bugün

yakında başlayacak kampanya.fakat köpekler üzerine yoğunlaşılacak.
başıboş sokak köpeklerinin insanlara verdiği zarardan ötürü toplanması taraftarıyım. bu aynı zamanda kedilerin canını da koruma altına almak anlamına geliyor. gündüz masum görünen o hayvanların geceleri çeteler halinde nasıl da saldırgan olduğunu bilemezsiniz.
ezcümle, insan sağlığı önemlidir arkadaşım.
sokakta yaşayan hayvanların önce toplanıp daha sonra uyutulacağından haberi olmayan gaddar kişi söylemi.
yaşamak herkesin hakkı efendim. kimse kimse zarar vermediği sürece saldırmaz.
insanlar daha zararlı buna emin olabilirsiniz.
şiddetle kınıyorum.
Sokak hayvanlarının toplanmasını ısteyenlerı toplayıp Kenyalı arkadaslarıma toparlatmak ıstememe sebep olan başlık.
Bu dünyadaki en tehlikeli yaratık insandır. E insan düşünen bir hayvandır. Bu durumda insanları toplamak lazım... Emin olun sokakta yaşayan o hayvana sen kötü davranmadıkça o da size kötü davranmamaktadır. Siz iyi davrandıkça iyiliğini fazlası ile verecek hayvandır. Bu kanunu çıkartan arkadaş muhtemelen bir grup serseri tarafından saldırıya uğrayıp sokak köpeklerince kurtarılmamıştır. * Yeterki siz de iyi davranın...
ırkçılıktan hiçbir farkı olmayan bir uygulamaya net bir şekilde giden bir yasa tasarısıdır bu şey.

ama öyle böyle ırkçılık değil, ku klux klan ırkçılığı, nazi ırkçılığıdır bu. kendinden aciz olan yaratıkları ezme hissinden başka bir şey değildir bu yasa, aşağılıktır, acizdir, kirlidir, kanlıdır.

o zavallı hayvanları görebiliyorum şimdiden atıldıkları yerde bir süre sonra yiyecek bulamadıkları için açlıktan arkadaşlarına saldırdıkları anı. böyle bir şeyi iyi niyetle tasarlayan adam olamaz, ellerini ovalıyordur bu insanlar bir yaratığın canını alabilecek kadar üstün olduklarını düşündükleri için; adım gibi eminim. bunun ne inanışla, ne ab'yle, ne modernlikle, ne de insanlıkla hiçbir alakası olamaz. bunu yapan da, imzalayan da, yasa olarak sunan da, uygulayan da insanlıktan çıkmıştır; süslü sözlerine ot tıkanacasılar.

allahınız varsa allahınızdan bulun. yoksa gelin benden bulun. ben daha iyisini veririm elinize.
(bkz: gece gece dost olunan köpek sürüsü)
hayvanları kafese kapatmak ayrı bir hayvanlık olmalı.

insanların hayvanlara verdiği zarardan ötürü hayvanlar bir yaptırım uygulayamıyor değil mi?
sokak hayvanları toplansın ve kendilerinin toplanması için kampanya başlatılanlara girsin mümkünse. vahşettir.
Toplanıp götünüze girsinler. Binanızı ev edinmiş, korumak için havlayan köpeciklerden ne istiyorsun aklım almıyor!
gerçekten toplansınlar mı ya? hay allah arkadaşın isteğini derhal dikkate alın.

oğlum, adı üstünde sokak hayvanları. hayvanların yaşam alanına bundan seneler evvel gelip binayı diken sensin. bulduğun en ufak bi çayırı betonlaştırıyorsun sonra hayvanlar toplansın.

havyanların yaşam alanlarına müdahele eden hayvanları kim toplayacak.

edit: gezi de agacçları sökenlere de böyle konuşsana diyen genç. bak vururum ağzına elimin tersiyle dönüp arkama bakmam bile. anlıyor musun?
betimi benzimi attıran eylemdir.

geçen belediye hayvan toplama aracı döndü köşeyi aniden önüme çıktı. nası döndüm kaçıyom ama bi görmeniz lazımdı. çalıların arasına saklandım hemen. gitmelerini bekledim. nabız oldu 180. vıyklaya vıyklaya kulübeme kaçtım hemen.
(bkz: orospu çocuğu olduğunu belli etme yolları)
Sokak hayvanlarını toplamak yerine şu an sokaklarda bulunan köpek ve kediler düzenli olarak kısırlaştırılmalı . Zaten belli bir süre sonra sayıları kontrol altına alınmış olur . Bir de pet shoplardan kedi veya köpek satın alındığında bir sözleşme yapılmalı ve bunlar devlet tarafından sıkı denetlenmeli ki o hayvandan bıkıldığında sokağa atılmasının önüne geçilsin . Hayvanlar için şehir dışında olmayacak çok şeffaf bir yaşama alanları kurulmalı . ( böyle 3-4 dönümlük değil ) mesela süreyyapaşa ın arka tarafındaki ormanlar kesinlikle imara kapatılıp sokak hayvanlarına ayırılmalı . kartal ve pendikteki orman alanları da bu şekilde oluşturulmalı . Buralara düzenli bakım yapacak ekipler kurulmalı . Bakım için ise istanbul da evlerin elektrik ve su faturalarına aylık 1 tl eklenmeli . Bir de bu betonlaşmaya artık son verilmeli . Böylece bana saldırdı diyecek kişilerle hayvanseverler arasında barış sağlanmış olur . Uyutulma olayına kesinlikle karşıyım . Bulaşıcı hastalık ( kuduz ) ve ya tıbbi neden olmadığı sürece uyutulma yasak olmalı .
toplansın sonra topluca bütün hayvan düşmanlarını siksin dediğim. hem de doggy style.
sokak hayvanları birleşsin, kendilerini "sokak hayvanları" yapanları ziksindir..
sözlük hayvanlarını da es geçmemek lazım.
Seni tıksak barınağa? Bence daha güzel olur.
doğru olandır. toplanmalı ve toplandıktan sonra yasa getirilmeli, toplanan sokak hayvanlarının her birinin, alerjik rahatsızlığı yada fobisi olmayan bireylerin evlerinde devlet destekli olarak bakılması zorunludur diye. belki man adasına gitmeyen yada zarrablanmayan 3 5 milyon vardır da bu iş için ayrılır.
Türkiye deki barınaklardan bir habersen bunu demek kolaydır.
Meymunlar toplansın bence.
sokak hayvanları sadece geri kalmış, damacanaya tecavüz edilen ülkelerde var.
güncel Önemli Başlıklar