bugün

entry'ler (272)

filistin davası na sahip çıkan solcu

baykal gibi değildir. nitekim baykal, son filistin katliamıyla ilgili olarak diplomatik ve ateşkes görüşmeleri için çalışan başbakanı eleştirmiş ve Bize ne Gazze'den demiştir. şimdi derseniz ki baykal ve chp solcu mudur? ben bilmem sosyalist enternasyonal bilir derim.

israil

-fakir fukara araplar, sefil şerefsiz filistinliler haklı olamaz namık anlıyor musun beni.
+peki her türlü tekniğin olduğu, paranın bok gibi aktığı, kişi başına üç bilgisayar düşen israil?
-anamı siksin gıkımı çıkarmam.

bu zihniyete sahip sempatizanları vardır malesef. zihniyetinize ve parası olanı haklı gören anlayışınıza tüküreyim.

israil

kutsal saydıkları cumartesi günü hiçbir iş yapılmamasını isteyen musevilik dinine tabidirler. hatta apartmanlarındaki asansörlerine cumartesi günleri düğmeye basıp iş yapmamaları için akıllı otomatik sistem kurdurturlar. ama aynı millet yine bir cumartesi günü 350 den fazla sivil masumu öldürecek ve 1500 e yakın insanı yaralıyacak bombaları, füzeleri ateşlemek için düğmeye basmaktan çekinmezler.

yani "söz konusu vahşet ve katliamsa gerisi teferruattır" onlar için.

29 aralık 2008 istanbul depremi

5.2 şiddetindeki depremin ardından, merkez üssü GÖKÇEADA-ÇANAKKALE olan 3.5 şiddetinde bir deprem daha meydana gelmiş. öncekine göre derinliği daha az.

29 aralık 2008 istanbul depremi

çanakkale 'de okuyan kardeşimin geceyarısı aramasıyla haberder olduğum deprem. yarın finalleri olduğundan uyumuyorlarmış haliyle depremden epey bi korkmuşlar. allah daha büyüğünden esirgesin.
ayrıca depreme en yakın yer yunanistana 45, çanakkale 'ye 65 km mesafede.

sözlükteki galatasaraylılar

her yerde olduğu gibi, sözlük yazarlarının ekserisi de bu gruptandır.

taraf

türkiye için fazla cesur bir gazete. zira doğruları söylemek cesaret ister. bu açıdan takdire şayan.
ayrıca doğan medyası gibi menfaat için yanar döner bir mizacı da yok. doğru olduğuna inandıkları şeyi, korkmadan, çekinmeden söylüyorlar.
ama gel gör ki, sonlarının nokta dergisi gibi olmasından endişe ediyorum. zira demokrasi bu ülkeye biraz bol geliyor.

uzak mesafelere wireless baglantisi kurma

pringles kutusu baya bi iş görür bu konuda. itü den sabancı centera (veya onun civarında bi yer) wireless bağlantısı yapılıp internete girilmişliği tarafımca görülüp (görmeseydim inanmazdım) tecrübe edilmiştir.
http://img233.imageshack....3/pringleswirelessxw2.jpg

kanalturk un chp den usulsuz para almasi

(bkz: bana solcular yolsuzluk yapıyor dedirtemezsiniz)

atomik kütle birimi

(bkz: akb)

neden namaz kılmıyorsun

-neden namaz kılmıyosun?
+soru başlığa cevap entry girmemi istiyon dee mi çakaaal.

florinali numuneddin

(bkz: yine mi sen)
(bkz: çık dışarı çıııık)*

zaman makinesi

(bkz: saat)
tamam düz adam olmanın gereği yok. konuya geçelim.
(bkz: yemişler sizi)
çalışmayacak makinedir. fiziği s.ker atar.
he maddenin ışınlanmasını (ışınla beni scotty) * yani çok kısa bir zaman aralığında mekan değiştirmesini soracak olursanız, o muhakkak gerçekleşecektir.
ama zamanda yolculuk ütopik bile değil. o derece.

turban sorununun referanduma goturulmesi

...halkın kendi başına karar verecek seviyede olmaması...
(bkz: ahahahahah ben buna guluyorum)
asker amcalar halkın elinden tutup sandığa öyle gidilmeli. evet en doğrusu bu.

ansızın 51 kozani 52 smyrna 53 constantinopolis

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)

birlik mahallesi

esenler 'in paris 'idir.

miğfer

ad hominem ustası.
#2751766. bir alaka kuran varsa beri gelsin. her başlığı bir diğer başlık ve/veya kişi ile kıyaslayacaksak işimiz var demektir. x vs y diye kıyaslama başlığı açmak dururken halbuki.

seyyidu s suheda

(bkz: hz hamza)

esedullah

(bkz: hz hamza)

hz hamza

SEYYiDÜ 'Ş-ŞÜHEDA (şehidlerin efendisi) ve Esedullah (Allah'ın Aslanı) olarak bilinen, müslümanların gönlünde ayrı bir yeri olan sahabidir.