bugün

görsel
Son 1 yılımı bana zehir etmiş hastalık. Bi kbbye gidiyorum sinüzitsin diyor başkasına gidiyorum değilsin diyor. Nefes alacak kadar açın şu burun deliğini diye isyan etmeme az kaldı.
son 1 saatir sol gözüme kadar vuran ağrı.allah düşmanıma vermesin.isyerinde mal gibi oldum.
hani neredeyse insanı bahara küstürür.
sinus bosluguna dolan enfeksiyonlu sıvının olmayacak biryerde sakırt diye bosalmaya baslayarak sizi elame rezil eden igrenc bas agrısı nedeni.
Sıkıştırıcı, iğneleyici, zonklayıcı tarzda şiddetli baş ağrısı yapabilen burun etrafındaki içi boşluklu kemiklerin iltihaplı sıvıyla dolması sonucu oluşan hastalıktır. Kronikleşebilir.

Geçen sene uçağa bindiğimde sinüzitimin olduğunu bilmiyordum ve sakız falan da yoktu yanımda. Uçak kalktıktan hemen sonra başlayan ağrı hayatımın en uzun bir buçuk saatini yaşamama sebep oldu. Tavsiyem başınıza böyle birşey gelirse sakız çiğneyin veya birşeyler atıştırın.
duş alırken zzzzzzzzzz diye ses çıkardığınızda geçici iyileşme sağlayabileceğiniz rahatsızlık.
Kronik olmasada senede 3-4 kere oluyorum. 2-3 Günde kendiliğinden geçip gidiyor. Baş ağrıması kötü oluyor. Kronik sinüzitlileri düşünemiyorum. Allah yardımcıları olsun.
En illet hastalık ne öldürüyor nede iyileşme var koku tat alamıyorsunuz.yaz gününde adamı hasta ediyor helede nezlede olmussanız ateş basıyor.
Akut ve kronik olarak ikiye ayrılır. Sinüs yüzdeki boşluklara verilen isimdir. Sinüzit ise "sinüs iltihabı" demektir. -it eki enfeksiyon, iltihap anlamı taşır.

Gelelim bu şerefsiz hastalığa, her kış ya da mevsim geçişlerinde uğrar eksik olmaz. Soğuk sıcak değişikliği, üşütme en büyük nedenidir. Hele grip ile voltran oluşturduğu hali yataktan kaldırmaz.

Dinlenip, bekleyeceksiniz. Uzun süreler geçmezse antibiyotik tedavisi gerekir. Sağ olsun migreni aratmaz.
Papatya çayı iyi geliyormuş.
Öldürmez süründürür.
Şu ara çektiğimdir. 7 günü geçince antibiyotik başladım. Sağlık problemi olanların olabildiğince sorunlarına çare bulmaya yarďımcı olabilirim.
Bu sabah gecikmem sebebiyle saçlarımı makine ile değil havluyla kurulayıp çıktım ve tam 12 saattir gram ağrım dinmedi. Bi çözüm önerisi lütfen.
beyin yerine sümük taşıdığınızı hissettiren, ağız, burun, göz ve genizden oluk oluk sıvı fışkırttıran, kafanızın vücudunuza oranla daha ağır olduğunu düşündürttüren bok gibi rahatsızlık.
insanın başına açılan en büyük belalardan biridir.
insan hastalığı. Yani insandan başka akciğer solunumu yapabilen hiçbir canlı bu hastalıktan muzdarip değil. Zannımca en büyük sebebi sigara ve parfüm.
Sinüslerde iltihap yaşanmasıdır. Çok rahatsız edici nefesiniz o kadar kötü kokuyor ki mideniz bulanıyor dişlerede zarar veriyor nefes aldığında bir soğuk geliyor burnunuzdan mide bulantısı baş ağrısı ve baş dönmesini aynı anda yaşıyıp 1 ayda sürünce 1 ayınızı zehir ediyor.
Babamın yıllarca çektiği ızdırap, sinüslerinde artık taşlaşmış olan doku burnundan girilen bir operasyonla temizlenmişti. Sürekli baş ağrısı yapar.
Bende "kemikleşmiş" sinüzit var. Herhangi bir tedavi veya operasyon yapılmadı; bir ağrı veya sıkıntı vermiyor zaten.
görsel
Nefes alırken gözler ve burnun arkası ağrır illettir.
öldürmüyor ama çokça süründürüyor. matkapla sinüslerimi açmayı denicem sonuçlarını editlerim.
sinirlenip bagrinca suratimdaki sinusler agriyor yeni fark ettim.
tek tarafli alin agrisi kaş agrisi oluyor.

once beynime pihti atacak sandim.
bildigin sinus agrisi.
agridan sol gozumu acamiyorum.
sinirden sinuslerim catladi.
çok sık olasada mevsim değişikliklerinde beni bulan hastalık sanki gözümü yerinden söküyorlarmış gibi dayanılmaz bir göz ve baş ağrısı ile sonuçlanıyor ve bazen 3 gün kadar sürebiliryor.