bugün

bir gofreti elinde tutan bir çocuğa sorsanız gofret mi kardeşin mi diye gofret derdi şüphesiz.
sevilmektir. hele ki sevdiğin kişi tarafından seviliyorsan çok şanslısın burada daha fazla vakit kaybetme derim ben.
sevmenın bır kulfetı yoktur kendı ıcınde daha tehlıkesızdır. fakat sevılmek farklıdır, sorumluluk ıster. bır sure sonra sızı sevenlerı kaybetmemek adına degısebılırsınız ve yenı sız aslında sızın hoslanmadıgınız bır kendılıgınız olabılır. ınsanlar genelde sevdıklerıne dıkkat ederler kı bence bu cok yanlıstır hayatımıza baktıgımızda bızlerı degıstırenlerın sevdıklerımız degıl sevıldıklerımız oldugu asıkardır.
en güzeli zikilmektir, herhalde.

misal, kulak deliği ve serçe parmak ilişkisi gelsin aklına.
Nickini vermek istemediğim bir bayan yazarın beni sevmesi, benim onu sevmemden daha iyi. Veya başka birinin nickini vermek istemediğim bayan yazarı sevmesi, ismini vermek istemediğim bayan yazarın beni sevmesi durumunda sorun teşkil eder. Bu durumda benim sevilmekten anladığımda onun anladığı bir olmayacak. Çok göreceli bir kavram.
Sevip de seviliyorsan tadından yenmez.
sevmek değildir, sevmek risklidir, kaybetme korkusu barındırır. ama sevilmek öyle değildir, risksizdir, insiyatif senin elindedir.
Kelebekler sevilirken değil severken uçuşur.
Kalbin ritmi severken bozulur. Ellerinden terler, severken boşalır. Leyla yada mecnun yalnızca severken olunur.
Kim sevmediği biri tarafından sevilmek ister yahut kim sevdiği biri tarafından sevilmek istemez ki?
sevmek yürek gerektirir. kaybettiğinde acısını çekebilecek kadar cesaretli misin? karşılıksız sevebileceksen sevmelisin. bağlanabiliyorsan eğer, aşk duygusunu yaşayabiliyorsan içinde usulca belli etmeden kimselere... ya sevilmek? sevilmenin karşılığını verebileceksen yüreklisin. oysa karşılığını veremediğimiz sevgiye alışırsak eğer birgün yalnız kalırız. bir gram ilgiye muhtaç yaşarız. buda içten içe kemirir bitirir insanı. hiç duymadığın duygular duyar, değişirsin baştan sona. çünkü olgunlaşırsın günden güne. yalnızlık insanı olgunlaştırır derler. aslında hem sevmek hem sevilmek ikisinide hem tek taraflı hem karşılıklı yaşamak lazım şu zamanda. kalbindeki uçsuz bucaksız derin yaraların hazzını hem yalnızken yaşamak gerekir hemde başka bir aşkla.
(bkz: sevişmek)

düz adam iyi akşamlar diler.
ikisi de olunca güzeldir.
tek taraflıysa eğer ikisi de birilerine acı verir.
sevmek çoğu zaman acı verir. birinin sizin için nefes aldığını bilmekse iyi hissettirir. o yüzden sevilmektir.
Sevdiğin insan tarafından sevilmek güzel.
karşılıklı olanı tadından yenmez.
esasen ikiside olunca güzel olur. illada seçeceksek birini sevmek derim. unutulmamalıdır ki bütün aşk şarkıları, şiirler, gazeller filan hep sevdikleri için yazılmıştır. yani mecnun sevildigi için değil sevdiği için delmiştir dağları.
sadece midye güzeldir.
herkesten özür dilerim sevip sevilip sevişmek derim.
kesinlikle ikisi de değildir.en güzeli bu duygusal saçmalığın dışında kalabılmektir.herkes illa aşık olacak diye bir şey de olmadığına göre, acı çekmek isteyen buyursun gidip sevsin birilerini.

(bkz: aseksüellik)
Sevmek, sevilmekten gelir şiarıyla sevilmektir her şeyin başı.
sevelim sevilelim, takılmayın böyle şeylere.
sevilmek sıkıcı açlığı ceken toklugu bilmez ama sevilmek beklentileri hayalleri koreltiyor sevmek olsun da platonik olsun ki yaraticiligin ve uretkenligin artsin. sevebilecegin bir kadinin yoksunlugunu cekmekte zor yapamiyorum sevemiyorum. hep bir şeyler eksik.
yiyişmeyi ikisinden daha değerli sananların sorunsalından daha karmaşık olmayan sorunsal. tabi ki b şıkkı sevilmek. sevmek, sonunda eline almaktır, sevilmek ise eline vermek.
tertemiz sev. seversin, sevilmesen de ne çıkar. gün olur devran döner seni sevende çıkar. karşılıksız sev sen yine de sevebilirsen. seven sevilir, sevmek kıymetliyse dikenli de olsa yolun, aşık gün gelir maşuk olur, bu yolun sonu saraya, sultana çıkar.
kendini severek anlaşılabilecek olan sorunsaldır. hem sevmiş, hem sevilmiş olur ve kıyaslarsınız bakalım hangisi daha güzel.