bugün

tamamen ön yargısız natürel samimi sualdir. başı açık kemalist kıza aşık oldum mutasıp ailemiz var gelinlerinin başını kapamasını istiyor kıza şart koştum kapanmamakta ısrarcı. sizce ne yapmalıyım.
ayrılıver de kızında başını yakma yobaz ailenle beraber, dediğim başlık.
Fikirlerini kapat.
Kendinin ama...
Not:başlığı açanı donuza almışım tabi fikirlerini kapatacak aq.
parkta mı 'şaapacaktın. boş ver gitsin !
O zaman kapalı kız sev kardeşim. Karakterli kızmış. Başını örtmek birinin istemesiyle verilecek bir karar değil. Eğer öyle kapanırsa zaten sıkıntı var.
"hijab fetişi kartı"nı kullan.
Kendini gidip bir binadan atmalısın. Çünkü kimse kimseye karışamaz. Karışmamalıdır.
Var böyle tipler.
Kızı açıkken görüp aşık olur öyle kabul eder ilişki yaşar ama isler ciddiye bindi mi ' evlenirsek kapanır mısın ya da kapanmazsan ailem seni istemez ' gibi yersiz cümleler kurmaya başlar.
Ya hu madem ailen muhafazakar sen de sevgili veya es seçimini ona göre yap niye ileride bunu kapanmaya ikna edebilirim düşüncesiyle açık biriyle sevgili oluyorsun. Kapaliliga karşı değilim ama su an açıksam ve beni böyle kabul ediyorsa erkek arkadaşım ileride kapan dediği an tekmeyi basarım. Allah rızası icin kapanmıyorum da senin ve ailen icin mi kapanicam.
Ayrıl bence. Belli ki bencilsin kızın hayatını tüketme takıntılarınla.
Biz ne kapalı kızlar gördük 3 erkeği aynı anda idare eden. Bunun kapalısı açığı mı var? ayran mı bu kız? Seviyorsan şartsız sev. Sevemiyorsan ayrıl boşa zaman kaybetmenin alemi yok.
Sen kendi başını kapat? iyi öneri.
Sen başını aç.
Karışmamaya ne dersin? Bu onun özgür iradesi ve içinden gelebilecek bir şey. Buna sen dahil kimse karışmamalı.
(bkz: montla sıç)
Bir kadında insan olma erdemi açısından aranan (evlilik düşünülüyor ise) sadakat saygı sorumluluktan (sadece kadın için değil, erkek içinde aynı durum geçerli olduğunu sanırım belirtmeye gerek yok) başka ne var bilmiyorum.
Hiçbir din, kimlik, kültür, gelenek veya bez parçası namussuzluğu kapatmaz.
Kapalı kız bulsaydın sevgili olduğunda kapalı mıydı? insanları değiştirmeye çalışmaktan vazgeçin artık. Bir erkek için kapanmayı da samimi bulmuyorum.
insan hayatına resmen müdahale istemiyorsa kapatmaz kardeşim böyle saçma bir dayatma görmedim.
Sen istiyorsun diye kapatacaksa hic kapatmasın. Insanların hayatına girdiğinizde nasılsa öyle kabul edin. Zamanla kisi yanındakinin tesirinde kalabilir. Fakat bunun olacağını ümit edip bir birlikteliğe başlanmaz. Üstelik ailen ya da sen basını kapat diye şart koymanız kızın kişiliğine hakaret olur. Herkes yoluna gitsin.
Yani bu tarz şeylere sonradan karar verilmezki baştan sorsaydın ya ileride kapanır mısın diye. Bir de içinden gelmeyerek kapansa ne olacak tekrar açılsa daha mı iyi? Bırakın insanlar kararları kendileri alsınlar baskıyla yaptırdığınız her işin sonucu en çok sizin başınızı ağrıtır.
önce sen kapat ki senden feyz alsın mecbur kalsın.
Senin için kapanacaksa, onun dinini imanını tanrısını sikeyim.

Erkek için kapanan kız ya müşriktir ya da erkeğe tapıyordur.

Ucuz piçler sizi.
Adamlık işidir. Kapalı olan sevgilime soyun dediğim anda soyunuyor. Adam olsan kapan dediğinde kapanırdı.

Yapman gereken kendi kendini becermektir.

Zenci damarlı hemde burkalı, girdiğini hisseder gireni görmezsin tam senlik.
o kapatmıyorsa sen kapat. hem soğuklarda başın üşümez.
ona reddemeyeceği bir türban al.
Allah'tan korktuğu iç n kapanmiyorsa ve senin için kapaniyorsa o zaten koyundur götür mal pazarında sat ama inancı için kapaniyorsa ve vecibelerinide yerine getirmeye çalışıyorsa ve sen engel olursa sahada lanet olsun...