlerin farkı da burada.

7.yy'daki bir arapın aklıyla gidenlerden akıl alacak da değilim bu konuda.

benim bireysel eleştirimden kime ne yahu. burada bana eleştirilerini sunanlar anam değil, babam değil, padişah değil; padişah olsa ne yazar. dilediğimle sevişirim, dilediğimi ifade ederim. ifade özgürlüğüme dinini sokanlar asıl araptır. ifade özgürlüğü, yaşam alanımızdan o din çıkmadıkça susmayacağız. tabii suçlular dini sokanlardır dikte ile oralara!

bireyselliği keşfedememiş müslüman arkadaşlar kadar ateistlere karşı yobaz, dikteci, saldırgan başka hiçbir insan bilmiyorum.

tebliğ kafasından midem bulanıyor artık, her yerdeler...

şahısları hedef alarak eleştiri yapmayan bir yazardır. ama ne yazıktır ki bazı yazarlar bu yazarın özgürlük alanının anasını çatır çatır becermektedir.

bazıları ölene dek çatlasa da onların tabiriyle dinsiz bir soysuz olarak kalacağım. ve bu yazar 77 yaşında da muhtemelen burada entry giriyor olacak, eğer o kadar uzun yaşarsa.

not: susmalı, konuşmamalı, yobazlara ve görüşlerine teslim olmalıymışız.
Sen sorgulama arap.
Eski ve aileden ateist olan biri olarak şimdiki ateistleri anlamıyorum.
Kim olursa olsun.
Ulan annem inançsız, babam inançsız benim. Ciddiyim hem de ergen ateist değiller harbiden inançsızlar.
1 kere islam hakkında kötü söz duymadım.
Müslüman olduğumda kimse bana karışmadı.

Bir insan niye islamı karalamaya çalışır ki ? Hayır hepinize soruyorum. Neden sürekli bir islam şöyledir, islam böyledir vs.

Kendi aileme bakıyorum. Dışarıda inşallah, maşallah vs. Gayet müslüman kültürüne ayak uyduruyorlar, kendi aile içinde inançsızlar, 2 kardeşim de böyle bir ailede yetiştik. Ben ve ablam inanıyoruz, erkek kardeşim inanmıyor. Kimse de bize laf etmiyor amk.

Neden lan. Biri bana bu türkiye ateistlerinin kafasını açıklasın.
Adam bir gün yazar üç gün çaylak.
Hakaret ettiği gerekçesi ile olmalı ama bakacağız aynı hassasiyet başka hakaret edenlere de gösteriliyor mu ?
Kaldı ki yalan söyleyip üzerine küfür inşa etmiyor ne varsa tarihte onu söylüyor. Gerçi "olanı söylemek " ne büyük günahtır insanların dünyasında.
boşlukların tanrısı allah. *

kağıt üstü inançlara dayalı argümanlarda fantezi yapılan bir hayal. o argümanlarda kendisi için değil, teist tanrı argümanları, kendisi hakkındaki yorumlarda 7.yy kur'an'ı ile alakası yok. kur'an'da çok anlam var, allah'ın sözü diyen bir zihinden, inançtan çıkma.

işte bunların farkındadır bu yazar.