bugün

sevgiliden soğuma nedenleri

Düğün gibi bir olayın hayatının amacı olması; hadi bunu geçtim saçma sapan adetleri savunması.

Gelinin makyajı tamam, kardeşininki tamam, annesininki tamam ama ebesinin fizanındaki senede bir bile görmediği arkadaşının, akrabasının, kuzeninin kuaför masraflarını neden ben ödüyorum? Parası olan insan bunu yapacak kadar aptal değildir, bu adetin saçmalığını dile getirdiğimde sana koymazki o kadar para diyebilmesi. Hanfendi, hayatında 5 lira bile kazanmadığı için bu durumu normal görüyor.

Sosyal medyada aldığı beğeni sayısı 3 haneli olmayınca üzülmeye başlaması. Yüzüne karşı da dedim: "gerçekten buna üzülecek kadar dar kafa yapın mı var". Böyle bir şeye hangi insan üzülür?

Sürekli pantolon, gömlek giyen adamım; tavırlarım da çevrenin dediği kadar beyefendilik seviyesinde, bu durumun onu gerdiğini söylemişti. Bazı kuralları insan ortaokulda öğreniyor; akşam yemeğinde şık restoranda nasıl oturulacağını, balık yeme adabını vs. Aramızda bu kadar kültür farkı varken nasıl 1.5 yıl türk popu aşığı, türkçe aşk romanları okuyan bu varlığa iyi davranmaya çalıştım, gerçekten garip.

Zaten soğuduğunuz anda bir şeyler ters gidiyor demektir, ayrılın değmez.