bugün

entry'ler (71)

anneanne

birtaneciktir. özellikle yaşlandıkça yaptığı, söylediği hiçbirşeye kızamaz insan. yaşlı olduğu için olanlardan haberi yok zannedilir ama o köşesinden sessiz sessiz izler herşeyi. hep en kötü hissettiğin anda en güzel şeyi söyleyip, başını sever. bir bakarsın iç sıkıntın gitmiş.*

cinneti manyak

baştan tartışsak da sonradan aslında kibar biri olduğunu anladığım yazar. ayrıca çok güzel çiçek çiziyomuş.*

aşk

sanki güneş onun gözlerinden doğar, ömrünün sonuna kadar bir tek o gözlere bakabilirsin. ne kadar zamandır birlikte olursan ol, her kavuşmadan önce ilk defa öpecekmiş gibi heyecan duyarsın. seversin, o seni öyle güzel sevdikçe daha da seversin. bir gün bir bakmışsın bütün hayatını birlikte geçirmeyi kabul etmişsin. bütün sabahlar sadece ikinizin olsun diye..

gök gürültüsü

kazık kadar kız olmama rağmen birazcık korktuğum şeydir. itiraf ediyorum ki çok fazla olduğunda yorganın üstünde sadece gözlerim kalıyor.

eski sevgiliden geriye kalanlar

umarım hep mutlu olur - bensiz nefes bile alamasın inşallah kararsızlığı.
üzerinden zaman geçtikçe olay 'banane ya' halini alıyor tabi.

tırnak kırılması

manikür yeni bile olsa diğer bütün tırnakları da kısaltma sebebidir.

aslan burcu erkeği

sürekli ortamdaki en beğenilen adam olmak isterler. bütün kadınların ilgisi onların üzerinde olsun, bütün pirimleri ben yapayım kafasındadırlar. sevdiklerini güzel severler, belki aldatmazlar ama diğer kadınların da ilgisini hep sıcak tutarlar ki egoları şişsin, pohpohlansın. evet tahmin ettiğiniz gibi yaram var, girişiyorum. iyi huylu aslan burçlarına da özürüm olsun.*

sütlaç

aklıma geldikçe türkiye'de olmadığım için şükrettiğim tatlıdır. yoksa her gün yeyip, doksan kilo olurdum sanırım.*

küfreden kız

yapamayacağı şeyleri söyleyen kızdır. bir de pantolonunun bacak arasını düzelt bari tam olsun.

sözlük yazarlarının şu an sinir olduğu konular

kız önce soruyor, anlatıyorum. 'ha onu biliyorum' diyor. başka bir şey soruyor, söylüyorum. 'haa tamam biliyorum' diyor. çok kötü girişicem ya neyse..

kulaklığı takıp müzik açmayı unutmak

dışardan bakan kimse anlamaz ama olayı yaşayan fark ettiğinde suratında salak bir gülümseme oluşur.*

üniversiteyi bırakmak

'sonrasında lise mezunu olarak yaşayabilir misin?' sorusuna verilen cevaba göre değişecek olaydır. bence dişi sıkıp bitirmek gerekir ama tersini düşünenlere de saygı duyuyorum. geleceği hiç kimse daha yaşamadı sonuçta, neler olur bilinmez.

sevgilinin geçmişi

'bu eski sevgilin mi' den başlayıp, 'gerizekalı bu kız,ay ne buldun bunda' ya kadar uzanan bir yolculuktur.

terazi burcu kadını

neredeyse bütün özelliklerini taşıdığım burçtur. kredi kartı ekstrelerimden sonra babama bolca gösterdiğim bahaneler arasında yer alır terazi burcu kadını olmak. * *

akrep burcu erkeği

kıskanç ve tutkulu oldukları bir gerçektir. güçlüdürler ve ellerindeki gücü asla kaybetmek istemezler. güven doludurlar. bir tanesiyle uzun zamandır birlikteyim; kontrolcü, kindar ve egoist değillerdir bence. çok yoğun, çok güzel severler.

yıldız tilbe

eskiden delikanlım, kış güneşi, vazgeçtim gibi harika şarkıları yazmış olan ama şimdi uyuşturucudan sesini ve aklını kaybeden şarkıcıdır. yalnız, 90'larda kış güneşi şarkısını söyleyişindeki içtenliğine hayranım o ayrı.

gece gece iyi giden şarkılar

dido - thank you.

macchiato

espresso fincanının yarısını kahveyle doldurup üzerine biraz sıcak süt eklendiğinde elde edilen kahvedir. sıcak sütün köpüğünü koyduğunuzda daha da güzel olur.

cafe latte

az espresso bol sütle yapılan kahvedir. değişik şekillerde denemek istenirse, kahvesi sıcak sütü soğuk koyularak içilebilir. italyan kahvesine en yakın tat ve koku garip bir şekilde starbucks'taki caffé lattedir.

not: bu arada italyanca yazılışı için (bkz: caffé latte)

yurtdışında en çok bilinen türk üniversitesi

mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi.

not: italya'da, sanat alanında en çok bilinen türk üniversitesidir.