bugün

sigarayı keyifle içen insandır çünkü içmek zorunda hissetmiyordur kendini. öyle estikçe tellendiriyordur, püfür püfür üfürüyordur.
bağımlıdır sonuçta.
metabolizmasında nikotine yer bulamayan insandır.
kendini kandıran, bağımlı, ikinci sınıf insandır.
yok öyle biri.
...şey bu kategoriye giriyorum sanırım.
Neden mi? ihtiyaç olarak görmüyorum sadece keyfi olarak kullanırım. Otlakçılığım da yok. Böylesi daha güzel.
(bkz: içine çeksene mundar ettin nimeti)
vardır böyleleri, paket almazlar, sigara markalarını tanımazlar. ama yanlarında bir sigara yakmayagör, hemen otlanırlar.

arkadaşım madem tiryaki değilsin hiç içme ya. bir de keş gibi içerler, içerken orgazm olurlar. hem bu kadar zevkle içip, hem de alışmıyor olmaları da beni hep kıskandırmıştır.
3 ay sigara içip 5 ay sigara içmeden durmalarına şaşırıp kaldığım insandır.

ulan o nasıl bir bünye? adam 3 ay sigara içiyor sonraki 5 ay içmiyor, sonra 2 ay içiyor 1 ay içmiyor. ağzını burnunu dağıtası geliyor insanın ya.
iradesi kuvvetli insandır. içmeyince eli ayağı titreyenler var.
(bkz: otlakçı)
djarum içen insan.
bazen oyle bi ortam olur ki o an yakmak ister insan bi tane sigara. cikarir paketi ve yakar. icine ceke ceke de icer. yakar cigerlerini ama o kadar. sonra yeniden o ortam olusana kadar icmez paketini de ya saklar ya verir tiryakilerden birine. (bkz: ben).
akşam işi bitip eve döndüğünde, viskisini birasını herneyse koyduğunda( bekar olursa tabi) bir sigara yakmak. o çakmağın sesi, sigaranın ilk yanışı, sessizlik.. Bunlar gerçekten keyiflidir.

Günün bittiğini artık rahatça uyuyabileceğini, herşeyin yolunda olduğunu bünyeme nikotinle anlatıyorum. O da anlıyor en az 0 en çok 3 tane günde..
tiryaki olduğunu inkar edenler vardır birde arkadaş ortamında bi iki tane içenler bunları birbirinden ayırmak lazım tabi.
sigarayı içine çekmiyordur bu kadar basit.
bir anda sigarayı bırakan benden daha enteresandırlar. içer içer bağımlı olmaz ve otlanırlar bu tipler.
iradesi sağlam olan insandır.
kısa zaman içinde tiryaki olacak kişidir.