bugün

cart cart, karpuz kabuğu kemiren keçi misali güzel ortamı bozan dallamadır. konsantrasyonu siker atar. amına koyulasıdır. amı yoksa ağzına verilesidir.
ağzının burnunun kırılması, o mısırların tek tek kıçına sokulması şarttır.
filmin en acıklı yada en sessiz noktasında mısırının sesini bizimle paylaşandır.
bir de bu dallama, ''muhazuhqweqweasdasda'' diye gülerken ağzından ensenize doğru patlayamamış mısır koçanlarını gönderir, dayaktan ağlatılası.
ama sinemada mutlaka patlamış mısır alan kadının kocası dallama değildir.
insan gibi rahatsızlık vermeden yiyosa sorun yoktur. * * * *
o an, o dallamaya hattori hanzo kılıcı ile saldırmak isterim ya da onu ışın kılıcı ile dilimlemek!
kendisine dallama diyenler kadar dallama degildir.
(bkz: recep ivedik) tipinde olurlar genelde. öndeki koltuğa ayaklarını koyarlar, telefonları çalar açar konuşurlar. bir de bunun kız olanları var... düşünmek bile acı veriyor.
dallama olup olmadığı hangi anda yediğine bağlıdır. şimdi filmin en romantik/heyecanlı yerinde hart hurt mısır yersen olmaz, bu işin ebene kadar yolu var. ama adam olup insanların farketmeyeceği bi anda yersen bi mahsuru yoktur bence, sonuçta sinema keyfi patlamış mısırla olur.
patlamış mısırın ağzında çıkardığı sesten, filmi duyamaz.
neden bu denli tepki verildiğini anlamadığım insandır. ulan sessiz sakin yiyorsa kime nedir. afiyet olasıdır. haa bazı has dallamalar bırakın mısırı, eline kuru kayısı verseniz ondan bile ses çıkartarak yerler. o dallamalar da en fazla uyarılasıdır. olmadı bozulasıdır. ancak, sinemaya eğlenmek için gidilmiştir. tatsızlık çıkartmaya ne gerek vardır.
Sorarım Sıze Sız Hıc Mı Mısır Yemediniz Bir Flimde Küçükken,Gösterimden Kalkmak Üzere Olan Flimlere Yiyişmek için Giden Çiftleri Rahatsız Etmek için Hiç Mi Gitmediniz,Flim Oynarken salonda Bir espiri patlatım kız tavlamaya hiç mi çalışmadınız ha bu da mı gol değil söyleyin buda mı gol değil ! şeklinde cevap vermesi kuvvetle muhtemel kişi..
en iyi savunmanın saldırmak olduğunu bilen kişi eylemi. ayrıca saldıran taraftardır. yani tezimiz sıçmıştır. demek ki en iyi savunma gelişine sol kroşedir. hiç sevmediğim halde ümit'e helal olsundur.
Bunlara birde Cips yiyenler kola içenler de eklenir.Cips poşedinin hışırtısı,adamın ağzından çıkan hart hurt sesleriyle birleşir ve kafa sikme orkestrası iş başında.Filmin bi yerinde heyecandan ağzın açık kalır ve arkadaki adam kolanın etkisiyle bi geyirir......
rahatsızlık verici sesinin yanında iğrenç kokusunun filmi izlerken konsantrasyon bozukluğuna yolaçacağı durum.

filmin yarısında çıkılabilir. * *
mısır yemek haksa, bende sigara içmek istiyorum arkadaş. ağır tiryakiyim ama içmiyorum. arayı bekliyorum, çıkıyorum içiyorum geliyorum, bide bakıyorum yerimde başka bir dallama daha oturuyor, kak siktirit diyorum, sizin miydi diyor, yok 49 yıllığına kiraladık. ben bu hengameye katlanıyorsam bu dallama da katlansın defolsun arada yesin yada çiğnemeden yutsun, geviş getirsin.
(bkz: dallama)
kaburga dolması mı yiyecekti ?
patlayanınıda, patlamayanınıda yiyebilen sinema için ayırdığı paranın hakkını çıkarabilendir.
efendim at gibi hatır hutur patlamış mısır yiyende suç yok suç kimde açıklıyorum..

1- o patlamış mısırı icad eden onun bunun çocuğunda
2- o patlamış mısırı satan onun bunun çocuğunda
3- o dallamaya sinemada patlamış mısır yemenin aslında ne kadar yanlış olduğunu söylemeyende
4- senin gideceğin filmin reklamını o dallamaya izletende
5- o gerizekalıya o filmi izlemesini tavsiye edende
6- o gerizekalı mısır yiyen tayfaya o sesten rahatsız olanların küfür etmemesinde
7- o gerizekalı gurüh ile aynı filme gidecek kadar salak olan bende
8- kabahat onda değil onu bu duruma getirenlerde...

anasının hiç suçu yok bunların. o mısır yiyen dişlerini dökmeyen bende.

ayrıca film boyunca o poşetimsi o hışır hışır sesi nasıl çıkarabildin eee hey feryat.. e hey dürzü... sen nasıl duydun filmi? ne anladın o filmden döl israfı? git recep ivedik izle lan ayı oğlu ayı.
Haşlanmış mısır yiyip mısır bitince koçanını kıçına sokması gereken dallama olmalıydı oysa...
sınavlarda çikolata yiyen dingille yarışır.

bir de tiyatroda sakız çiğneyene denk gelmişlikten sonra mısır ne ki?
O ses
sinamaya yaş sınırlama olmadan her isteyene bilet satılması sinemanın çekilmez bir yönü oldu.

(bkz: sinemada ağlayan çocuk)