bugün

bir dc comics süper kahramanı. shazam dediği vakit mitolojik altı karakterin gücüne sahip olan bu süper kahraman aynı zamanda captain marvel olarak da bilinir.
nokia n97'de ücretsiz olarak kullanmakta olduğum ve bayıldığım uygulama. adını sanını duymadığınız bir şarkıyı yaklaşık olarak 10 saniye kadar dinletin gerisini ona bırakın. album, şarkıcı ve şarkı hakkında tüm bilgiler takk diye elinde. bilinen yabanci parcalari bulmasini gectim, zeki müren şarkılarının bile hemen hepsini bilmistir.
(bkz: seytan icadi)
amerikada iphone kullanıcısı olan arkadaşımın mutlaka edinmelisin dediği her şarkıyı buluyor şerefsizim diye referans verdiği fakat nedense türkiyede app store da bi türlü bulamadığım app.

randy ye teşekkürlerimi ileterek onun önerdiği midomi app i de aynı görevi yapıyomuş daha kullanmadım ben ama randy diyosa doğrudur.
iphone'da bedava ve paralı (4,99$) versiyonları olan süper bir uygulama. turkcell'in nebucalan servisinden çok daha iyi olup daha makul fiyattadır. şahsen ilk başta "aha beleşi var lan" dediğim ardından bedava versiyonunda sadece 5 şarkıyı öğrenebildiğim bunun üzerine bonkör davranıp 5 dolar ödeyip almıştım. şimdi bi sürü şarkının adını öğrendim süper bişey valla.
kız kardeşimle arabada gidiyorduk. sonra radyoda bir müzik çaldı. adı neydi adı neydi diye düşünmeye başladım. hani olur ya insanın dilinin ucuna gelir ama söyleyemez. o sırada telefonunu çıkardı dinletti. aha dedim napıyor bu? bir baktım şarkının adı çıktı. hasiktir dedim, programın adını aldım. yükledim 2 gündür kullanıyorum ve hayran kaldım mükemmel bir şey. bedava bu arada sınırsız. sanırım...
ömrü hayatımda çok az kez ağzını açarak şaşıran insanları dahi şaşıracak kdar süper olan program.

neyi dinletirsen buluyor hem de ankaralı namığa kadar.
zuğaşi berepe'nin avaskalani cuneli'sini biemeyen program. *
radyoda duyup da bir türlü ismini hatırlayamadığım, kafaya takıp sinirimi bozan şarkıları on saniye içinde buluveren mükemmel program. bugüne kadar dinlettiğim her şarkıyı bildi.
dört aydan beri 'bu ayki kullanım kotanız doldu dedirten program'.Kullandıgımdan degilde belki haftada bir ihtiyaç oluyor.
Bugüne dek yapilan en iyi uygulamalardan biri.
iphone un olmazsa olmazı. kız arkadaşımın telefonuna 2 uygulama attım cancağızlarım. shazam ve twitter. yeter ona. o derece gerekli birşey.
can uygulama. Parayı basıp sürümü yükseltilesi uygulama. Çokoş. Ayrıca şu sıralar bazı reklamlar altyazı olarak "shazam a dokunun" diyor ve fon müziğini indirmenizi sağlıyor.
iphone için en yararlı uygulamalardan biri.
nokia akıllı telefonlarda default olarak gelen programlardan biri.
acaba hangi şarkı diye düşünüp, şarkının sözlerini google'a yazıp bulmakla uğraşmak yerine, şarkıyı uygulamayı açıp dinleterek hangi şarkı olduğunu bulmaya yarayan çok kullanışlı bir uygulama.
murat dalkılıç ın kader şarkısını göknur kime ne olarak bulan uygulama göknur u aradım buldum şarkıların başlarıyla ilgili bir bağdaştırma yapamadım ben bu uygulama nasıl yaptı enteresan.
belirli türkçe şarkılar dışında türkçe şarkıları bulmak için çok kullanışsız olan uygulama. yabancı şarkıları bulmada üzerine yoktur ama o derece sağlam bir uygulama.
bugün öğrenmemle ağzımı açık bırakan program. nerdeyse müzik başlamadan buluyor.*
geçenlerde kendisine dinlettiğim black hawk down soundtrack'e ait olan bir şarkının the hunger games'e ait olduğunu iddia eden tırt program. soundhound senden daha iyi dostum dedim ama telefondan da kaldırmadım henüz.
Kullandığım en güzel uygulamalardan bir tanesi. Özellikle arabada çok lazim oluyor. Radyodan çalan şarkıyı ulan bunu kim söylüyor acaba, şarkınin adi neymis gibi sorunsalları ortadan kaldırıyor. Tek dokunmayla saniyeler içerisinde şarkının seceresi karşında. Youtube linkini falan verip artisliğinide yapiyor.
symbian^3 os da telefonla birlikte gelen uygulama. Eğer albüm çıkmışsa muhtemelen bulur.
çok ilginç bir uygulama. Herbir telefonun modeline göre ayrı bir sürümünün geliştirilmesi gerekiyor. Şu an java vesiyonu olsa iyi olur. Java telefonu kullanan insanlarda faydalanırdı.
Gelmiş geçmiş en büyük icat'tır. Çalan şarkıyı dinlettiğiniz de ne olduğunu bilir. Radyo da duyduğunuz ama ismini bilmediğiniz şarkı için kıvranmanıza gerek bırakmaz.
Tanri razi olsun o olmasa su sarki ne lan diye kafayi yerdik.
bezen bazı şarkıları tanımasa da süper bir program, herkese tavsiye edilir. radyoda duyduğum şarkılardan bir dörtlük yazıp da sonra google amcada aramaktan kurtulduk.