bugün

(bkz: yüzüklerin efendisi)
(bkz: esaretin bedeli)
bunlardan sadece ikisidir. bok gibi lan. hele yüzüklerin efendisi tam bir skandal. esaretin bedeli tamam kabul güzel film ama sadece güzel yani, ilk sırayı hak etmiyor.
(bkz: owerrated)
Bazı filmler overrateddır evet ama owerrated olanları bilemedim.
Messi topçu değil, ronaldo abartılıyor dedim diye beni tefe koyarlar hep. ilk kez benim zıt görüşlerimin desteklendiğini gördüm ya ölsem de gam yemem. Esaretin bedeli bir yeniden çevrim filmdir. Gerçekten iyi film; ama mükemmel değildir. Yüzüklerin efendisi skandal ötesi, sapan saçma bir fantezi sadece. Teşekkürler kiloludiyetisyen. Varol :-)
Baris Manco abartiliyor, Kemal Sunal da oyuncu degil.
Iste bu kafa iktidari seviyor. Ne sanattan ne de kulturden haberleri var.
Kaval calip, ak sakalli izleyin iz.
federico fellininin çoğu filmi , robert altmanın filmleri . tarkovskinin filmleri....
2000 yılı sonrası zaten çöp ağırlıklı . bir de tarantino faciası var ....
game of thrones ,avatar denen balon filim ve dizi.bir ara spoiler verme yağh diye avel avel gezenler vardı.
Michael Owen vardı,iyi futbolcuydu,bıraktı galiba futbolu.

(bkz: owerrated)
Barış Manço ve Kemal Sunal'a laf yok. Bir kere bunu hatırlattıktan sonra konumuza gelecek olur isek; fellini ve tarantino herkese hitap etmese bile kaliteleri tartışılmaz. Bazı popüler avatar gibi filmler gerçekten farkını ortaya koyuyor. Onlara lafım yok. Mükemmel ötesi olan; ama değeri bilinmemiş filmler de var tabiki: mesela, interstate 60 örnek verilebilir. Tarkovski konusuna gelecek olursak; adamın yapıtları ilgi çekici ve size göre güzel olmayabilir. Her işin bir nirvanası olduğu gibi bu işin nirvanası da tarkovski'dir. En büyük yönetmen olarak gösterilen bergman bile onun yanında acziyetini ifade etmiştir. Nasıl ki metin Erksan Türk yönetmenler içinde henüz erişilememiş bir şahsiyet ise tarkovski de öyledir. Tarkovski'ye dil uzatmayın, çarpılırsınız, aman diyim ;-)
Öncelikle (bkz: overrated)

Sonrasında, Iyi denen tüm Türk, hint ve kore filmleri bu kategoridedir.(Ballandıra ballandıra anlatılanları ne kadar izlemeye kalksam da en fazla 15-20dk sabredebildim)

Zaten bu filmlere iyi diyenler Türk dizisi bağımlısı, lise, aöf yada patates bir üniversitenin patates bir bölümünden mezun, topluluk ne yapıyorsa onun peşinden koşan, dünya gerçeklerinden habersiz, kitap Okuyorsa bile dünyanın haberi olmadığı sadece ülkemizde klişe olmuş kitapları okuyan, dünyayı kendi yaşadığı küçük çevre zanneden türkçe rap, pop, türkğ ve arabesk dinleyen sığ arkadaşlardır.

* büyük çoğunluğu üstte yaptığım tanıma uyduğunu bildiğim sözlük yazarlarından gerçeği söylediğim için özür dilerim.
nuri bilge ceylanın bütün filmleri.
(bkz: taxi driver)
(bkz: scarface)
bunlardan ikisidir.
(bkz: overrated)
kelime zaten abartılmış, balon kelimelerinin mana olarak karşılığı değil mi? her neyse...
başlıktaki sikimsonik hakaretini hak etmezler ama Godfather serisi ve se7en benim için fazlasıyla overrateddir. hâlâ imdb listelerinde görmek sinirime dokunuyor.