bugün

çeşitli sebeplerle yalnızlığa dönüş yapmış olan insanlara verilebilecek nasihatler...
sakın hemen aramayın. ayrılmanızda onun da suçu varsa bekleyin. unutmayın gururunuz önemli. ilişkiniz için her şeyi yaptığınızı düşünüyorsanız ve kanlı bıçaklı bitmemişse belki bir umut vardır. bekleyin. çok sıkıcı ama yapın bunu.
ağlayın ağlayın rahatlayın. ama ne olursa olsun aramayın. hemen havalanıveriyorlar..
ayrılalı 9 ay olsa da asla facebooktan fotoğraflarına bakmayın . yaranın üstü kabuk bağlasa da can acıtıyor
boşunadır, ya yeniden barışır ya da yenisini bulur; siz de konuşmuş olmakla kalırsınız, yazık nefes tüketmeyin.
herşeyini silin yok edin ve arkadaşlarla bol bol takılın hiç olmadı uyuyun en azından o an iyi gelir.
giden gitmiştir gittiği anda bitmiştir.
(bkz: montla sıç)
giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir lafını hayat felsefeniz haline getirin. ondan sonra değil facebook'ta fotoğraflarına bakmak, düğünün de halay başı olacak kıvama bile gelirsiniz.
amaan onun hatası benim gibi harika bi insandan vazgeçicek kadar salakmış demekki, her işte bi hayır vardır zaten.. ve bu sözlerden sonra yeni bir aşka yelken açılır.
(bkz: ikinci bahar yaşıyor gönlüm)
eğer sana verdiyse hiç işin olmasın sen zaten avunmak için bahanen var dönerse o dönsün, yok vermediyse yada sen alamadıysan bir daha ki sefere şu felsefeyi aklına sok "sikersen sevilirsin seversen sikilirsin" eğer yapmadıysan bir halt kusura bakma sikilmişsin canım kardeşim.

saygılar*
"lan sana kız mı yok", "o kaybetti" gibi cümleler kuranlara küfürle karşılık verin. ağlayın, depresif hareketlerde bulunun.

deşarj olmadığınız sürece bir şeyleri atamazsınız aklınızdan.
"yaraa yedin olm sen" hariç herşey...
Hayat devam ediyor. Kalbin acısa da acımasa da..
Kendini acıtmamaya bak..
sözümü tutsunlar.
gelinim sana söyledim kızım sen anla gibim bir şeyler vardı.
bekle...gecer nasilsa...
öküzün biri sizi ayrılmak zorunda bırakıyorsa kesinlikle kimseye kulak asmayıp ayrılmayın. ölüm bile olsa ucunda sonuna kadar gidin.
sakin olunulması gerekir. dönüşü olmayacak hatalar, utanacağınız ve size yakışmayan eylemlerde bulunmayın. yeniden yüzyüze gelmek zorunda kalabilirsiniz.
m.f.ö nün bodrum bodrum şarkısındaki ,(bir zamanlar aşık olmuştum... ama şimdi ismini bile unutum) mısrasını hatırlayın... üstadların bildiği bir şey var.. tecrübe ile tasdiklenmiştir..
gökhan türkmen'den uzak durun. ruhen.
yuzune soyleyeceklerinizi icinizde biriktirmeyin, haykirin gitsin. zamaninda konusulmayan seyler, edilmeyen kavgalar sizin icin daha kotu sonuclar dogurabileceginden, varin bosaltin icinizi.

ha tabi karsinizdaki kisi korkagin tekiyse ve siz yuz yuze konusmak istedikce pesinden atli kosturuyor gibi kaciyorsa, sizin bir sinir kupune donusup, ortalikta dert yanacak insan aramaniza sebebiyet verir. hatta bu kisi oyle korkaktir ki; sizi, sirf etrafindaki insanlara gercek yuzunu anlatmayin diye karalamaya calisip, acinasi durumlara dusebilir. siz de bu durumlarda intikam almaktan kacinmayin, agzina sicin. **
birinci adım; gidenin gerçekten gitmiş olduğunu kabu etmek ve geri dönmeyeceğini. çünkü içinizde herhangi bir umut barındırırsanız unutamazsınız.

ikinci adım; eski sevgilinin yeni ilişkilerine aldırmayıp, bunu normal karşılamanız. sonuçta her insanın bir eşi olacak rahip/rahibe değil ya bunlar amk.

üçüncü adım; kendi kabuğuna çekilip yeni bir macera aramamak. sonuçta bir savaştan çıktınız ve yaralarınızı sarmadan yeni bir muharebeye girmenin acelesi yok..

dördüncü adım; eski ilişkinizden sonra kendinizi tekrar tanımak. sizi ne kadar değiştirmiş. neleri götürmüş, hangi yönden olgunlaştırmış.

beşinci adım; beklentilerinizi dürüst bir şekilde itiraf etmek. yani karşı cinste neleri arıyosunuz. geniş bi insan mı istediğiniz yoksa daha tutucu mu. zeki mi yoksa daha mı salak. vs. vs. bunlara karar vermek gerçekten önemli. çünkü tekrar aynı hatalara düşmezsiniz

altıncı adım; artık yeni bi ilişkiye hazırsınız hocam.

bu yazdıklarımı kimisi birkaç ayda kimisi ise birkaç yılda gerçekleştirir. bu eski ilişkinin izlerine ve sizin karakterinize kalmış. ama bu sıralama işe yarar..

tabi bu yazılanlar subjektif ve göreceli olmakla birlikte tercih edilmeyedebilir. eski ilişkinin izlerini silmekteki etkili diğer bir yöntem daha vardır. o da aşk felsefesidir.

aşk felsefesi = seviş geçer..* *
(bkz: yenisine bak hacı)
bu başlık altına entry girmeyin, daha fazla canınız yanmasın.
yapacak bişey yok,bazı acıları çekeceksin,yoksa bitmez,otur adam gibi acını çek.