bugün

bitsede kurtulsam diye düşünülen bi ilişkiden en kolay kaçış yolu.
manita terk ettiginde arkadasin teselli etmek icin soyledigi cumle. karambolde okkali bi tokat yiyebilir. yada siktir'i yer kisaca.
(bkz: sana layık değil ama)
meali "başka birini buldum. senden kurtulmam lazım." olan cümle.
sevdiceğinden henüz ayrılmış bir arkadaşa söylenen meşhur teselli sözüdür.
sevdiği kızın ailesini bir türlü ikna edememiş vatandaşın, bu durumdan sıkılmış ailesinin çocuğa sarfettiği cümle.
Karşındakini saf yerine koyup, bunu da yaparken inandırıcılık katsayısı yüksek olsun diye kendini aşşağılama olgusunu içeren klasik bayan cümlesi.
öz yalan hakiki yalan cümle.
(bkz: binlerce dansöz var)
gerçek hissi "bu bile fazla sana" olan insanoğlu söylemlerindendir.
asıl anlamı için
(bkz: ben daha iyilerine layiğim)
bu cumlenin hemen arkasindan, ben bi cay koyiyim derse anlayınız ki bi s.ktirip gitmesi gerektigini kendisi de bilmektedir.
klasik bir türk filmi repliğidir. arkasında da bir ''ama''* *sürükleyen cümledir ayrıca. kadir inanır'ın ''beğendin mi? artık senin...'' akımına paralel bir gidişat gösterir. zaten herke daha iyisine layıktır...
muhteşem bir şişirme sözü.
dünyanın en yalan laflarından biridir. genelde ayrılma anında söylenir.
alışılmış bayan cümlelerinden biridir. hadi naş anlamına gelir.
(bkz: ben seni arkadaş olarak seviyorum)
bir tur avuntu cumlesidir.
kuyruklu yalandır, söyleyen büyük günah işler. hemen hayırlı işlere kendini verir.
çok salak bir sözdür...

ama anlaşılmamış olan durum lan madem iyi değilsin bunu şimdi mi anlıyorsun salak(!), hem bu iyiliği kim belirliyor, ya da ben mükemmel birisi miyim de hep iyilere layık olmam gerekiyor?... belirli bir standartı mı var bu iyiliğin?

nefret ediyorum bu sözden... söyleyenden de nefret ediyorum... bunu söyleyen kızı tokatlamak istiyorum...

- sen daha iyilerine layıksın fatal
+ lan salak gideceksen git! daha fazla kendini küçük düşürme!...

------

- sen daha iyilerine layıksın fatal
+ senden daha iyi sevişen birini bulana kadar hayır
nesnesi ne olursa olsun öznesi türk halkı olan tespit.
oldu canım.hadi selametle.
(bkz: sensin o) *
komplexli insanlar asla söylememz ...aksine bu sözü kendine beğenmişler söyler. de gette yakamdan...
bunun bir degisik versiyonu da sorun sende degil bende'dir.
kesinlikle yalandır. sevdiğini "benden daha iyilerine layık" diyerek özgür bırakacak kadar fedakar bir bünye henüz görülmemiştir. olamaz zaten, insan her zaman en iyisine sahip olmak ister. *