bugün

tam kapı eşiğinde sigaraya son bir asılıp içeri girer,şöyle bir süzer içeri ve dumanı boşaltır etrafa baka baka, millet kendisine ayar oldu sanır, bu dallama modeli ve yine bu modellerin bazıları inecekleri durağa gelmeden ağızlarına sigara alırlar yolculuğa bir süre öyle devam edip durağa gelindiğinde kapı eşiğinde kapı daha açılmadan sigaraya yakarlar ve inerkende ilk nefesi araca verirler bu harekette, geldin gidiyorsun hep aynısın sözüne bir örnek teşkil eder aynı zamanda.....
iki durak için sigarasını söndürmeyip elinde saklayan adama göre daha düşünceli davranış sergileyen adamdır.
sigara içmeyenlere zerre kadar saygısı olmayan maldır. biner otobüse, yanına yaklaşılmaz. leş gibi kokar.

düşüncesizdir, ceylandır.
o fırtı çeker sigara dumanını içeri üfler... onlarada hoşgörüyle yaklaşıyoruz, hökümetimiz onlarıda kucaklasın ! ha bi de yasa çıkarsın dışarıda sigara içip içeriye üflemesinler diye

(bkz: dolmuş beklerken sigara yakınca dolmuşun gelmesi)
sigarasını ziyan etmek istemeyen bilinçli şahsiyettir.

dünyanın parasını vermişim ben sigaraya kardeşim, bitmek bilmeyen sigarasız gecelerde nikotin krizleri ile anlamışım ben sigaranın değerini, son dal sigaramı zulalayarak öğrenmişim kıymetini. sonra efenim neymiş, otobüste yanımda oturan dallamaya sigara kokmasın diye canm sigarayı heba edip söndürecem. yok öyle yağma, içerim ben sigaramı. otobüs ne zaman hareket etmeye başlar o zaman atarım yere.
uzun süre otobüs bekleyip lan dur bi gel gel sigarası yakayım da gelsin diyen insandır.lan o ipne otobüste kokusunu mu alır nedir hemen çıkar gelir.bünye bir sigaraya bakar bir gelen otobüse sigarasından bir fırt daha çekerek mnskym diyerek sinirle otobüse biner.haa ben sigaraya devam ederim o ayrı konu.
oldurulesi insandır , kazıga baglayıp yakmak gerekir . yüzüne kezzap atılması gerekir . vb vb vb..
nedir kardeşim , napsın adam son sigarası belki , otobus yarım saatte 1 de geçiyor olabilir . sonraki otobüsümü beklesin . yada sigara içtim , otobüse binmeye hakkım yok , hatta taksi bile almamalı beni deyip intiharmı etsin . bi zahmet rahatsız olan kalkıp başka yere geçsin uzaklasşşın , sigarasının son fırtını heba etmeyen duyarlı gence sahip çıkıp onu dışlamayacak onun yanın da duracak başka biri bulunur elbet koca otobüste .
sigarasında kırk yetim hakkı bulunduğunu düşünen insandır. ziyan etmez. Kutlarımdır.
son fırtı otobüste çekmemesi mi bu adamı mal yapmıştır orası meçhuldür. ayrıca son fırt bu adamın daha çok sigara kokmasına mı neden olmuştur. adam gayet normal bir eylemde bulunmuştur. arkasından konuşulup günahı alınmaktadır.
doğru yapan insandır.
kesinlikle mal değildir.
parayı bayılmıştır doğru orantılı olarakta son fırtı çekmiştir.
pipi kafali, kukucuk beyinli popodur.
en asil duygunun insanıdır..
son nefesini otobuste veren adam dan cok daha sanslidir. olayi buyutmeye gerek yoktur. alt tarafi cigara yaw...
bilinçli ve paylaşımcı tiryakidir... her sabah aynı benzer şeyleri tekrarlarım bende... otobüse bindiğimde sabah sabah içtiğim 4 sigaranın yoğun kokusu yığılır, otobüs içerisindekilere... rahatsız olurlar tabiki.. o vazgeçilmezim ve körüklemeye devam ederim ama; otobüste ayakta bile olsa insanların suratına doğru nefes almam. en azından o kadarını yaparım... alkoldense sigaranın kokusu iyi sayılır. :) kimileri sigara içmiyor ama; buram buram yedikleri içimizde... en azından biz onu yapmıyoruz. biliyoruz insanların rahatsız olduklarını.. kafa yormaya devam etmez bu konu benim gb ler içmeye devam eder, rahatsız olanlarda söylenmeye...
otobüsten indirilip evire çevire dövülmesi gereken kişidir.
küfürlerin hepsini hak eder. evet.
Havalandırmayı açacak olan candarmaları haraketlendirir.
çok alçak bir adamdır. çok alçak..
Cantamda ki kolonyami cikarip ellerime sıkacakken donup ters ters bakan benimde ayni bakisi iadem sonucu yaptigi hatayi bir cift kelime etmeden bana anlattiran gorgusuz beydir. Sayet konusacak olursankoku iki misline cikacaktir hayir cigerlerime bunu yapamam.
çok artistik bir harekettir. nadiren yaparım. zaten nadiren binerim otobüse. *
o son nefesi çekmese ölecek hastalığına kapılmış hıyardır. evet.
Rahmetli sigaranın son nefesini vermesinde yardımcı olmuştur. Huzur içinde yatsın.
aynı pisliği dükkanıma girmeden hemen önce yapan insandır.

e gel içeride iç ne anlamı kaldı.
Sigara içmeyi sevmem ama içilen ortamdan kaçmam tam tersine pasif içiciyim. O yüzden bazı Zaman'larda minnet duyduğum insanlardır.