bugün

korkaklıktan öteye geçmeyen bi davranış. korkmuyosan guveniyosan kendine ne diye silah taşıyon angut denmesi sevaptır böyle insanlara.
Artık oldukça gerekli olan durum.Yok kendine güvenmiyorsun korkak diyenler ise tam bi maldır.
bir zamanlar cins enistem, sirf hava basmak icin magnum tasirdi. hee sanmayin ki isi gucu bunu gerektiriyor. siradan bir insaat muhendisiydi, butun gun de santiyeleri gezerdi. hani hic bir zaman iyi harc karamayan bir ameleyi oldurmeyi kafasindan gecirdigini de dusunmedim. zaten belinden bir tek bayram sabahi milleti kaldirmak icin cikarip ateslerdi magnumunu. bu yasima geldim hala psikolojisini cozemedim.
silah taşıyan kişilerin taşımayanlara oranla öldürülme yada vurulma, yaralanma riskinin daha fazla olduğu kanıtlanmış bir şey olduğundan, bulunulan sosyal statüye ve yerleşim yerine göre net olup, karar verilmesi gereken eylem.
protez sik olayı.
bir karadenizlinin namusudur.
"ben karadenizliye karadenizli demem , silahı olmayınca.."
Her erkeğin taşıması gereken bir şeydir. Kurtlar vadisi izliyorsan eğer taşıman daha da normaldir.
büyük sorumluluktur.
uşaklık belirtisidir. önemli adam silah değil, silah taşıyan adam taşır.
erkek adam silahını her daim yanında taşır.

http://galeri8.uludagsozl...lli-olan-penis_524234.jpg
3 nedeni vardır;

1- bel bölgesindeki disklerde kayma olduğu için silahı belinde taşıyarak beli desteklemek, yani sağlık için.
2- kendine güvende duyulan eksikliği tamamlaması için.
3- harbiden peşinde birileri vardır, bir gün öldürülme korkusu yaşıyordur ki bu abiler yastığının altına koyarlar silahlarını.
türkiye gibi bir ülkede olması gerekendir , tecavüzcüler , türlü sapıklar , organ mafyası , kapkaçılar , yan kesiciler ve daha türlü insan ile karşılaştım ankara ulus civarında çok denk geldiğim için duyduğum ihtiyaçtır , can güvenliği açısından taşınmalıdır ( yasalara uygun biçimde ) .
kadınlar için çükten daha gerekli bir alet olmasından mütevellit; güvende hissetmenin bir yoludur.
Silah taşımak epey teknik bir konu. Kılıfla veya kılıfsız taşıyabilirsiniz. Gizli taşıma yapmayacaksanız bel kılıfı ya da omuz kılıfı çok farketmez ama gizli taşıyacaksanız yani ilk bakışta görünmeyecek anlamında gizli olacaksa silah her şeyden önce taşınabilir boyutta olmalıdır.

Tam boy bir hizmet tabancası taşımak sonunda bel rahatsızlığı yapıyor olduğu için aynı silahın taşımaya elverişli compact bir modelini edinmekte fayda var.

Silahı sürekli çıkarıp kullanacaksanız silahın boyasını çizmeyen ve tek hamlede rahatça çekilebilen bir kılıfta taşımak gerekiyor.
ruhsatsız ise polis bulduğunda göte sokar.
Güvenli hissettiren eylem.
Silah sahibi olmak ve silah taşımak ile ihtiyaç anında silahı olması gerektiği düzeyde kullanmak birbirinden farklı olaylar.

Uygun şekilde taşınmayan silah sizi yaralayabilir hatta ölümünüze neden olabilir. Her düzeyde kullanıcı kendi düzeyine uygun şekilde nasıl güvenli silah taşınacağını öğrenmeli. Ayrıca silahların mekanik özellikleri nedeniyle kurulu ve kilitli taşımaya uygun olmayan ya da üretim hatası nedeniyle kurulu kilitli taşıma sırasında kendiliğinden ateş eden ucuz ve yerli olduğu için tercih edilen tabancalar var. Hatta bu tabancaları üreten firmalar emniyet ve ordu gibi büyük alıcılara da silah sattıkları için bir kısım vatandaş medyada bu haberlerden yola çıkarak firmayı daha güvenli bularak kendi seviyesinin üstünde teknolojiye sahip silahlar satın alıyor.

Başlangıç düzeyinde olup kendini geliştirmek için yola çıkan kullanıcılara revolver adı verilen toplu tabancalara göz atmalarını öneririm. Belli bir tecrübeye kadar silahın doldurulmasına , atışa hazır hale getirilmesine, emniyete alınmasına hattâ tutukluk yalan silahın tekrar ateş edebilir hale gelmesine kafayı takmadan sadece doğrultarak tetiği düşürmeye odaklanabilirler.
Allah kullandırtmasın denir.
Bizim elimizde en fazla oyuncak olur. Kırsalda yaşayanlar için tabanca ve tüfek bir ihtiyaçtır. Aynı zamanda yaban hayatı ile iç içe olunduğundan bir av tüfeği ve avcılık belgesi şarttır. Ama şehirde yaşayıp arabanın arkasına pompalı tüfek ve havalı silahlar koymanın ihtiyaçtan çok zarar vermekten başka bir amacı yoktur. Ya doğaya ya çevreye gürültü atık öldürme yaralama vs. Zararlar veririz. Almayalım daha iyi.
kurtlar vadisi, deli yürek, çukur gibi sadece derin devlet, vurdu kırdı, adam vurma üzerinde odaklı dizi ve film izleyenlerin heves ettiği eylem.

saçma sapan hayallerde yaşamak.
Korkan insan silah taşır.
iki ucu keskin bıçak gibidir. gizli taşınmalıdır insan namusu ve onuru için silah taşır. Öyle ulu orta çıkarılmaz gösterilmez savunma değil saldırı aracıdır bazen kullanmadan bile olay tatlıya bağlanabilir. silah öldürmez insan öldürür demişler.
eğer meslek gereği mecburi değil ise (asker, polis, özel güvenlik vs) gibi gereksiz eylemdir. her daim bir risktir. ayrıca en ufak bir sinir harbinde ruhsat iptali ve cezai yaptırıma sebep olur.

ayrıca hasbel kader ruhsat alıp "silah taşıyorum" diye efelenen tiplerin 90% ı ödlektir.