bugün

tıpkı kirlarda kosarken sevgilisine celme takan erkek gibi türk filmlerini yanlış yorumlamış, saf kızdır efenim. yıllardır topluma dayatılan büyükşehir çalışıyor yalanına kurban gitmiştir kendileri. nasıl mı? hemen açıklayalım;

efenim malumunuz olduğu üzre yeşilçamda, yaklaşık 25 mereden birbirne doğru koşup kucaklaşan sevgilililer diye bir klişe vardır. 25 metreyi takriben 2,5 dakikada kat eden bu sevgililer belli bir yerde kucaklaşır ve esas oğlan esas kızı belinden kavradığı gibi şöyle bir döndürürdü. ikisi de mutlu ikisi de mesut olurdu bu eylem sonucunda. işte bu saf kızımız bu sahneyi yanlış yorumlamıştır. türkiyenin eski türkiye, kaldırımların eski kaldırımlar olduğunu unutmuştur. kendisi ülkemizdeki kaldırımlarda her iki metrede bir kırık bordür olduğunun farkına varamamıştır henüz. hadi eylemi sahilde yapacak diyelim, orda da her yanın çukur olduğunu da görmemiştir.

izlediği filmlerin etkisinden çıkamyan bu kızımız sevgilisi ile buluşacağı yere yaklaşıncakoşmaya başlar, erkek de onu fark ettiği an heralde bir bildiği vardır diyerek ona doğru koşar. ve işte o hazin an; kızımız kırık bir dordüre takılıp yuvarlana yuvarlana gelir sevgilisinin yanına. kafayı gözü dağıtmış, dişleri kırmış bir şekilde üstelik. eh be güzelim değer miydi hiç buna? adam gibi gidip yanında sarılsaydın ya sevgiline, koşmak niye? her gördüğünüz sahneyi uygulamayın efenim pls. o izledikleriniz eskidendi çok eskiden..
sevgilisinin yarılmasına sebebiyet veren kızdır.
ayağa kalkıp olayı ört pas etmek için penaltı itirazlarında bulunacak kızdır. daha sonra sevgilisine dönüp "aşkım bu hakemerle bu lig bitmez görüyorsun" demelidir. boyfirendi eğer ki su katılmamış bir öküzse ya da futbol manyağı bir tipse olay çabucak bir şekilde ört pas edilebilir.
düşene gülünür ama gülmek sanırım ayrılık nedenidir. *
gülünesi değil acınası kızdır.
büyük olasılıkla ikinci düşüşünü de tam kucaklaşma anında yaşayacak olan kızdır. zira sevgilisinin gülme krizinde olduğu unutulmamalıdır.
eğer üzerinde etek varsa, her şeyi görünecek olan kızdır ve ben o hale gülecek birini tanımıyorum, oturur bakar... pantolonsa eğer hep beraber güleriz eğleniriz falan...**
tenefüs zili çalar çalmaz fırlayan ilkokul çocukları gibi koşmasına ne hacet vardı dediğimiz acınılacak kız.
sevgilisinin sarılmak için değilde yerden kaldırmak için ko$tuğu kız... tabi erkek ki$i o arada gülmekten yarılmı$tır,kendini zor toparlar kıza çaktırmaz falan... eğer etrafta topluluk varsa bakın o zaman makaraya.
Olası bir Amerikan komedisi şekli. insan genelde buna güler.
dirseği, dizi, avuçları kanayan kızdır. *
(kız koşarak sevgilisine)
-sevgiliiiim.
+(hevesle)gel bana bebeğim.
-(ayağı takılır) ahh!
delikanlı kızı kaldırır.
+hadi sevgilim, bizim eve gidelim de sana pansuman yapayım.
-beni hastaneye götür; pansumanı da doktor yapsın.
+hass..oldu mu şimdi bu?
oldukça hassas bir kızsa, er kişinin güldüğü takdirde fermanını kendi eliyle hazırlaması demek olan* ; ancak rahat bir kızsa ve rezil oldum korkusu yaşamayacak kadar kendisiyle barışıksa*, gülümseten bir anı olabilecek durumdur.
sevgisine güzel görünmek ve boyunu biraz uzun göstermek isteyen içler acısı kızdır. lan madem topuklu giyiyorsun neden koşuyorsun? madem koşacaksın rahat bir şeyler giy. iş toplantısına mı gidiyorsun? ne bu hava? ne bu cıva? az doğal ol doğal!