bugün

' sevgilimden ayrıldım unutamıyoruum nolur yardım et sustur beni ağlamak istemiyorum ',

bana mı sordun ayrılırken bana mı sordun birleşirken. git başımdan git. diyesin gelir ama diyemezsin mecbur dinleyeceksin onu.

(bkz: al sana çıldırmak için bi neden)
sevgilisinden ayrılan arkadaş aslında ayrıldığına değil kendisine gösterilen sahte denecek kadar yakın ilginin bitmesinden dolayı üzülüyordur. mantıklı bişiler söylemek o yüzden bir işe yaramaz, sadece ilgi göstermek yeterli olur. yalnız değilsin mesajı verip göndermek son derece yerli bir eylemdir bu durumlarda.
arkadaşlık görevidir.
eğer seni çıldırtıyorsa bu olay, arkadaşım demeyeceksin kimseye.
saçmalıktır. bırak acıların içinden kendi çıksın. iler ki zamanlarda sen yada birbaşkası yanında olmayabilir.

ama arkadasına sırtda çevir demiyorum. küçük çaplı yardımcı ol.
avutmak değil yatıştırmaktır. zira avutulacak bir dert değil yatıştırılacak bir derttir aşk acısı. kıvarnırken arkadaşın acıyla onu bir nebze de olsun teskin etmektir. elbette siz konuşunca bitmez acı ama yavaşlar.
(bkz: üzüntü paylaştıkça azalır)
pek mümkün değildir. lakin illa ki;
yeni rakı
sana kız mı yok ulan
sen daha iyilerine layıksın olm
üçlemesi şarttır. işe yaramaz o ayrıdır. ağlanma anlatma dertlenme bitmez... *
ne yapacağını bilemezsin. yarım saat içerisinde 267 kez 'oğlum boşver yaaa' dersin saçmalarsın. bu gene masum bir yoldur.

bir de siz birlikteyken gördüğü şeyleri siz ayrıldıktan sonra söyleyen arkadaşlar vardır.
' kanka zaten ecem söyledi arada eski sevgilisine mesaj atıyomuş iyi oldu ayrıldığın' gibilerinden cümleler kurarlar. böyle bir avutma tarzı olmaz yapmayın. *
'siktiret kanka' dedikten sonra saçma sapan muhabbetlerle kafa dağıtmak.
(bkz: sen daha iyilerine layıksın)
(bkz: senin gibisini arasa bulamaz)
(bkz: elini sallasan ellisi)
(bkz: biri gider biri gelir)
(bkz: alışveriş)*
bu durum sevgiliden ayrılan arkadaşın cinsiyetine göre de değişir. eğer avutulan hatun kişiyse çakal erkek durumdan istifade edip yeni sevgili olarak ortaya çıkabilir. olayın gidişatıyla birden teselli ederken kendinizi hatun kişinin üstünde bulabilirsiniz. eğer avutulan kişi erkekse bilumum küfürlü avutucu sözler ve en yakın bir diğer dost %47 alkol oranlı bir büyüğün yardıyımıylada sakinleştirilebilir.
hele de oturduğunuz muhitten bir arkadaşı teselli etmek durumundaysanız daha bir varoş temalı hale gelen, fonda telefondan cızırtılı halde çalan arabesk şarkının bulunduğu, çekilmez dert, ömür törpüsü.
insan istemese bile; kendini yapmak zorunda hissettiği durum .
(bkz: kankalık müessesesi)
(#10481972)
hayatta beceremediğim bi iştir. teselli cümleleri kurmayı beceremiyorum arkadasım. yoksa kötü arkadas olduğumdan falan değil yapamıyorum sadece. sıkılıyorum bunalıyorum daral geliyo. bana ne diyesim geliyo bana mı sordunda geldin burda dertlerinle zırlayaraktan salya sümük içimi şişiriyosun diyesim geliyor sıkıntıya gelemiyorum işte.
amacına ulaşamayacak olan faliyetler bütünüdür. karşındaki insan sevdiceğinden ayrıldıysa ne söyleyeceğin söz, ne kafa dağıtmak için götüreceğin yerler, ne mantıklı açıklamaların ne de onu güldürmek için yapacağın şaklabanlıkların... hiç biri bir işe yaramayacak, olayın üzerinden belli bir zaman geçip yara kabuk tutana kadar arkadaş üzülmeye devam edecektir. ama yine de sırasıyla gerçekleştirilmesi gereken ritüellerdir bunlar. arkadaş karşıda acı çekerken elim elim üstünde oturulmaz.
yeni sevgili bulana dek sevgilisi olursunuz. böyle avutulur. her yere beraber gidersiniz. * *
bi boka yaramaz.
(bkz: üzülme len sana garı mı yok) * * *
oğlum kıçı da çok büyüktü zaten.
ben zaten baştan beri sevmemiştim onu demek en kötüsü.
sana erkek mi yok Cemil. hem zaten nikahına alacak değildin ya!
ah kıyamam tekme mi yedin sen şeklinde yapılması gerekir.
Kendi ayrıldığı sevgilisini anlatarak, sadece kendini rahatlatan kişidri. Ulen sevgilisinden ayrılan kişiyi bu dünyada kim rahatlatabilir ki...Sadece sevgilisi ona geri dönerse rahatlar. Cevap: Sevgilisi...
vay öküz, boşver zaten sana yakışmıyordu, çivi çiviyi söker, merak etme dönecek cümleleri kaçınılmazdır alınan alkolün yanında...