bugün

kadın erkek ilişkilerini ele alan, muhteşem romanları yazan yazardır. eğer yaşanmış, gerçek hikayelere ilginiz varsa mutlaka kitapları alınıp okunmalıdır.
çoğu romanını bi solukta okuduğum, takip ettiğim yazarlar arasındadır. filmlerde ağlamayan beni bile, sevmek zorunda değilsin beni adlı romanında yaşananlar ağlatmıştır. insanların başından geçen olaylar karşısında ağzınız açık kalır. gerçekliği içinizi burkar. üzerken aynı zamanda birçok şeyi öğretir.

kitapları :
(bkz: yatağımdaki yabancı)
(bkz: iki kişilik yalnızlık)
(bkz: sevmek zorunda değilsin beni)
(bkz: bana sırtını dönme)
ve son kitabı (bkz: piruze).
bana sırtını dönme en güzel kitaplarındandır. özellikle erkekler mutlaka okumalıdır.
aşk ve duygusallığı en güzel anlatan yazarlardandır.güzel ya da kötü sandığımız olayların,kişilerin bilinmeyen yüzlerini anlatır.ama romanda ki 4 5 cümleyle değil sürükleyici bir hikaye ile.biyografi tadı vardır.sevmek zorunda değilsin beni ,piruze ,incir kuşları romanları mükemmel ötesidir.
incir kuşları, iki kişilik yalnızlık ve piruze adlı romanların yazarıdır.
mükemmel akıcı bir dili vardır. Kitaplarını en fazla 2 günde bitirirsiniz.
tarihle aşkı harmanlayıp 1992-1995 bosna olaylarını anlattığı fazlasıyla akıcı incir kuşları isimli kitabı o zamanın kadını ve yaşadıklarını anlamak adına okunması gereken kitaplardandır. müslüman bir ülkede insanların ahlaka ve namusa olan düşkünlüğünü bir günah gibi çeşitli işkencelerle bir bedel gibi ödeten insanlar ve buna sessiz kalan bir dünya. sinan akyüz'ün en güzel kitaplarındandır ancak en güzel kitabının piruze olduğu söylenir.
akıcı bir üsluba sahip iyi bir yazar. ilk okuğum kitabı piruzeydi ve uzun bir süre etkisi altında kalmıştım sonra bu yazarın diğer kitaplarınıda okumalıyım diyerekten diğer kitaplarınıda elden geçirdim ve beğendim ama piruzenin yeri hepsinden başka benim için.
mükemmel (!) diyenler olmuş kendisine.anlatımı,üslubu vasat,kişilik çözümlemeleri yetersiz bir yazar. ahmet hamdi, peyami safa, sabahattin ali, yusuf atılganları doğuran bu ülkede kendisine ne kadar yazar denilirse tabi...
incir kuşlarıyla beni etkileyen yazar..
yazarımsı.
yazmaya çalışan kişilik. ağır denebilir ifadelerim. bi edebiyat kulübünde seçilen kitap olarak okuduğumuzda hepimizde hafta ortası yeni kitap seçimi yapmak istemiştik.
yazdığı kitaplar çok aşırı (!) sadedir. derinlik yok denecek azdır. olay örgüleri ilk sayfalardan bellidir. diyaloglar kırık dökükdür, ki buna okuyucuları vayy be bile diyebilir. anlaşılacak şekilde yazamamak bu ara populer olmuş yazı dilinde.
velhasıl hikaye yazma gayreti gösterse kendisi ve gelişimi için daha iyi olabilir.
görsel
görsel

Yeni kitabi.

Hiç okumadim kitaplarini.

Düşünmüyorum da...
"Aşk başka evde" adlı romanını merak edip okumaya başladım. Lakin yarım bırakıp kapattım kitabı resmen....

iyyyy bu ne vıcık vıcık şeyler yazmış böyle. Midem bulandı. Ergen aşkı gibi...

27 yaşındaki kız 44 yaşındaki adama aşık oluyor ama gel gör ki diyaloglar felan öyle vıcık vıcık ki kusacam galiba mqq.

Tövbe bir daha aşk meşk romanı felan okumam. Son olsun.

Sakin bunun kitaplarını okumayın. Ben beğenmedim. Öğğkkk...