bugün

şeyliklere en çok bekçiler seviniyordur.
Bana da örülmüşlüğü var yani.
son atkı ören kızlar, evlenip barklanıp, birer anne oldular.

şimdi yeni moda işte kulaklık, burunluk, bi' de afedersiniz şeylik örüyorlarmış. bi' de gider parmak kadar bir şey örer, hakaret sayarım. vururum masaya, yumruğu yani, görür sonra.

hayret bir şey.
bazen kader ağlarını örmeye atkıdan başlar.
aşık olmuş bir kızdır. oturup atkı örmeye sizin için vakit harcayan kız değerlidir.
Emek harcayarak ördüğü atkıyı sevgilisi gider başka bir kevaşenin boynuna asar.

O da aval aval bakar.

Yazık etme kendine guzum. Ne örcen o kosnik herife. Pehh.
kek yapan versiyondan sonraki saftır. siz sevdiceğime atkı öreyim diye uğraşırken boyun fıtığı olursunuz, o gider sonra başkasıyla evlenir.

yapma saf kızım, etme.
Bu devirde madende altın aramak gibidir. Bulunması zordur. Bulunduğunda asla bırakılmaması gerekir. Düşüncesi bile insanı gülümsetir . Nasip olurmu bilinmez
kader ağlarını örmeye atkıdan başlar.
Hayatımda böyle düşünceli, sadık, duygulu ve naif bir kıza ihtiyacım var ve onunla bir ömrü sevgi dolu bir şekilde geçirebilirim.
Genellikle Kıymeti bilinmeyen kızdır.ah be sözlük Keşke beni de böyle sevebilecek biri çıksa. Neyse gereksiz hüzne kapılıp olmayacak hayallere dalmaya gerek yok.
hayvan gibi kral harekettir.
onu elleriylle yaptigini bilmek, her islemessinde elinin kokusunun sindigini fark etmek cok acayip bir sey olurdu.
Evlenilesi kızdır.
net şekilde üzülecek kızdır.
çok seven kızdır. ileride üzülebilir. illa öreceğim diyorsa karşılığında bir şey almalıdır.
kime ördüysem ayrıldık,ilk defa örmüyorum evleniyorum. demek ki atkıda keramet yokmuş.
Şu başlığa aldatılacaktır, terk edilecektir falan yazmayın artık ya. Psikolojimi alt üst ettiniz hainler.
büyük ihtimal vajinismustur.
Canım kızım ya. Boşver kendin tak onu.
terk edilecektir. bil bakalım nerden biliyorum.
Aldatılacak veya terk edilecek naif, güzel huylu ve aldatılmayi/ terkedilmeyi haketmeyen kızdır.

Olm cidden bi düşünün bize geçmişte kazak veya atkı ören kızları hep terkeden bizler olduk.

Niye? Hani hatunlar piç erkek sever diyoruz ya, bizde böyle naif insanlar yerine hep adi sonrasında bizi terkedecek kızların peşinde koştuk amk.
Her erkeğin hayatında en az 1 defa karşısına çıkan kızdır. Benim karşıma çıkanı görmeyeli 18 yıl oldu neredeyse, ne yapar ne eder bilmem ama emeğine saygıdan yüze yakın atkı alıp atmış bir adam olmama rağmen onun ördüğü atkıyı hala saklarım. Her kış sonu eski atkıları atarken elime alır bakar önce “senide atma zamanı geldi” der, sonra kıyamayıp dolabın bir köşesine bırakır geçerim böyle böyle yıllar geçer.
7 sene evli kaldım, sadece başıma çorap ördü...atkı ören hatun candır..
sevgilimden istemiştim vakti zamanında begendiğin modeli söyle ben sana alırım ugrasamam diyip minik kalbimi kırmıştı .eger örseydi çok mutlu olurdm.
sevgilisine kendine elleriyle poğaça yapan kızın değişik versiyonudur.
(bkz: yerim)