bugün

şimdi bu çok hassas çok kırılgan bir konu ama bütün çıplaklığıyla hayatımızın köşe başında bizimle birlikte duran bir gerçek.

muhtemelen yine köpürenler olacaktır ve fakat çoğumuzun yaptığı bu eylem irdelenmeye değerdir. aldatmak. aldatmanın her türlüsü zayıf karakterli insanların işi gibi görünür ama insan olarak zaaflarımıza çoğu zaman yenik düştüğümüz için aldatmayıda bazen çok rahat yapıp daha sonra üstünü örtebiliyoruz. öyle ki bazen aldattığımız kişiyle birlikte yaparız bunu. ben insanın sonrada yaratmış olduğu külütürel birikimlerin yani doğanın yasalarından kopuk olan kısmından sonrasını insanın özüne aykırı gördüğüm için (burda bir parantez açayım insalığın bu birikimi çok muazzamdır her türlü saygıyı elbette hakediyor) tek eşlilik, sadakat gibi kavramlarada inanmıyorum. insan doğanın bir parçasıdır ve doğa gibi hareket ediyor. sadece bunu bastırmaya çalışıyor fakat başaramıyor. çünkü hepimiz aldatıyoruz. kral çıplak yani. doğa demiştik doğada altamka yoktur uyum ve devamlılık vardır.

aldatmak belki de insanın yaptığı en doğal eylemdir. buna emin olabilirsiniz. biliyorum beynimi foseptik çukuruna batırıp tekrar yerine taktığımı düşünenleriniz çıkabilir ama durum şu an için böyle.

bu da cemal süreya'dan gelsin. konumuzla alakası yok ama olsun.

"
divan nâzım hikmet ikinci yeni
kaç gündür adını düşünüyorum
ne demiş uçurumda açan çiçek
yurdumsun ey uçurum
"
ilk aldatan erkekse kadının ki intikamdır. aldatılanlar durumdan bihaber ise kadının ki kaşarlık erkeğinki çapkınlıktan gelme nedenlerdir.
sevgililer boşluğa düştükleri anda her bir haltı yapabilecek kapasiteye sahip insanlardır. yoksa hiç bir kuvvet onların sevgilisini aldatmak kadar çirkin bir o kadar da korkunç bir hatanın içerisine sürükleyemez. boşluk ve arayış hissi bunları başka gönüllerde gidermeye çalışırsanız şayet. geçmiş olsun efendim.
insanın aklında daha iyisini bulurum ya da ben daha iyisini hakediyorum düşüncesi oluştuğu anda o insanın sevgilisini/karısını aldatması kaçınılmazdır.
sevgili değildir onlar, yoksa sevgililer birbilerini asla aldatmazlar. (bkz: yersen)
sevgili tanımını nasıl yaptığınıza bağlıdır. çok nadir vardır gerçek sevgililer fakat onlar asla iradesizlik yapmazlar. önemli olan bu çiftlerden olabilimektir.
inat için,intikam için, can acıtmak için, ama canı acıyan hep kendisi olur.
artık onlara sevgili demek anlamsızdır. sadece mecburiyetten bir arada olan kişilere sevgili denmez. zaten seviyorsa bir sevgili başka birini gözü görmez.
sevmediği için.
bir tarafın öbür tarafı bunaltması yada uzun süren ilişkinin monoton bir hal alması.
bir çok sebebi vardır ama bu şekilde sorulunca hiç bir sebebi yok demek en iyisidir yada doğanın kanun yada başka bişe yada hiç bişe yada... tamam yadalamıyı keseyim ben en iyisi.
erkek şerefsizliğinden kadın kahpeliğinden! Neden olacak başka! diyerekten tepki verdiğim sorudur.
özgüven eksikligidir. "Ne Aldatmak Yakışır Bana Nede Aldatılmak Yakışır Benliğime" sözünü fazlasiyla benimsemiş insanlar öyle bir yanilgiya düsmezler.
kan veya maya bozukluğundan.
kadın romantizm için, erkek erotizm için aldatır.
doyumsuzluk, sevgisizlik hiç yoksa şerefsizlik.
açgözlü olduklarından.*
evrimleşememekten.
gerçekten sevmiyorlardır aga başka bir açıklaması yoktur bunun.ilk fırsatta takarlar boynuzu.
ya orospudur ya orospu çocuğu.
değişim sevdasından.
Bir sürü nedeni vardır. Bi yerde de mantıklıdır bazen, x erkeginin cinsel ihtiyaçlarıda söz konusudur sevgilisi ile olmuyorsa aldatma durumunda kalıyordur. bazende ayrılamazsın, kırmak istemezsin ama başkasına aşıksındır diye uzar gider bu nedenler.
bağlılık hissetmeme yüzünden (bkz: evliliğin yararları).
- aşkım beni aldattın mı hiç ?
+ o nasıl soru aşkım yapar mıyım hiç ? (iç ses: her gün baklava mı yenir aq)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar