bugün

korkunç derece de kötü bir olaydır,
hele ki eski sevgili aramış daha yeni konuşmuşsanız hem de yeni bir sevgiliniz olduğunu söylemeye diliniz hala varmadıysa, telefonu kapatıp,yenisine mesaj atıyosanız seviyorum, aşkımlı cicimli vs. aşk sözcükleri yazdıysanız,
- küfür yenebilir.
bunun içindir ki eski ve yeni sevgilileri "kurabiyem" ve "kurabiyem2" ''kusmak istiyorum'' diye kaydetmiş olmanız gerekmektedir ki mesajın yanlış gitmesinin mantıklı bir mazereti olsun. ama sanırım bu kadar da salak olamazsınız.
zaten eski sevgilinizin numarası hala niye telinizde kayıtlıdır ki..
kısacası bu olayın kazara gerçekleşmesi söz konusu olamaz. birbirimizi kandırmayalım!
eski sevgilinizi göt etme -kıskandırma çabası içindesinizdir ki ona artık yeni bir sevgiliniz olduğunu göstermek içindir bütün bunlar..
bir de sevgilisi olmadığınız birinden gelen sevgili mesajları vardır ki amacı kesinlikle bir sevgilisi olduğu intibası uyandırmak veya kıskandırmak değildir...
(bkz: hata)
(bkz: aferin)
vuku bulduğu hallerin yüzde doksan dokuz nokta dokuzu kolpadır, eski sevgiliye "bak artık yeni bi sevgilim var" manasında bi gıcıklık çabasıdır, "seni hayatımdan sildim bak yeni sevgilimle ilgileniyorum artık çatla da patla" zavallılığıdır..
Telefona isim yerine aşkım,böceğim vs. şeklinde kayıtlar yapıldığında oluşabilecek durum.* * * *
- slm bebekim. seni çok özledim. dün harikaydın.
+ pardon, biriyle karıştırdın galiba mert beni. ben tülay.
- hasasdasdaf . karıştırdım pardon. yeni sevgilimin adı turgay olduğu için alfabetik olarak yan yana gelmiş isimler.
+ ben yokken çok değişmişsin mert?
- ay yok kız ne değişmesi her şey aynı.
beterin beteri vardır
(bkz: eski sevgiliye atılan mesajın sevgiliye gitmesi)
bunun birde kuzenine yeni tanisdigin oglan hakinda mesaj yazmaya calisirken o oglana gideni vardir. kimsenin basina gelmesin.
babayı yenesi durumdur.
- (bkz: babayı yedik!)
(bkz: yedin boku yedin!)
eski sevgilinin 'götünün potansiyel enerjisini' artıracak olaydır.

+aha görüyon mu meral, mehmet beni unutamamıs hala, mesajlar atıyor. bide yanlıslıkla oldu diyo, ben nası bir insanım böyle ya.. vay be..
*
Daha da kötüsü için (bkz: sevgiliye atılacak mesajı babaya atmak)***
olayın ardından eski sevgilinin zihninde canlanan ' acaba bilerek attı da yanlışlık süsü mü verdi ' sorusu en kötüsüdür. * *
eşine gitmesinden daha feci olanına rastlamadım.
önemsizdir ve etkisi yoktur.
eski sevgilinin numarasının silinmesiyle asla gerçekleşmeyecek durum.
eski sevgilisinin numarasını silmeyen, belki bir gün lazım olur diyen eziklerin başına gelebilecek bir durumdur.
eski sevgilinin bir anda havaya girmesine, "hah sonunda anladın benim kıymetimi, ama sen dur hemen gevşemeyeceğim" gibi iç seslere yol açmasına sebep olacak durumdur. karşıdaki, mesajın yanlışlıkla gittiğini anlatmaya çalışsa da, eski sevgili bunu anlamamakta ısrar edecek ve gene bir iç ses daha şunu söyleyecektir; " hah şimdi de numara yapıyor benden beklediğini alamadı ya"gibi. Tüm bu iç sesler varsayımdan ibarettir.Kendini rahatlatma ve hatta bir an olsun görmezden gelip, mutlu mesut olmak istemektendir. * Giden gitmiştir, dönecek adam mesajla dönmez zaten, dönmemelidir yani.
bu hareketi kasten yapan insanlar tanıyorum.
eski sevgiliyi ilgilendirmeyecek, yeni sevgiliye duyurulmayacak durumdur. sizi de kasmasına gerek yoktur.
adı üstünde "eski"..yeni sevgili bulmuşken eski sevgilinin telefonda ya da hayatında ne işi var..biten bitmiştir..giden gitmiştir..bu iş de böyle bitmiştir.
(bkz: sevgiliye atılan mesajın yeni sevgiliye gitmesi)
Büyük bir faciaya neden olabilecek olaydır.
bilerek yapılan eylem.
Bazen bilerek bazen hataylada olsa eski sevgiliyi ümitlendirip, şımartan bir olay.