bugün

intihar etmek için tren raylarına yatan ademogluyla aynı psikolojideki sinektir.
hayattan bir beklentisi kalmamış sivrisinektir.
kendisini uyaran diğer sineklere, ''sonunu düşünen kahraman olamaz'' diyen sinektir...
en akıllı sinektir. düşmanın arkasından koşmak gibidir.
(bkz: düşmanı kovalamak).
aracın arkasından koşan çocukların gazına gelen ve "ben de koşabiliriiim, koşmalıyıııım" diyen ve de bunu yapan sinektir.
koşan mı yoksa uçan mı anlayamadığımız sinektir.
'Kesin bizim burdandır bu sinek' dedirten sinek..Zira sinekleri öldürmüyor,büyüttükçe büyütüyor bu bok..Korkuyorum,bi gün izbandut gibi bir sinek kapıyı çalıp 'abi alacağımız vardı,noldu' diye hesap soracak benden..
hayatını alaya almış bir sinektir. koştuğuna göre kanadı da yoktur.
çocuk sinektir o çocuk.
başlığı görür görmez kanımın kaynadığı sinektir.
(bkz: ohannesburger)
şehit olup cennete gideceğine inanan sinektir. allah allah diye de vızlıldıyordur. (bu da 700üncü entrymdir*)
madde bağımlısı olmuş sinektir.
akıbeti ateşe doğru uçan kelebekler gibi olan sinektir.
cesaretiyle sürüden ayrılan ve devrim şehidi sayılan canlı türüdür.
yardımsever sinektir. aslında arabayı kullanan kişiyi etkisi hale getirip , arkadaşlarını kurtarmak amacıyla yetişmeye çalışmaktadır, daha fazla sinek ölmesin sloganıyla hareket eder bu tür sinekler. ama acele giden ecele gider lafını unutmamalıdırlar...
atlet sinektir o. sinek olimpiyatlarına çalışmaktadır. ondan dolayı uçmaz koşar. aslında önüne ilk çıkan aracın arkasından koşmak istemektedir. gel gör ki tesadüf sinek ilacı püskürten araç rastgelmiştir ona.
(bkz: tuzlama yapan aracin arkasindan kosan hiyar)
ilacin etkisiyle kafa yapmiş, şuursuzca uçan sinektir.
ilaçlama operatörü ağabeyciğim bizim mahalleyi unuttun benim hanımıda börttürüver elin değmişken demek için çabalayan sinektir.
(bkz: sinek ilacı sıkan aracın arkasından koşan çocuklar).
macerayi seven sinektir.
ilaç bağımlısı sinektir.
torbacı sinek
eksisozlukten bir nick'in klonlanmis seklidir.

(bkz: yapma guzel kardesim)
intihar eğilimi içindeki sinektir.
sermaye partilerine oy veren işçiler, emekçiler, ya da komunist/sosyalist partilere oy veren zenginler, patronlar, bir bakıma bu sinekle aynıdır. *