bugün

hak yemek, sol elle yemek yemek kadar dikkat çekmedi bu ülkede - ismet Özel.
manyaklığın nirvanası olan başlık. insan el ve kolundan; din, mezhep, tarikat ve ideoloji üreten soytarılar.

yüzlerce yıldır, bi tükenmediniz gitti, sapık herifler.

görsel

görsel
inandığımız kitap bir ancak inandığımız islam aynı islam mı sorgulatır. sen bir kitaba inanıyorsan, açar okursun ve ne söylediğini öğrenirsin. mantık dışı bir şey yazmadığını anlarsın yani. sol elle yemenin, yazmanın neresi neden günah olsun ki?
Pişmanlığımız, kardeşim solaktı, zorla salak yaptık kendisini, çok pişmanız, sol elle yememek taharetle ilgili bir şey, artık yeterli hijyen malzemelerine sahip olduğumuza göre sol elimizi kullanmakta sakınca kalmamıştır sanırım.

Ekleme: peygamberimiz elin kırılsın mı demiş? Kendisine işkence edenlere beddua etmemiş bir insan böyle bir gerekçeyle beddua eder mi hiç? Hangi angut inanır böyle bir iddiaya?
çeşitli nedenlerle sol elini kaybetmiş olanların ne yapacağını, nasıl yemek yemesi gerektiğini açıklamamış olması büyük gaflet.
Cahil Sığır beyanı. Farz değildir sağ elle yemek.
sabahta bir entry girdiğim mevzu. (bkz: kabak tadı)

sağ elle yemek yemek sünnettir demiş bir kişi.

güzel evladım cici çocuk bak sen gördünmü peygamberi sağ elle yemek yerken? görmedin. ee nerden çıkarıyorsun bunu? sağ elle yemek yemek sünnetse sağlaktır o zaman. ya solak olaydı? solla yiyecekti. solla yemek yemek sünnet mi olacaktı? nelere takmış millet ya.

sağ elle yemek sünnetse cihat farz. cihat etsene * bak peygamber kaç savaş verdi. hadi yapamıyorsan git savaş teknolojisi üret takılma böyle basitlere.
sağ elin neyle meşgul olduğuna bağlı olarak doğru olabilecek önerme.
Sağ elle yemek yemek sünnettir. Sol elle yemek yemek günah değildir.
Yanlış ifadedir. Günah değil mekruhtur. Mekruh dinen hoş karşılanmayan ancak yapıldığında günah olmayan davranışlardır. Peygamberimiz sağ eliyle yemek yermiş. Onun yaptıklarını yapmak sünnettir. Sünneti uygulamamak ise günah değil ama hoş da değildir.

Not: Sigaraya mekruh diye hüküm verenlerin beyin eksikliği var kesinlikle. Beden sana emanetse onu güzel kullanmak zorundasın. Onu zehirlemeyi mekruh ilan etmek yanlıştır. Hele bağımlılık yapması ise ayrı bir konu zaten. sigara alkol gibi başlı başına haramdır benim gözümde.
Neden sigaraya girdim bir anda,çünkü sigara içmekle sol elle yemek yemeyi aynı kefeye koyuyorlar.
Peygamberin dediği her şeyi yaptınız da bir tek o kaldı dedirtir.
Sol elim, benim sağkolumdur.
solaklar ne yapsın şimdi tüh tüh!
islam a göre nefes almaktan başka herşey ya mekruh ya da haramdır. nefesini al, namazını kıl kurcalama böyle şeyleri. islam kurcalanmayı sevmez. yassakk kardeşim!!
18 Yılllık günahkar olduğumu gösterir.

O zaman dans !
Günah değil mekruhtur arkadaşlar yanlış bilgi yaymayalım efendim bu paylaşım da mekruh oluyor yani hoş değil anlamında mekruh.
solak olmamdan dolayı küçüklüğümde akrabaların köyde kalan kısmı ve bilimum yaşlı kesimin(dede anneanne) sürekli sağ elle yemek yememi tembih etmesi hatta baya baya baskı kurması üzerine anlam veremediğim durum..ulan sanki kötü bişey yapıyoruz,neymiş günahmış harammış vs..çocukluğumda islamın(veya müslümanların) ilk saçmalığıyla o an karşılaşmıştım..ulan deki bana beyninin iki lobunu da iyi çalıştırman için sağ elini de kullanmayı öğrenmen gerek falan seve seve öğrenirim,ki sonradan öğrendim zaten..ama bana bu hurafelerle gelme be,hiçbir mantıklı açıklaması yok çünkü..böyle böyle dinden çıkıyo insanlar sevgili yobazlar
beyler. mars'ta su bulundu.
Sol elimizi temizlikte kullanıyoruz eyvallah. Sağ elimizi kullanmıyor muyuz? "Götünü yıkadığın elini ağzına sokma" düşüncesi nasıl saçma bir düşüncedir? Çatal, bıçak, kaşık diye bir şey çıktı mnakoym duydunuz mu? Kullanışlı ve hijyenik diyolla.
Madem sol elimizi pis işler dışında kullanmamız yasak, kesip atalım mnakoym? Sağ elimiz bizim organımızken, sol elimiz piç mi?

uzun lafın kısası; sol elle yemek günah değildir. Sadece çok eskilerde kalmış bir kuraldır. Şimdiki yemek için kullanılan araçların olmadığı zamanlardan kalma bir kural. Bu Kuralın delinmemesi içinde günah denmiş olması muhtemeldir.
Sol elle yemek yeme, sağ ayağınla kapıdan geç solaklar ölsün, sağlaklar yaşasın. çok sağlak bir millet olduk böyle dedikleri için.
kimi ahmağın, google'dan arama yaparak bazı din tüccarı sitelerden bulduğu eblehçe bir yazıyı paylaşarak haklı çıkarmaya çalıştığı yasaktır.

bu zihniyet böyledir işte... asla "referans" gibi bir dertleri olmaz. yazıyı refere eden andavallı için:

yazıyı nereden aldın? referans?

yazıyı yazan ebleh için:

kaynağın? referans?

"bazı şifacılar"? kimmişler onlar? "şifacı" ünvanını kimden, hangi vesileyle almışlar? referans?

"bilim adamlarınca incelenen"... hangi bilim adamları? tarih? araştırmaları hangi bilimsel dergide yayınlanmış? referans?

"sağ el pozitif, sol el negatif enerji alanı"... "enerji alanından" kasıt nedir? elektro manyetik alan mı? elektro statik alan mı? büyüklüğü nedir? kim tarafından, nasıl, nerede, hangi koşullar altında ölçülmüş? "etkisi"(!) nasıl değerlendirilmiş? "pozitif"in olumlu, yararlı, "negatif"in olumsuz, zararlı olduğunu gösteren, sözcüklerin kelime anlamları dışında, bilimsel nasıl bir delil vardır? referans?

kasıt iddia olunan, ne idüğü belirsiz enerji alanının etkileyeceği çevrede oluşturacağı elektrik yüküyse, pozitif yükün zarar vermeyeceğini iddia eden andavallı kim? referans?

uzatmayayım...

maalesef ama maalesef ülkemizdeki eğitim düzeyi böyle... daha doğru nasıl araştırılır onu bile bilmeyenler, kuşkuculuktan zerre nasibini almayanlar sürü sürü mezun ediliyor okullarımızdan. içler acısı haldeki cehaletleri ile dini saplantıları birleşince ise böyle manzaralar çıkıyor karşımıza...
Google sag olsun:

Bildiğimiz üzere insanın sinir sisteminde akmakta olan bio-elektrik sonucu beyin ve beden dışında Statik Elektrik ve Manyetik Alanlar ile değişken Elektromanyetik Dalgalar (Alanlar) meydana gelmektedir. Ancak bu Enerji Alanları da rastgele bir biçimde oluşmayıp tıpkı mıknatıslarda olduğu gibi beden üzerinde (+) ve (-) biçiminde kutuplanmıştır. Bu yüzden insanın sağ tarafı “pozitif”, sol tarafı ise “negatif” enerji alanına sahiptir.

Bununla birlikte bilim adamlarınca incelenen bazı şifacılar da ellerinden yayılan bu güçlü enerji alanları vasıtasıyla zararlı bakterileri, mikropları öldürdükleri, dolayısıyla bedenin içi ve dışındaki iltihaplı yaraları çok kısa süreler içerisinde yok edebildikleri ispatlanmıştır. Yine bu sebepten dolayı, bu şifacılar ellerini besinlerin üzerine koyduklarında ise, bu besinleri buzdolabından çok daha uzun süreler tutabildikleri de gözlemlenmiştir. Bu enerjinin, mikroplara dayanmayan başka hastalıklara da şifa olduğu tespit edilmiştir.
işte Hz. Rasulullah'ın (s.a.v) "sağ elle yemek yemeyi" şiddetle önermesinin altında yatan bir hikmette bu olabilir . Böylece şifacılar düzeyinde olmasa da her insanın sağ elinden yayılan yeterli düzeydeki bu pozitif enerji alanları, birtakım zararlı mikroorganizmaları yok ettiği gibi, bu enerji alanlarının neden olduğu bir başka etki dolayısıyla, o yemeğin vücut tarafından çok yüksek düzeyde hücreler tarafından değerlendirilmesini de sağlamaktadır. Bu esnadaki duanın faydası da, anlattığımız bu sistemin daha güçlü ve verimli olarak ortaya çıkmasını temin etmektedir.

Suyu sağ eliniz ile içiniz, sağ el pozitif, sol el negatif enerji alanına sahip, sağ el ile içilen ve yenen besinlerin vitaminleri alınırken sol el ile içilen ve yenilen besinlerin posalarını almış oluyoruz.
sahih hadisleri bile reddedenlerin "yok böyle bir şey islam dininde" diye inkar ettiği günahtır.

var gülüm var... üstelik insanın solak olması bile sol elle yemek için mazeret değil:

http://dinimeseleler.com/...evapDetay.aspx?ur_id=2772

hadi bakalım müminler... el kadar solak çocuklarınıza sağ elle yemeleri için baskı yaparak travma yaşatmaya devam...
Yemek yiyerek bile günahkâr olabiliyoruz amk dedirtir * . Tek vuruşta sürüngen öldürerek dengeliyordum günahı ama mevsim de döndü şimdi amk. Bundan sonrası sırf günah.
kuran-ı kerim'de geçmiyorsa inanmayınız.