bugün

benim sevgilimdir. tam kar yağacağı güne kadar yetiştirmiş. ama öyle ki bir haftadır dışarı çıkartamıyordum. hiç de öyle atkı örecek hamaratlıkta değil gibi görünür dışardan. ama şahane yumuşak bi atkı örmüş. e şimdi gel de sevme. senin için bir hafta seni görmemeye bile katlanan bir sevgili.

okadar sevindim ki "hayatım bende boyunluk var o daha iyi bunu takmam ben" demek yerine boyunluğu bi arkadaşa hediye ettim.
Romantik eylemde bulunan kızdır diyeceğim bi gülme geliyor. Öyle kız mı olur arkadaş kız dediğin vatsapa girmedin yazdığımı okumadın falan diye trip yapar.
Eger bunu icinden gelerek , hur iradesiyle, hic bir ibnelik dusunmeden yapiyorsa sevilecek kizdir.
Eger bunu "bak nasil kadin islerinden anliyorum" minvalinde yapiyor ve minik minik hayatinizin her asamasina karismaya basliyorsa dikkat edilmelidir. Atki ormekle baslar, sonra hali saha icin sevgiliden izin almaya gider bu is.
Ayrılmak istiyordur atkı örmek ilişkiyi olumsuz etkiler inanışı doğrulandığına da şahit oldum.
Benimdir. Ben atkı ördüm. O da benim başıma çoraplar ördü.
Evlenilesi kızdır bol bol ayağınıda yıkar.
başına çorap örmesinden evladır.
sevgilime degil de kendime ormustum bir zamanlar cunku kendi kendimin sevgilisiyim.
Hala saklarım, kullanırım iyi katundu vesselam, boy boy uşakları olsun.
bu kız beni görmeli bana kazan örmeli...

bi benzeşim kurdum alkışlayın beni.
Gün gelip çekip gitse bile, sıcaklığını hatıra bırakacak kızdır.

Yokluğunu aratmak istemez ama Hiç bir hatıra, varlığı gibi sıcak hissettirmez.
Yakın zamanda terk edilecek olan kızdır.
yalnızlar bu yüzden mi üşüyor? yalnızlık bu yüzden mi soğuktur diyoruz?
Salaktır. Bugün mahmutpaşa çarşısına gitsin üç beş liraya on tane alsın gelsin, onunu da sarsın sevgilisinin boynuna. Değer mi o kadar şişti ottu boktu zaman harcamaya? Buna harcayacağın zamanda otur bir şeyler oku, ders çalış, kendini geliştir.
maldır.. açık ve net.. onlar o değeri hak etmiyor yapmayın, etmeyin aklınızı başınıza devrin beni sinir etmeyin.. yarın öbür gün ayrıldığında ne halta yarayacak o ördüğün atkı zıkkım taksın diyeceksiniz biliyorum hissediyorum.. yes.
bir keresinde boyunluk örmeye yeltendim, ördüm de. boyunluk bitti adam gitti... neyse kendim takıyorum halen. çok da güzel örmüşüm, canım boyunluğum. *
Peki o atkının yarım kalması desem? Yaşandı ya tamamlayip kendimi mi assam ne yapsam
Bir (bkz: sevgilisine telefon kabı ören kız) değildir.
Hatunun dibidir. Eline emegine saglik hiçbir maddi degeri olan hediyeye değişilmez.
(bkz: kader ağlarını örmeye atkıdan başlar)
örmese de , Kendine aldığı atkıyı o'na hediye eden ve sonra da o atkıyı sadece ve sadece 2 kere taktığını görüp üzüntüden yataklara düşen kızlarımız.. Üzdü.
Benim bir arkadaşım doğumgünü hediyesi olarak örmeye karar verdi ama nasıl örüleceğini de bilmiyor. Kantinde bir abla var, ona soralım dedik. Sorduk sormasına da abla bunu ben örerim, siz hiiiç dert etmeyin dedi. Yok mok dedik, ikna etti. Arkadaşım ablanın elinden sevgilisine atkı hediye etmiş oldu.
zamanında ben de örmüştüm. şimdi yine örüyorum. ama bu sefer eşim sıfatıyla.
Lan benim 22 yıllik yasamimda 5 sevgilim oldu bi tanesi de atkı örmedi örmeyı bırak teklifini bile yapmadım simdi sözlüktekilerine baktımda imrendim aq
Haram olsun aldigım Browniler.
Günümüz hatun kişisi örgü nedir diye sorabilir şaşırmamalı .