Dost mu? Ulan kizin dostu olsan kizin mutlulugunu dusunur eyvallah dersin. Kafandaki dostluk kavrami fitne fesat itelemek mi? Guvenmiyormus hareketlere bak. Kimbilir kizin gotunden mi sarildin naptin da eleman seni cizdirtmis kiza.

Sinirlendim.

Mericlerin amina koyayim.
kızla dost mu olunur la meriç???? ayrılın sevgilisi olan kızların götünden ya.
özellikle erkeklerin sevgililerine yaptığı nacizane uyarıdır. bazen de haklı bir istektir.
altını çizerek söylüyorum bazenn.
Eğer bu sevgili ruh hastası değilse yapmışsınızdır bi bok.

Belki de yavşak olduğunun farkında olmayan bir yavşaksınızdır.

Edit: ayrıca sana ne yok sana güvenmiyor yok bilmem ne, sana mı düştü derler adama.

edit: bunu bi erkek arkadaşım kız arkadaşıma söylemişti. kız da tamamd emişti. sonradan bu ayrıldı sevgilisinden toparlayan yine o kız oldu. kızın akıl yürütmesi de harika "ben malımı biliyorum, ya ben ya o desem onu seçecek. bi şey desem uzatsam benim sinirim bozulacak. bu yine benim başıma kalır diye düşünüp tamam dedim."

tamam dersin biter. dönerse döner. insan aşıkken mantıklı düşünemeyebilir eğer bu sevgili haksız yere böyle bi şey demişse.
Geçen bir kiz dostum dedi bunu. Dostum diyorum bakın. Hem kiz okumuş bilgili işi var normal biri.

Dedim ki . Ee benle onla oburuyle konuşma. Ayrilirsaniz geri nasıl kimle konusacaksin.
Ve bu karşılıklı güvensizlik demektir. Güvenmiyor sana.

Cevap bile vermemiş.
bir sevgilisi olunca arkadaşını satan insan davranışı.
kamil abi ile diyalog;

- kamil abi bir daha görüşmeyelim oldumu?
- neden ulan ipneci?
- sevgilim görüşmemizi istemiyor da ondan.
- nereden çıktı ulan şimdi bu?
- bilemiyorum abi. hep halı saha yapıyormuşuz da terliyormuşum da bilmem ne!
- eh. hayırlısı olsun o zaman. kılbık seni!

sevgili ile diyalog;

- bebeğim. tamam artık kamil abi ile görüşmüyoruz.
- e iyi bari. artık halı sahada onun yerine beni alırsın kadroya.
- ney ney ney? anlayamadım?
- ya ben çok iyi forvet arkası oynarım ya. bi dene bak.
- siktirgit çay koy necla!
- peki.
sevgiliniz daha arkadaşlarınızı tanımadan bu lafı söylüyorsa * def edin başınızdan gitsin. * kişinin tabii ki sevmediği arkadaşları olabilir. sizi seviyor diye arkadaşlarınızı da sevmek zorunda değildir, ama onlara saygılı olmalıdır. en önemlisi ise ilişkide sevgiliye bu lafı ettirmemektir. *
bu noktada sevgili değil, sevgilinin bu isteğine karşı gelemeyen kişilik hatalıdır. *
anlayamadığım en saçma kız cümlesi.sanane ya kiminle istersen onla görüşürsün, sevgilin ne karışır buna?
-sevgilim seninle görüşmemi istemiyor.
+tamam.
-üzgünüm.
+peki.
-tutamadim dinliyormusun ?
+efendim ? evet bencede adriana lima şahane.
-üfff geber ya.
+hep beraber.
eski sevgilimin, görüşmesini istemediğim arkadaşlarına kurduğu cümledir. yalnız o direk isim kullanırdı, sevgili biraz hafif kaçıyor kanımca. *
söylenmemesi gerektiği aylar sonra anlaşılacak olan cümledir.zira sevgiliniz istediğiyle istediği gibi size danışmadan görüşür, eşitlik ilkesi gözetilmelidir.
(bkz: hele bir sor niye)
kıskanç sevgili sendromunun son halkasıdır.kulak asılmamalıdır. bu yüzden nice iyi dostlar kaybedilmiştir çünkü.
karşıdaki hatuna veya elemana karşı "duyulmayan güven" kılıfında, sevgiliye güvenilmemesi sonucunda sevgiliye söylenen "onunla görüşmeni istemiyorum" cümlesinin akabinde kişinin sevgilisinin isteği ile kendi isteği arasında kalıp zor da olsa sevgilisinin isteğini içi kan ağlaya ağlaya dile getirmesi durumudur.
aslında istemeyen sevgili şunu bilir ki; böyle bir durumda karşıdaki istemediği kişi kendisinden daha iyidir, daha kapasitelidir. bunu görür, bu yüzden endişelenir. kendisine rakip gördüğü için de bertaraf etmeye çalışır. halbuki kafası basmaz, zaten en fazla olacak olan rakibin (tabi ona göre) gidip kişiye ilan-ı aşk etmesidir. eğer sevgilisi kendisini seviyorsa; ilan-ı aşk eden kişiye (er kişi veya hatun kişi) sktir çeker, sevgilisi eğer kişiye sktir çekmiyosa zaten sevgilisi onu sevmiyodur.
sonuç: bu talepte bulunan kişinin kendisine ve sevgilisine güvenmemesinden kaynaklanır. burada sucu en az olan karşıdaki kişidir. eğer sevgili rahatsızsa zaten uyarıya gerek kalmadan o kişiyle görüşmez.
(bkz: sevgilim seninle sevismemi istemiyor)
sevgili sahibi bayanlara arkadaş gibi yaklaşıp, onların akıllarını çelme fikrindeki er* kişilere söylenebilecek söz.
"ben bilmem beyim bilir" ekolünden gelen bayanların kurduğu cümledir. "sen ne istiyorsun hanım kızım? acıkınca falan anlıyor musun? tuvalete de götürüyor mu seni sevgilin?" diye celallenesi gelir insanın. ama elden bir şey gelmez; zira dedim ya kızımız bilmez...*
er kişi için konuşmak gerekirse: ''ulan bu karı hafif meşrep herkese verir mazallah'' düşüncesinden ileri gelen istektir.
(bkz: mallıkta sınır tanımamak)
eger bahsedilen kişi lisedeki tüm kızlarla arkadaş olan yavşak tiplerdense pek bir hakeder bu sözü duymayı.**
genellikle hatun kişilerin, yakın erkek arkadaşlarına söyledikleri cümledir, şöyle ki;

+ sevgilim seninle görüşmemi istemiyor!
- ee bana ne bundan, o tamamıyla sevgilinin sorunu...
+ yani şey...
- iyi sen bilirsin...
+ ya darılma gücenme ama bak...
- sen rahat ol...takıl kafana göre...
şeklinde ilk kısmı yaşanır olayların...

zaman geçer... telefon çalar...

+ merhaba gk, ben hedehödö
- a evet tanıdım *
+ şey diyecektim...
- sevgilin benimle görüşmeni mi istedi?
+ bırak o hayvanı ya! ayrıldık biz onunla...
- ee niye aradın?
+ dedim ya ayrıldık diye, hem ben seni çok özledim. seninle konuşmayı, dertleşmeyi...
- yalnız benim sevgilim de artık, kızlarla görüşmemi pek tasvip etmiyor...
+ ya özür dilerim, biliyorum hatalıyım bıdı bıdı bıdı...
- hadi anam hadi gülüm.. iyi bak kendine... elemana da helal olsun, önceden görmüş senin iç yüzünü...
+ hayvansın sen!
- öptüm canım...
-sevgilim seninle görüşmemi istemiyor.
-heh ne?
-beni senden kıskanıyor.
-ne kim konuşuyor?
-karım biseksüel oldu.
-hikmet abi sen miydin?
-orucu yine kokainle bozdun di mi kaka çuvalı?
-he kim ne diyosunuz?
-düşman al sana bomba