bugün

görünüşe göre hayatımın ileri dönemlerinde yapacağım şey.
yaşamsal mahkumiyet.

kimse bunu kendisine yapmasın.
sigara komasina girmenize neden olur.
Ben seviyorum. Dogru tercih onemli. Universite tercihinden bahsetmiyorum gerizekalilar. Vali olcam diye iibf'ye gidersen olacagin valinin asistaninin memuru. Tercihler yapilirken hayalperest olunmanali. Dile yetenegin varsa tercuman ol, rehber ol, turizmci ol. Gidipte pilot olayim ben deme.
Bunu ikiye ayırmak lazım. Çalışma koşulları nedeniyle işini sevmeyen ile hiç bir şekilde sevmeyecek durumda olmayı ayırmak gerekiyor.

Kan görünce rahatsız olan insan nasıl kasap olarak mutlu olamazsa çalıştığı is yerinde sürekli hor görülen başına kakılan kişi de en sonunda kolunu kesip al ulan diyetini diyebilir.

(bkz: ömer Seyfettin)
sanıyorum güzide bölümüm iktisadı bitirdikten sonra gerçekleştirmek zorunda kalacağım eylem.

iş vermek isteyen fav.
(bkz: sürmenaj)
işini seviyorsan o senin için çalışmak değildir bence. evet evet değildir
ömür törpüsüdür.
zor iştir.
üniversite mezunu gençlerimizin çoğunun( ve muhtemelen 3 ay sonra benim de ) ben sevmişim sevmemişim fark etmez yeter ki iş olsun şeklinde karşılık verdiğini düşündüğüm durumdur.
eğer sevmediğin bir yerde yaşayıp birde sevmediğin biriyle evlendiysen şeytan üçlüsünü tamamladın demektir.
7 senedir yaptığımdır. türkiyenın en buyuk cam sektöründeyım lakın nefret edıyorum.
Memleketimizde çokça rastlanılan bir durum.

Zaten başka türlü olması da mümkün değil.
şuan tamda yaptıım iş arkadaş gram durasım gram çalışasım yok , sevmediğim iş ,sevmediğim insanlar , sevmediğim ortamlar . libaralizm , kapitalizm hepsinin merkezi a qü nün yeri .
Sevdiği işten çalışanı görmedim .
insan neyi istemiyorsa o burnunun dibinde bitiyor sanırım. benimki de öyle oldu. hep saygın bir işim olsun istedim. kaliteli bir ortamda çalışıp kaliteli şeyler üreteyim dedim. çok da titizlendim. hayatımın başka alanına dikkat etmediğim kadar odaklandım buraya ben hayata imzamı atmak için gelmişim diyordum içimden. hey hey de hey hey! kültür insanı olamam. yapamam rutinde diyordum. büyük konuşmayacakmışsın demek ki. neyse bunu tanımlayabilirim işte sevmediğin bir işte çalışmak her sabah ve günün muhtelif saatlerinde seni boğan iki elin olduğunu hissetmektir. yaptıklarının manasızlığını dalgaya alıp kendi kendine mizah yapıp eğlenmek de yetmiyor bazen. nankör müyüm ben? millet iş bulamıyor ya. ne bileyim değişmiyor fikrim değişmiyor işte. içimi bayıyor 3 sayfa mevzuat mailinin ana mevzuya gelememesi tonlarca cümlenin birşey anlatamaması . insan bir iş mailini niye kendini roman yazarı sanarak atar ki? boş beleş tiplere iş lazım. ultimatom veriyor yavşak bir de. oyhh içim şiştti e yani ne söylüyor bu polat alemdar gibi. derken kapattım mail sayfasını. aha geldi tipin teki laf sokuyor kendince. senin beynin tek hücreli zaten önce kullandığın kelimeyi doğru telaffuz et ve anlamını öğren. desem denmez ki.ezbere konuşuyor işte hepimiz aynıymışız. konuşmama fırsat vermeden sayıyor da sayıyor. canım herşeyi biliyorsun sen zaten.' beyfendi bilmediğiniz şey hakkında nasıl bu kadar eminsiniz burda işi ben mi yapıyorum siz mi' 'bilirim ben kaç yıldır geliyorum buraya' on yüzden mi kaç yıldır siz ordasınız ben burda' sinirlenme kuşum lafı sindiremiyorsan kaşınmayacaksın. neyse yav para uğruna eziyet çekmek işte başka ederi yok sevmediğin işte çalışmanın.
işini oyun haline getiremeyen herkes bu duyguyu tadacaktır.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
Yakın zamanda tükenmişlik sendromuna yakalanmanızı olası kılacak durum.
hayatınızın en önemli kararını verirken bir yerlerde yanlış yaptığınızın göstergesidir.

isterse fazladan 5 yıl daha sürünmenize sebep olsun, bakın koskoca beş yıl, ama yine de sevdiğiniz iş için çabalayın.
Sevmediğin bir şehirde sevemediğin bir okulu okumak kadar zor olmalı.
ekmeğin aslanın ağzında olduğu bir dönemde iş beğenmeyen tembellerin kaçış noktalarından olduğunu düşünüyorum.
... Sesinde ne var biliyor musun
Uykusuz Türkçe var
işinden memnun değilsin
Bu kenti sevmiyorsun
Bir adam gazetesini katlar(...) *
iSTiFAMI VEREMiYORUM ÇÜNKÜ YENi BiR iŞ BULAMIYORUM. ÜSTELiK BU iLK iŞiM YENi MEZUNUM BEN. ÇOK ÜZÜCÜ YA. MUTLULUKLA iŞE GiDEN iNSANLARI GÖRÜNCE ÇOK ÖZENiYORUM.iŞiMi SEViYORUM GiBi DE ÇALIŞTIĞIM YERi SEVMiYORUM.