bugün

maddi durumu pek iyi olmayan erkektir yoksa niye almasın gönül isterki sevgiliye en güzel hediyeleri alıp onu mutlu etmek ama para olmayınca hiç bir şey olmuyor.
her buluşmada hesabı ödeyen erkek olması muhtemeldir.
Biraz odundur biraz da kazmadır ondan almaz. parası yokmuşmuş. 1 liralık çakmağı da mı alamıyor.
yontulmalıdır. her bütçeye göre hediye vardır. kendi yaptığı bir şey bile olur.
Bana en uzak Türk erkeği profili. Diğer özelliklerde %80'lik uyum var ama.
Üşengeçlikte zirve yapmış erkek tipidir. Sevgilileri ile bu durumu konuştukları zaman " Sana hediye alacaktım, çok beğendim aslında ama sen kesin beğenmezsin diye almadım" diyerek yüzyıl savaşlarını başlatabilen tek hücreli hemcinslerimizdir.
maddi durumu kötü olabilir ama seviyorsa bir tokaya dahi anlam yüklemek zor değildir diye düşünürsek biraz öküz olduğu söylenebilir.
parası olduğu halde almıyorsa odundur, ama parası yoksa ne yapsındır, hoş karşılanmalıdır.
normal bir erkekdir. * (bkz: siktirin gidin yatın dedirten başlıklar)
kalbini hediye olarak vermiş erkektir.
sevgilisinden sürekli hediye isteyen kızdan daha merttir.
hediye alan sevgilinin gireceği şekli bilen ve bu yüzden onu üzmek istemeyen erkektir.
maddi durumu var da almıyorsa cimri dir..

hediye güzeldir ve sevgiyi arttırır ama bir gülümseme, seni seviyorum da hediyedir. paralı hediye için allah kapı açacaktır, kuran da bu yazar iyiler için falan..

--spoiler--
Nûr(*) Sûresinin 32 . Ayetinde

Sizden bekar olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler, Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.

Nûr Sûresinin 33 . Ayetinde

Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden “mükâtebe” yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın.3 Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.
--spoiler--

allah lütfuyla zenginleştirir diyor iki ayette de mana olarak..
parası fazla olmayan normal öğrenci erkek tipidir. parasını ya biriktirecek aç kalacaktır, ya da sevgilisini ufak şeylerle mutlu etmeyi bilecektir.
yavaş yavaş hörgüçleri çıkmaya başlamış erkektir.
Belki parası yoktur öyle demeyin yazık adama sonuçta.
olması gerekeni yapan erkektir. kızların hediyeye zaafı olduğunu bilir. sırf hediye için varolan birliktelikleride bilir. böyle düşünceli erkeklerde var. kimin ne olduğunu anlarlar. parasında değillerdir. zekilerdir.
(bkz: odun)
sevgilime şu ana kadar bi tane bi hediye almadım ama çok sağlam bi nedenim var...

Sevgilim hiç olmadı.
hediye anlayışına göre değişir.

--spoiler--
Lüle taşından gerdanlığa gücüm yetmemiş,
Sana Sapancadan bir sepet elma almışım.
--spoiler--

varsın almasın. elma çok sulu gelsene *
yurdum erkeği.
parayı esirgediğinden değil hediye seçmeyi bilmediğindendir.
sevgilisinin adı hediye olabilir.
Sevgilisine layık bir hediye bulamayan erkektir.
(bkz: Parasız ama edebiyatı kuvvetli erkek)
çünkü sevgilisi yoktur.