bugün

Saygısızlaşmaya başlaması.
hiçbir şeyin eskisi gibi tat vermemesi. her şeyin bayat gelmesi ve aynılaşması.
Ördek dudak pozları, aptalca dublaj çalışmaları, bacak üstünden deniz, kum ve olmazsa olmaz kitap fotoğrafları, çay, Kahve, yağmur paylaşımları, pantolon ve şort üzerinden ayakkabı fotoğrafı çekmesi, aşk filmlerine gitmesi ve üstüne yer-durum bildirimi yapması, facebook ve instagram'da ve yetmedi twitter'da abudik gubidik veya öyle olmayan arkaplanlar üzerinde saçma beyanatlı ve saçma aforizmalı resimler paylaşması, pişirdiğini ve yediğini paylaşması.. diye uzar gider liste.

yazarken anladım ki sosyal medya en önemli nedeniymiş bunun.
saçma sapan davranması, olgun olmaya çalışırken ergenliğin dibine dibine vurması
sen iyilik yapmaya çalışır, ince olmaya çabalarsın ama karşındaki insan bunu farklı algılar.
kıyafetime karışma, kıskanma dedikten sonra kıskanmayıp karışmayınca, sen beni sevmiyor musun tribine girmesi.

(bkz: öh amk)
Çok aşırı kıskanç olması. Küfretmesi. Bencil olması. Hatalarını görmeden seni eleştirmesi.
Pislik gibi davranmasi.
hele bi sevgilimiz olsunda soğuma nedenlerini sonra düşünürüz amk.
osurmasi.
osuranlardan nefret ederim.
Ayrılık nedenleriyle aynıdır benim için.

Soğumuşsam bi daha ısınmam.
Çok seviyordum onu.
ilk aşkım diyebilirim.

Geçen hafta buluşmuştuk en son. Buluşma yerine doğru gidiyordum. Kalbim yerinden çıkacak gibiydi.

Uzaktan gördüm onu ama o beni görmemişti.

Yaklaştım, yaklaştım, daha çok yaklaştım.

Giydiği siyah tişörtün üstünde, parlak, simli, sarı beyaz pullu bir yazı gördüm.

--- dolce & Gabbana ---

O yazıyı görmemle arkamı dönüp koşmam bir oldu.

1 haftadır arıyor. Arkadaşlara öldü falan dedirtiyorum.
Umarım kurtulurum.
Ilgisizlik.
sıçarken hay....

şaka şaka değer vermiyor olması olabilir.
Uzak mesafe ve ihanet.
öz güven eksikliği. bir adam düşünün, sizi çok sevsin ağzınızdan çıkan hiçbir lafı iki etmesin, üzerinize titresin, sizi kaybetmekten korksun, kendi sevginizden şüpheniz olsun onunkinden olmasın o kadar çok sevsin. ama bu adam kendine güvenmesin. kendi başına tek bir adım bile atamasın. tek bir kararını bile kendi veremesin. seni ölümüne seven ama yanında pasif kalan adamdan soğuyorsun. böyle de acı bir durum.
Soba yakmayı bilmiyor olabilir.*
Ya da bunun gibi soğuk espriler yapıyordur.* *
sümüğünü görmek olabilir.
Çoğu zaman sevgilinin kendisi en büyük soğuma sebebi.
Sevmemek. Seven insan gider belki ama hiç soğumaz, yarası kapansın diye yarabandını değiştirip durur sadece.
sevgilisi yanındayken etraftaki kızların götlerini kesmesi.
Bakımsız olması.
Tırşıkın ne olduğunu bilmemesi...
Ben mesela olmadığı için şimdiden soğudum ondan.
Düğün gibi bir olayın hayatının amacı olması; hadi bunu geçtim saçma sapan adetleri savunması.

Gelinin makyajı tamam, kardeşininki tamam, annesininki tamam ama ebesinin fizanındaki senede bir bile görmediği arkadaşının, akrabasının, kuzeninin kuaför masraflarını neden ben ödüyorum? Parası olan insan bunu yapacak kadar aptal değildir, bu adetin saçmalığını dile getirdiğimde sana koymazki o kadar para diyebilmesi. Hanfendi, hayatında 5 lira bile kazanmadığı için bu durumu normal görüyor.

Sosyal medyada aldığı beğeni sayısı 3 haneli olmayınca üzülmeye başlaması. Yüzüne karşı da dedim: "gerçekten buna üzülecek kadar dar kafa yapın mı var". Böyle bir şeye hangi insan üzülür?

Sürekli pantolon, gömlek giyen adamım; tavırlarım da çevrenin dediği kadar beyefendilik seviyesinde, bu durumun onu gerdiğini söylemişti. Bazı kuralları insan ortaokulda öğreniyor; akşam yemeğinde şık restoranda nasıl oturulacağını, balık yeme adabını vs. Aramızda bu kadar kültür farkı varken nasıl 1.5 yıl türk popu aşığı, türkçe aşk romanları okuyan bu varlığa iyi davranmaya çalıştım, gerçekten garip.

Zaten soğuduğunuz anda bir şeyler ters gidiyor demektir, ayrılın değmez.