bugün

şu an için türkiye çapında birinci olan soğuktur. -22 derecede seyretmekte...

(bkz: açık hava derin dondurucusu)

ayrıca birileri ankara soğuğu diye çırpınadursun hala... şimdi baktım ankara -10 , sivas ise -21.... -10'a razıyım lan..
insanın kanını donduran soğuktur.
yola atılan çöpün suyunun akıp, donmasına, buna basan şahsımın da düşme tehlikesi yaşamasına sebep olmuş soğuktur.
memleketimin soğuğu da olsa bi erzurum soğuğu değildir. sizin hiç gözyaşınız dondu mu?
ağza vermenin tehlikeli olduğu şehirdir.

yapışma riski yüksek olmakla birlikte alternatif yolların denenmesinde fayda var..
tecrübe edilmemesine rağmen geçmişi canlandıran soğuktur.

http://www.cnnturk.com/20...aktim/419756.0/index.html
soğuğa sormuşlar nerelisin diye? O da demiş ki

-aslen erzurumluyum ama sivasta yaşıyorum.
adamın ebesini belleyen soğuktur. zira ben daha önceki 19 yıllık hayatımda, otobüsün camının iç taraftan donduğunu görmedim.
namı ta buralara kadar gelmiş soğuktur. ayazı, tipisi bi başkaymış. petlas yol yardımı bile gelemezmiş.
enteresan. halbuki ellerinden ateş eksik olmaz.

(bkz: 2 temmuz 1993 sivas katliamı)
bir sivaslı olarak asla erzurum soğuğu değildir. erzurum'un havası kuru olduğu için daha boktan bir soğuğu vardır bu erzurum'un...
üşütmeyen yakan soğuktur.

erzumda doğduğu söylenen soğuk sivasta büyürmüş.

o soğukta yaptıklarım : (sene 2001-2002)

gece vakti havaya doğru tükürmeyi deneyin yere düşen buzun sesini duyacaksınız.

cep telefonunuzun ekranının çalışmadığını göreceksin.
Ankara soğuğu ve Erzurum soğuğunu aratan soğuktur.
bir niğde soğuğu değildir.
Sivas'tan çok sivaslının istanbulda yaşıyor olmasını açıklayan soğuk.
bir arkadaşımın dediğine göre yüzü yıkadıktan sonra bıyıklarda buz sarkıtları oluşmasına sebep veren soğuktur.
içten yanmalı mini etekli bağyanları bile pes ettiren soğuktur.
sivas'ta yaşayan bir kimse olarak lanet ettiğim soğuktur. ulan millet Antalya'da denize girsin bizim burada götümüz donsun iyi mi!?
(bkz: altıncı şehir) kitabında Ahmet turan alkan sivas soğunu anlatırken soğuktan bıkmış Sivas halkının en büyük hayalinin 'Antalya'ya göç etmek' olduğunu söyler.
görsel
Bu aralar herkesin aradığı soğuk. Evet.
Kışın Bere takmayan insanların, kulaklarının buz gibi donarak koptuğu rivayet edilen soğuktur.
görsel
Bir ilkbahar sabahı, uçak saatini beklerken popom dona dona çekmiştim bu fotoğrafı. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı soğuk. Tam;
“Gidiş belli, dönüş yok” kafasında hissettirecek tarzda yani. Yalnız ilginç bir temizlik hissi verdiği de doğru.
göt kesen soğuktur.
bir temmuz gecesi saat 02:00 civarında iken arabanın camları buz tutmuş, hava sıcaklığı -4 derece idi. öyle bir soğuktur ki en delikanlı adam dansöz gibi kıvırır.
görsel