bugün

telefon aracılığı ile mesajlaşarak gerçekleştirilen karşılıklı muhabbettir, karşılıklı olmayınca muhabbet olmuyor zaten, o ayrı.
örneğin:
k: slm cnm bn srvse biniyrum öptm
e: gnydn cnm bende uyandım
k: cnm bn srvsteim başımı tavana çarptım ayşe ile glüyoruz
e: öpeyim geçsin cnm bnm *
k: cnm ayşe bana çarptı düştüm ben ağlyrm
e: kymm cnm bnm
k: cnm dizim kanyr
e: hmn hstneye git
k: aşkm geçti şaka yptm çk kanamadı
e: ısırırım burnunu yapma bi dh bn ööle şaka
k: aşkm burak bana çıkalım mı dedi kbl ettim kndn ii bk by.
yüz yüze utanan sıkılan insanların rahatça gerçekleştirdiği eylem.
Sms atmanın aramaktan daha ucuz olduğunda tercih edilen yol.
işkence olan olay.
o telefonun küçücük tuşlarıyla savaştıktan sonra parmaklardan duman çıkmasıdır.
bedava sms hakkın varsa ellerinin telefondan düşmediği durumdur. yüz yüze konuşamadığın konuları burda uzata uzata konuşmasıdır.
bazen çok güzel olabilirken bazen de en berbat şeylerin başında gelir. gsm firmalarının bilmem kaç bin tane sms hediyesi vermesinin altından çıkıyor bunlar.
bende bu operatörlerin verdiği binlerce sms i nasıl harcıyorlar diyordum demek ki sohbet ediyorlarmış.
saçmalığın daniskası.
telefon tuşlarının üzerindeki rakam ve sayıların silik silik olmasına sebep olan eylem.
insanı muhabbetten soğutan, tam bir işkenceye dönüşen türdendir.
karşındaki bir soru sorar, sen öyle kısa bir cevapla geçiştirmek istemezsin ya da doğru anlatılması için uzun uzun yazmak gerekir. tabi yazarken yarısına bile gelmeden sıkılır bırakırsın. muhabbetin en iyisi konuşarak yapılandır.
hoşlanılan kızdan gelen mesaj paha biçilemez. Fekat genel olarak sıkıcı olabilirde.
(bkz: smslerarası ilişkiler)
arkadaşlar arasında olmasa bile bir kız arkadaşla edebileceğin en güzel sohbettir.* bir kere karşı tarafın ne söylediğini özümseyebiliyorsun. cevap vermek için zamanın var düşünebiliyorsun. bu yüzden muhabbet daha akıcı daha sağlam ilerliyebiliyor. tek sorun mimiklerin görünmemesi gibi. yaptığın bazı espriler yada konuşma tarzın mimikler olmadığı için yanlış anlaşılabiliyor. yinede mesaj sesini duyduğunda telefonda onun adını görmek iki sevgili içinde paha biçilmez bir şey olsa gerek.
can sıkıntısına birebir.
güncel Önemli Başlıklar