bugün

Sevilmek.

Saplantılı sapıq derecesinde seven qızlar eqlesin.
Şu sıralar sevmek istiyorum. Bi sevsem rahatlayacağım. Hiç bir şeyi sevemiyorum.
Ikisini de aynı anda bulmak şans işi. Hoş şimdi sevsen de bir sevmesen de. Gelsen de bir gelmesen de.. Artık sen de herkes gibisin.
Ben ortaya karışık alayım kardeşim.
Ikisini de istiyorum. Neden sadece sevileyim yada seveyim ki. Bunu zaten deneyimledik hepimiz. Ve ikisi de tek başına mutlu etmiyor. Su kısacık hayatta ne istedigimize neyi diledigimize dikkat edelim. Biz inanırsak ve istersek illaki bir gün hem sevip hem sevilecegimiz biri cıkar karsımıza.
illa biri tercih edilecekse sevilmek derim. Sevip de sevilmediğini bilmek hanımlar için daha yaralayıcı olur.
sevdiğim ama bir türlü sevilmediğim ve tam 7 sene süren bir evliliğin ardından, sevildiğim ama hiç sevemediğim birkaç ilişkim oldu... ikisini aynı anda yaşadığım tek zaman dilimi 1999 yazıydı...o da 2000 yılı şubatında melek olduğu için son buldu...
sorunun cevabı ise...ben seveyim...karşımdakinin durumunu değiştiremesem de ben sevmediğim zaman mutlu olamıyorum...
ikisi birden olsa olmuyor mu.
ikisini de tek başına deneyimledim. Karşılıklı olmayınca tadı olmuyor. Seni senin kadar sevmeyen biriyle de, senin pek bir şey hissetmediğin ama sana aşkından ölenle de keyifli değil bu gönül işleri.
kesinlikle sevmek. sevilmekle sadece egonuz tatmin olur, belki ruhunuz ferahlar. ama sevmek öyle mi? sevmek öyle kutsal bir şey ki.. her şeyden bir anda vazgeçebilirsiniz. emek harcarsınız. sırf karşınızdakini mutlu edebilmek için pervane olursunuz. çocuklar gibi neşeli, heyecanlı olursunuz. acaba bugün ne yapsam da onun yüzünü güldürsem diye düşünürsünüz. onun bir gülümsemesiyle içiniz ısınır. sevilmek ise sadece sizin yüzünüz güler, ama karşı tarafın hayal kırıklığı, ümitleri sizi yer bitirir. sevmek güzeldir. umarım benim de sevebileceğim biri çıkar karşıma.
Sevilmek isterim hep sevdim, hepsi boşunaydı artik bende sevineyim be sözlük .
insan kendini seviyorsa sevmek,sevmiyorsa önce sevilmeyi tercih eder.
görsel
Guzel olani iki duyguyuda ayni anda yasamaktir. Ama zordur, cok seversin, sevilmezsin...
Yada cok sevilirsin, sevmezsin. Boyle bir terslik var her zaman.
sevilmeyi istemezdim onun sevgisine karşılık verememek korkunç bi durum. Ben sevmeyi seçerdim. Nasıl olsa sevmek insanın gözünü kör eder o sevsin sevmesin umrunda değildir bazen. Sen seviyosundur ve mutlusundur onunla geçirdiğin vakitlerde ama o sana senin sevginin karşılığını veremediği Her dakika nefret eder kendinden Her dakika pişmanlık duyar ayrılamaz çünkü sen onu seviyosundur osenden ayrılamayack kadar güçsüzdurde ayrıca. Ama sen seversin ölümüne hak etmişsindir belkı sevilmemeyi ama yine de seversin karşılıksız .
Iş bu ki mesele sevilmekte değil sevmekte. Seni sevenle değil senin sevdiğinle evlenmelısin o zaman onu dünyana alabilirsin fakat seni sevenle evlendiğin de onun dünyasına giremezsin çünkü o seni başka gezegende sevmiştir seni . Senin sevmeyişini bile sevmiştir bazen.
bedevi mi olmak istersiniz yoksa kutup ayısı mı sorusunun karamelize edilmiş halidir.
tabii ki kutup ayısı olunup gömmek ister er kişi.
sevilmek herzaman içerisinde umut barındırır, insanoğlu olmayacak işlere meyilli.sevmekse karşılıksız, hayal kırıklığından uzak.istediğim gibi severim, şartlanmadan, karşılık beklemeden, kendi dünyamda.
herkes sevilmeyi sever. sevmek görecelidir ve hir şekilde sevmenin nasıl olacağı bilinemez.
Sevdigim kisi tarafindan sevilmek.
*
sevmek isterim elbette, sevildiğinden hiçbir zaman için emin olamıyorsun çünkü. ama sevmek öyle mi?
Sevilmeyi seçmişken sevmiş biriyimdir. Maalesef bana fikrimi soran olmadı.
benden daha çok sevmeyecek arkadaş beni sonra sıkılıyorum, bunalıyorum ya da şımarıyorum diyelim.
Sevilmek isterim ama benden bir tık daha az sevmelidir beni seven zati muhterem hanımefendi.
ben sevmek, sevmek isterdim nerden bileydim sevenler ağlarmış.
sevildiğimi hissedebilmek isterim güzel kardeşim.
sevdiğim tarafından sevilmek isterdim.

edit: itin teki üstüne alınmış ama bizde itlere yer yok. şerefsiz .benden uzak hangi cehenneme yakın oluyorsan ol.