bugün

acilen tüm insanlığın elini taşın altına koyması gereken durumdur. elimizden geldiğince yardım etmeliyiz. diyanet, ihh, kimse yok mu, kızılay gibi yardım kuruluşları kampanya başlatmıştır. en dandik tv programlarına bile sms le birinciyi seçerken böyle bir konuyu es geçmemeliyiz.

http://www.ihh.org.tr/banka-hesap-numaralari/tr

http://www.zaman.com.tr/h...-5-milyon-liraya-yaklasti

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=73323
yardim icin...
kızılay hesap numaraları
bütün bankalardaki kızılay hesapları.
sms ile yardım ise ‘‘afrika’’ yazarak 2868’e gönderilecek olan sms ile 5 tl yardımda bulunuluyor.
diyanet işleri başkanlığı
‘afrika’ yazıp 5601’e atılan her sms 5 tl yardım olarak somali’ye gidiyor.
kimse yok mu derneği;
bank asya hesap numaralari
tl hesabı 88 88 88-1 tr930020800021008888880001
usd hesabı 88 88 88 -2 tr660020800021008888880002
eur hesabı 88 88 88 -3 tr390020800021008888880003
sms ile yardım ise “aclik” yazıp 5777`ye gönderilerek 5 liralık yardımda bulunulabiliyor.
ihh banka hesap numaralari:
ziraat bankası (tl) : 2124994-5007
türkiye finans (tl) : 327930-1
sms ile yardım ise “afrika” yazıp 3072`ye gönderilerek 5 liralık yardımda bulunulabilirsiniz.

Sahsen kizilay'dan baska hicbir kuruma zirnik guvenmem, o ayri.
(bkz: 5601)
Tüm dünyada doğal kaynaklar sonsuzmuşçasına tüketilirken, aynı dunya uzerınde yasanan bu duruma göz yummak neredeyse imkansız gıbı. Çoğu zaman ihmal ettiğimiz insanı değerlerimizin farkında olalım, ülkemizde her sey bu kadar elimizin altındayken bu insanların halini de unutmayalım.

Lütfen sadece biraz duyarlılık, hiç olmazsa 2868 'e boş bir mesaj atalım. !!
200 TL tutarındaki bir nakdi yardım, 5 kişilik bir ailenin 1 aylık yiyecek ihtiyacını karşılıyormuş. Kaynak: Kızılay web sayfası.
(bkz: rotamız afrika yükümüz insanlık/@y for yazar)
somali'deki açlığın bu seneki muhteşem kuraklık nedeniyle meydana geldiğini söyledikleri için afedersiniz ama sikimde bile olmayacak kampanya.

sömürüden, oradaki insanlık ayıbından, ülkenin zenginlerinden bahsedilmiyor da aç sefil çocukların fotoğraflarıyla her zaman olduğu gibi duygu sömürüsü yapılıyor.

hadi her şeyi geçtim kampanyada kimse yok mu ve ihh var lan ... dolandırılacakları seleflerinden de belliyken ne diye salaklık yapayım ki?

5 liradan bir şey olmaz(!) (bkz: deniz feneri derneği davası)
somali ye sivil inisiyatif ve onun eliyle yürürtülen kampanyalarla destek olamazsınız.
müslüman gerillalar gönderilen gıda yardımı hakkında bile fetva yayınlayıp, yiyecekleri kara listeye alıyor.
her türlü yardım naklini kontrol altında tutuyorlar.
ayrıca ülkede açlıktan daha büyük sorun otorite boşluğu ve modern dünyanın jandarmalarının bu duruma bilerek ve isteyerek ses çıkarmaması.
somali yi ve topyekün afrika yı kurtarmanın yolu, bireysel aktivitelerden öte dünya milletlerinin topyekün zihniyet değişikliğine gitmesidir.
kapitalist yapılanmanın ve global sömürünün kaçınılmaz sonuçlarıdır olanlar.
somali de ölen her bebekte mevcut dünya düzeninin ve o düzene alet olan her birimizin payı sonsuzdur.
Yardım ediyoruz iyi güzel hoş. Bende yaptım yardımımı çok şükür. Ama taşıma su ile değirmen ne kadar dönecek? Bunun yerine imkanlar oluşturulsa bu ülkelerde daha faydalı olunmaz mıydı?
somaliden selam var..... 90 günde 30000 çocuk öldü açlıktan. ölmeye devam ediyor.
bir elin nesi var ama damlaya damlaya göl olur.
vicdanları rahatlatacak eylemdir.
(bkz: denedim %100 çalışıyor)

fakat kalıcı çözümler bulunmalı.
ayrıca amerika buralara niye refah götürmüyor? anlamıyorum!
herkesin durumuna uygun olacağı şekilde para göndererek katılacağına inandığım kampanya.

işte fırsat. sabahtan akşama burada inançlara, görüşlere sövülüyor.

bu kampanya tüm farklı görüş mensuplarının yüreğine umut dolduran, onları ortak paydada buluşturan nadir şeylerden.

para yerine gider mi demeyin. birleşmiş milletlerin görevidir bu demeyin. sözde barış ve yardım için kurulmuş emperyalist zımbırtılardan yardım eli beklemeyin.

evet onlar yapmıyorsa(ki yıllardır yapamıyorlar), biz yapıyoruz.
"bir kaç tane uçak ayarlayıp da içini alabildiğine su ve yiyecekle doldurup somali ye göndermek çok mu zor acaba? biz fakir halimizle bunları düşünüyoruz da zenginler nasıl düşünmüyor bunu anlamıyorum. o kadar özel uçağı olan, yatı katı olan, bi arabaya milyon dolar veren insanlar var ülkemizde. çok mu zor bir kaç uçağı tamamen su şişeleriyle doldursalar, diğer uçakları da yiyecekle doldursalar. para pul toplamaya hacet dahi yok aslında. ama nerde o insanlık nerde!!!" denilen kampanya.
yardımlar 300 milyona yaklaşmış helal olsun türkiyem.
türkiye'de cemaate bağlı olarak faaliyet gösteren firmaların ihya edildiği kampanya.