bugün

genelde "aşk yalandır" temalı muhabbetlerdir.
çekilmez.
+ulan ya şöyle sıcak bi mercimek çorba olsada içsek ısınsak.
-ahh be abi benim kız çok severdi mercimek çorbasınıı ya ulan bak şimdi ya hep onu hatırlıyorum.
+tamam tamam hadi bak başka bişiler yapalım gel kupon yapalım güzel maçlar var bu hafta.
-yok hacı yok benim kız istemezdi öyle şeyler sevmezdi canım benim ya iyiliğimi düşünürdü hep.
+zıçıcam ama senin eski sevgilinin bacağına haaa yeter lan kafamı çüktün yemin ediyorum.
-ulan çok güzeldi bacakları ya küçücük ayakları vardı böyle.
+lllaaaannnnn.
kronik ayrılık hastalığı muhabbetleri:

-zaten başta belliydi, insan yılda 365 kere vazgeçer mi...
-ah keşke ilk ayrıldığımızda geri dönmeseydim...
-bu son bir daha barışmicam, ıı ıh imkanı yok...

kör ölür badem gözlü olur muhabbetleri:

-rahmetliyi ne de severdim
-çok hakkı geçti bana valla
-gözleri de ne güzeldi be!..
bunalımın tavan yaptığı muhabbetler barındırır. aynı şeyi bin kere de duysanız o insandan, yine de alttan alır, ilk defa dinliyormuş gibi yaparsınız.
mantıklı olan buydu zaten gibi cümleler içerir. ikinci tekrardan sonra o muhabbeti yapan kişiden uzaklaşmak lazım gerekir çünkü bi süre sonra rücu eder.
- yok olum lan unuturum harbiden, nolcak alt tarafı bi kız.

2 ay sonra

+ naber kardeşim?

- sorma abi içkiye vurdum kendimi. çıkmıyo a.q. aklımdan. napcam lan ben?
-unuttum abi ya kendisi bilir bundan sonra ne bok yerse yesin umrumda değil. vlla değil yahu o kim ki yeni maçlara bakacağız. aha telefon çalıyor 1dk (heyecan ile gider eli cebe gelenin önemsiz bir operatör mesajı olduğunu görür)
-hay amnskim!
+ne oldu adaş neden sövdün?
-hiç öyle sinir oldum bu operatöre...(falan filan inter milan gibisinden muhabbetler...)
ayrılmanın ertesinde: sıkılmıştım lan harbiden.. hep aynı kız. 8 ay oldu çekemicektim ki zaten daha fazla.amaan şimdi gelsin biri gitsin biri.. hep "o" var diye kesemediğim kızlara yazıcam artık.

ayrılmadan bi-iki ay sonra: alışmış meğer bünye düzenli ilişkiye her sabah günaydın diye arayasım geliyo zor olcağını beklemiyodum bu kadar. kaderde bunu da yaşamak varmış olm.

eski sevgilinin tekrar görüldüğü an: unutmuşum güzelliğini be.. ne çok özlemişm meğer ben onu be abi.

ee, o zaman teomandan gelsin..
Kadın ağlar erkek bakar
Kadın duyar erkek duymaz
Kadın sorar erkek susar
Kadın gider erkek içer...
-ben onu bıraktım oğlum. *
chat ortamında yapılan muhabbetlerdir.
Sevgilisinde yeni ayrılan kişinin arkadaşlarına yakarışıdır.

+Bu bana yapılır mı uleyynn ?!??
-Yapılmaz abi yapılmaz.(Ulan ayrıldıysan ayrıldın beynimi s.kmen gerekmiyor)
elimi sallasam ellisi ben ben ayrılcaktım zaten beni büyük bi yükten kurtardı.
Sıkıcı muhabbettir. Kişi döner döner aynı şeyi anlatır , anlatmaktan sıkılmaz ama dinleyeni sıkar . Dinleyen konuyu her ne kadar değiştirmek istese de çabası kısırdır. Anlatan kişi konuyu yine o noktaya çekmek ister. Kaçılasıdır.
-oğlum acayip yalvardı da artık olamayız bir birlikte ayrılmalıyız dedim. *
+üzülme oğlum nolcak sana kız mı yok lan.
-doğru diyorsun abi bir de sizin sınıfta bir hatun vardı taşş gibi duruyor dimi o?
+oha oğlum duruyor lan hep böyle ol aferin.
ne güzel herşey beleşti yemek beleş sinema beleş şimdi herşeyin parasını ben ödemek zorunda kalcam . yok yok hemen kendime yeni bi keriz bulmalıyım.alooo ahmeeet nasııllsıın tanıdınmı ben huriye.
-ne oldu lan ayrıldınız mı ?
+terkettim, b.kunu çıkardı .rospu
-kesin