bugün

entry'ler (238)

derdini anlatacak kimsenin olmaması

belki sen uygun kelimelerle derdini anlatamadığın için, karşında seni anlayacak birini bulamıyorsundur? asıl sen anlatamadığın için derdini, kimse seni anlamıyor gibi geliyordur. bi düşünsene. ama yok. gerek yok düşünmeye. ne gereksiz eylem şimdi durduk yere beyni kullanmak falan. "ben söyleyeceklerimi söylüyorum kimse beni anlamıyor." der çıkarım işin içinden nasıl olsa.

iğneyi batırmaya kendimizden başlayalım da yeşillensin artık şu ülke.

(bkz: işsizlikten açılan başlıklar)

3 kasım 2017 galatasaray gençlerbirliği maçı

tudor'un yeniden güven depolaması gereken maç.

zerre sevmem kendisini. taktiğinden de hazetmiyorum. ancak hayatının büyük bölümünü üst düzey takımlarda futbol oynayarak geçirmiş bir kişiye, futboldan anlamadığını söylemek haddime değilmiş gibi düşünüyorum.

fenerbahçe ve trabzon maçlarındaki puan kayıplarını direk kendisinin hanesine yazarım. taktikleri düşündükleri tutamadı. tutacak gibi de durmuyor.

hayırlısı bakalım diyerek maç saatini bekliyoruz.

ankara

adına her gün bir şekilde entry girilmesi zorunluymuş gibi görünen şehir.
bir gün soğuk. bir gün donuk. bir gün beton. tamam arkadaş her şeyi de sözlükte paylaşmayın ya salak salak.

aylak

özlenen yazar kardeşim.

bakarsın ilerde bir gün bu girilen entry mi okursun da, yine karşılaşırız böylelikle bir yerlerde.

15 temmuz demokrasi kupası izmir

11 ağustosta saat 20.00 de izmir Atatürk stadında oynanacak olan futbol müsabakasıdır.

Göztepe, Altay, Altınordu ve Karşıyaka futbol kulüplerinin karma takımlarla yer alacağı müsabakada, kırmızı takım ve beyaz takım 45'er dakikadan maç yapacaklardır.

katılım eğlenceli olacak gibi geliyor.

2016 rio de janeiro olimpiyatları

olimpiyatlar başlamış olmasına rağmen ülkede tek bir yayıncı kuruluşu olmayan spor oyunlarıdır.

sol frame de yazmaya değecek başlık bulamamak

uludağ sözlüğü daha akılcı, daha bilinçli, gündem ile paralel bulmak isteyen yazar yakarışıdır.

yazılanlara gerçekten hayret etmemek elde değil. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. evde yapacak iş bulamayan ergenlerin rastgele başlık bulup entry girmesi olayına dönmüş buralar iyice. hiç bilgi kıpırtısı yok etrafta.*

turgut uyar

'ben üç yer tasarlamıştım üçü de sana bana uygun
biri günebakanlarda biri otuz yaşta birini sorma
birini sorma gün gelir ben söylerim'

diyen nadide şair. doğum günün kutlu olsun güzel insan. iyi ki çok sevmiş, iyi ki sen sevmişsin.

çay

(bkz: çay erdal bakkal da içilir)

alem fm

gün itibari ile çukurova gurubunun elinden çıkıp, devletin eline geçmiş olan radyo kanalıdır. yayın içerikleri ve tarzı tamamen değişim göstermeye başlamıştır. bugün itibari ile nihat sırdar ve zeki kayahan coşkun 'un programlarına son verilmiştir. güzel bir gemicik olmuştur vesselam o da.

nihat sırdar

bugün itibari ile devletin çukurova gurubuna el koymasından kaynaklı programı bitirmek zorunda kalan radyocu. 10 yıl olmuş be abi. yolun açık olsun güzel insan. show radyo ile kaldığımız yerden devam ederiz bizde.

an itibarı ile kadıköy de kuduran köpekler

bu cinslerin bir diğer özelliği de, ülkenin doğusuna doğru gidildikçe mutasyona uğrayıp koyuna benzer bir hal almalarıdır efendim.

sözlük yazarların hayatlarına iz bırakan kitaplar

(bkz: kürk mantolu madonna)

oğlak burcu

geçen hafta itibariyle dış etkenlerin etkisiyle kendilerine hiç güvenmeyen, inanmayan burç grubu. ancak bu hafta bu tam tersine dönecekmiş*. kendine inancını ve saygısını geri kazanacakmış.**

sigara 1 lira olmuş

hüseyin adamsın dememe sebep olan yazışma. canlandırın kafanızda uğur gürsoyun fırat tiplemesinden bir farkı olmadığını göreceksiniz.

güneşin oğlu

yıllar sonra yeniden izleyip yine aynı keyfi aldığım muhteşem yapıt. o değilde siz hangi kafadasınız sorusunu akıllara getirir. evet akla mantığa aykırıdır, ancak o kafa yakalandığında gülümsemelerin arkası kesilmez. kara mizahtır. leyla ile mecnun'un esinlendiği yapıtlardan bir tanesidir ve tabiki de filmin altında onur ünlü imzası vardır. hiç bir zaman eskimeyecektir.

en iyi film müzikleri

amelie derim. susarım. daha da konuşmam.

leyla ile mecnun

an itibariyle mecnunun leylanın kalbinin kimde olduğunu aramaya başladığı dizi. ancak geçen bölümde aslan bey leylanın organlarının bulunduğu insanları topladığında herkesin kafesinin üzerinde hangi organın kimde olduğu yazıyordu. yani niye böle oldu ki şimdi.

11 kasım 2011 türkiye hırvatistan maçı

bu maçtan pek beklentim olmamakla beraber turu atlayacağımıza inancımın tam olduğu eşleşmenin ilk ayağı. şöyle ki biz yumurta sıkışınca mükemmel işler yapan bir ahvalin evlatlarıyız. her şekil avrupa kupası vizesini kaparız.

anason

ilk kez dün gece dinlediğim. mekanda kitlenip kalıp gözümden yaş getiren zakkum parçası.