bugün

Sevgilisinden ayrılanlara verilecek tavsiyelerdir.

Not: verin ulan verin. iyi tarafından verin. Alt taraflardan değil önden çürük olmayanlarından verin.
hiçbir halta yaramayacak tavsiyelerdir. kişi yine kendi bildiğini yapacaktır.
edit: 72 saat oldu lan yalnızlığım, hayrına biri yok mu.
(bkz: sevgilisinden yeni ayrılanlara tavsiyeler)

(bkz: aramaya inanmamak)
unutun, unutmaya calisin falan diycemde yok lan olmuyo. 24 saat oldu ama yok boyle bosluk hissi. pes falan oynayin, ders calisin.
Acınızı azaltmak için,Bir önceki sevgilinizi aramayın..boşu Boşuna şımartmayın şerefsizi.. Ben yapmadım, bir arkadaş yaptı..
Boşver biri gelir biri gider önemli olan en sonuncuyu iyi seçmektir.
Yenisini aramaya geç kalmadan başlayın. ayrılığın loğusalığı olmaz.
çok özlemişseniz, istiklal e gidip tramwaya atlayın, o da olmadı aralıksız 3 gün uykuyu deneyin.
bir hayalle buluşmaktansa, hayalleri gerçekleştirin. işe yaramadı mı? kafanızı mikrodalga fırına sokup intihar edin ya da gece bir bankta sabahlayın.
yeni birini bulsak olmaz mı? diye soranları görüyorum. olur da onun gibi olmayabilir. ama siz güçlüsünüz, isterseniz bunu da atlatabilirsiniz sevgi kelebekleri hadi bakalım.
herkes sırasını beklesin aç köpek gibi her hatuna yazmayın götlerini kaldırmayın.
Arayın konuşalım. Malumunuz dertler, sıkıntılar paylaşıldıkça azalıyor.
Halinize şükredin. Beterin beteri var, unutmayın..
bi süre kafa dinleyin. ileride olurda uzun süreli bi şey olursa çok ihtiyacınız olacak.
üzülme kardeş zaten kaşardı.
kimseyi bulamadım bari eskisine döneyim demeyin. bunu yapan çok.
kendinizi ezdirmeyin, gururlu olun. aşkın gururu olmaz falan demeyin asla. elimden geleni yapayım gibi saçma sapan şeyler de düşünmeyin. unutmayın eğer sizi sevse yanınızda olurdu zaten. yanınızda değilse sevmiyordur. bu kadar basit. ve son olarak (bkz: bir arkadaşım)
Lütfen alkole ve sigaraya alıştırmayın kendinizi. Zaten kullanıyorsanızda bu dönemde bırakın. Çünkü eğer bu dönemde bırakmazsanız emin olun bir daha hiç bırakamazsınız. Eğer elinizden gelen her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız daha fazla uğraşmayın. Gururunuzu ayaklar altına almayın. Elbette aşkınız, ilişkiniz gururunuzdan daha önemli ama her şey bittiğinde elinizde kalan son şey o olacak unutmayın. Tüm eşyaları, anıları, hatıraları atmaya kıyamadıysanız göremeyeceğiniz bir yere kaldırın. Sosyal medyadan takibi bırakın. Hatta eğer o yapmadıysa arkadaşlıktan çıkarın çünkü yapacağı en ufak bir hareket dahi içinizi kemirecek her zaman. Ölüyorum mutsuzluktan temalı paylaşımlarda bulunmayın sosyal medyada. Ya da bu da neymiş gelir geçer ben ne yangınlar gördüm temalı paylaşımlar, abuk sabuk fotoğraflarda koymayın. Bırakın kendinizi. Zorlamayın. Dışarı çıkmak isterseniz çıkın. Evde kalmak isterseniz kalın. Ağlayın. Zehri ancak o şekilde atabilirsiniz. Arkadaşlarınızla olun. Eğer her dakika ondan bahsetmek istiyorsanız da edin. içinize atmayın. En çok kendinize zaman ayırın. Çünkü o kadar alıştınız ki bir bütün olmaya yalnız kalmak nedir unuttunuz. Alışmaya çalışın. Biliyorum sizin için çok değerli, onsuz olmaz ve kimse sizi onun gibi sevemez, onun ne kadar mükemmel olduğunu yeni yeni farkediyorsunuz hatta biliyorum. Ama unutmayın siz de çok değerlisiniz, çok özelsiniz. O da özlüyor bundan emin olun. Ne yaparsa yapsın onun da aklına geliyorsunuz. Çünkü bu ilişkiyi tek başına yaşamadınız. Ne kadar anınız varsa hepsi onunda aklında. Yeni şeyler denemeyin. Kafanızdan eskiyi atmak için yeni bir ilişkiye başlamak her iki taraf içinde haksızlık olur. Hazır önümüz yazken uzun uzun yürüyün açık havada. Asla umutsuzluğa kapılmayın. Elbette ondan başka bir çok kişi çıkacak karşınıza. Belkide onun sizi sevdiğinden daha çok sevecek sizi ve siz de onu. Bırakın yaşanması gereken ne varsa yaşansın. Aramasını beklemeniz çok normal. Zamanla geçeceğini düşünün. Çünkü gerçekten bitecek. Geriye dönüp baktığınızda varış noktasına ulaşmak için bir basamak olduğunu göreceksiniz. Her şey olması, yaşanması gerektiği gibi olacak unutmayın.

Belki de geri dönecek? Eğer aşkınızın bunları aşabileceğini düşünüyorsanız hepsini halledebileceğinize inanıyorsanız sakın bir şans daha vermekten çekinmeyin. Yaşanması gereken her şey yaşanacak. Kendinize boşuna engeller koymayın.