islami değerlerle dalga geçerek dikkat çekmeye çalışan ateist trollerden biri daha.
bu da geçer. neler geçmedi ki. evet.
hz. isa nın islami bir değer olmadığını iddia eden cahillerin savunduğu yazardır.
ateist değilim. bunu nickimden de anlayabilirsiniz. burda bi suçlu varsa o da bana ateist diyen kişidir. çünkü hakkında hiç düşünmediği konularda insanları rahatlıkla suclayabiliyor. müslüman olmayan herkesi ateist sanmasi da bu konular hakkında hiç düşünmediğinin kanıtıdır.

lisedeyken edebiyat dersinde oğuz kagan destaniyla ilgili bir metin okumuştuk. malum oğuz kaganin daha bebek yaşlarında konuştuğu yazıyordu. sınıfta bir anda herkes ne kadar saçma olduğunu söyledi. ilginçtir ki aynı adamlar inançlı kişilerdi ve inançlı olmalarına rağmen kuranda isanın bebek yaşlarda konuştuğunu yazmasinda bihaberlerdi ve bu şekilde yanlışlıkla da olsa konuya objektif bakıp aslında bahsi geçen olayın ne kadar saçma olduğunu itiraf etmişlerdi.

bunun gibi birçok olayı görebilirsiniz. musanin denize yarmasini delice savunanlar zeuse saçma derler. isanin ölü diriltmesini savunanlar hadese saçma derler. evet belki olaylar benzesede açıklamaları farklı olabilirler bunu kabul ediyorum. ama temelinde bütün dinler aynı bir takım olaylara dayanıyor. yani bu insanlar başka dinlerde ki şeylere saçma derken benzer şeylerin kendi dinlerinde de olduklarını unutuyorlar. zeusta insan özellikleri var diyen arkadaşım allahın merhametli olduğunu savunuyordu. sanırım arkadaşım insanı sadece fiziksel özelliklerinden ibaret sayıyor.

aslında tanrının yüceligini söyleyen çoğu dindar onun yüceligini insani ve dünyevi özelliklere indirgiyor. baktığınız zaman bir deistin inandığı tanri bile çoğu dindarin inandığı tanridan daha fazla ilahidir.

şimdi de bana deist diyenler çıkabilir. hayır efendim deistte değilim.
bir tarafta allahın indirdiği kuranı kerim diğer tarafta ne olduğu belli olmayan bir destan. tabiiki inanmayacağız amına koyduğumun ne bekliyorsun evet lisede senin gibi mal tipler de vardı.
kuranda geçen bir çok olayın ne olduğu belirsiz destanlardan geldiğini anlamamışsan ben ne yapayım?
sözlüğün en seksi yazarıdır.
sözlüğün en yakışıklı yazarıdır.
sözlüğün en zeki yazarıdır.
Aristodur.
(bkz: iq umun 486 olduğu gerçektir)
kızların yedek sevgilisidir. ama hiçbir kız oyuna almadı henüz. biriniz de alın be.
görsel