bugün

yakınlarda ki telefonun çekmesini sağlayan direğin (kimileri ona bas yada baz istastonu diyor, hatta kanser yaptığını söylüyor) çalınması sonucu telefonun çekmemesi sonucu olan durumdur. ev telini kullanıp aramak istemek istendiğinde elektrikler kesikse (tabi teliniz elektrik ile bağlantılı ise) olacak durumdur. geçmiş olsun denir.
- kemÂl, tam 4 dakikadır ayşem'Den haber alamıyorum...
+ çantası burada ama zeki??
- nevet...ama kendisi yok kemâl...ayşe'm...ayşe'm kayıp kemâl
+ aradın mı?
- telefonuna cevap vermiyor, yoksa başına bir kaz mı geldi? yoksa...yoksa...
+ sÂkin ol zeki, ateşin yükselmiş senin, gel bi sözlüğe iki entry gir, açılırsın
* zotatataaamm!!!
+ tuvÂletteki kim zeki?
- bilmiyorum, ilgilenmiyorum, ben ayşe'mi istiyorum!
+ ayşe'n tuvÂletteymiş ya zeki!
- nayııır.......benim ayşe'm osuramaaaz!!! benim ayşe'm sıçamaaaaaz !!!!!
+ üzgünüm zeki...maalesef senin ayşe'n hem osuruyor, hem sıçıyor, patır patır hem de...
- naaaaaaaaaaaaayııııııııııır !!!

derken arka planda senden uzaklarda çalmaya başlar, zeki kendisini acılar içinde net kafeye atar, ağlayarak entry girer, olan da ayşe ile en ufak bir ilgisi olmayan 3. kişilere olur.
insanın boşlukta yaşaması demektir. kişi söylenilen hiç bir şeyi tam olarak anlayamaz, on kere aynı şeyi sorar, insanlara boş gözlerle bakar, çünkü aklında hep o vardır ve meraktan çıldırmaktadır. işte böylesi iğrenç bir duygudur birinden haber alamamak ve bu kişi dünyanın en değerli varlığı ise daha fecidir..
(bkz: ölüm allahin emri ayrilik olmasaydi)
keyfine göre hareket ettiği için haber alamıyorsanız, o andan itibaren ömrü billah o sizden haber alamayacaktır.
huzursuz edici durumdur.zira ortada görüşülüp konuşulması gereken bir mesele varken sevgiliden haber alınamıyorsa;durum kötüdür.
insani paranoyaya surukler.
(bkz: sevgilinin cep telefonunun çekmemesi)
eğer uzaktaysa sevgili ondan haber alamamak sizi çıkgına çevirir, kanınız çekilir acaba birşeyler mi oldu demekten kendiniz alamazsınız ve en yakın otobüs saatinde terminalde olursunuz.
bu aralar askerde sevgilisi olanların başına gelebilecek durum. inşallah en kısa zamanda iyi haberlerini alırlar.
temel semptomlarından biri mide ağrısıdır.
toplantıdadır canım benım açamıyor tabii telefonu sesini kısmıştır.
çoktan çıkmış olması lazım iki saatten fazla sürer mi ki toplantı.
yoksa aldatıyor mu beni.
it herif sevişiyordur şimdi arasın bakalım hesap soracagım.
sevişme sonrası alışveriş tabii yemek falan da yemişlerdir bunlar it herif.
banyo yapmışlar mıdır şofben gaz kaçırmıştır belki ikisi de oracıkta yığılıve..ne diyorum ben ya!
kaç saat oldu ya hala açmıyor.. başına bir iş mi geldi yoksa? kesin basına birşey geldi.
allahım kesin öldü.
telefonu çalıyor ama.
arabanın içine düşmüştür.
kaza olsaydı polisler açmaz mıydı ama. yok kesin öldü korkuyorlardır açmaya.
aç nolur aç.
öldüüğüüü. ben sensiz naparım naparım ben sensiüüü..
ve telefon çalar.
- alo bebeğim telefonu evde unutmuşum şarjdaydı evden çıkark..
- allah belanı versin adi herif öldüm ben burda ne hale getirdin beni ne hallere soktun bak bik bik bik..
sevgili bulunduğunda meraktan çok öfkeye dönen andır. ama sevgili kayıpken seve seve katlanabilinecek bir öfkedir bu.
4 yıldır süren bir zamanı içeriyorsa ve sizin kulağınız hala onunla ilgili bir haberi bekliyorsa sonunda delirmenize yol açacak saplantılı durumun oluşmasına neden olandır.
çok da dert edilecek bir durum değildir. ilişki bittikten sonra bir pişmanlık söz konusu oluyor. kimse için üzülmeye değmez, hayat çok güzel, kuşlar, kediler falan.. * *
takımının yenildiği için telefonunu kapatmasıyla ilgili de olabilir.. *
yaşıyorsa sorun yoktur eğer beni bıraktıysada bu yaştan sonra kendimi kasamayacağım gerzek bir durum...haa,gerçekten seviyorsam..eyvahlar olsun..o zaman ilk cümlem,tamamen iptal..
Hele ki uzaktaki sevgili ise anlatılmaz yaşanır biz zor durum oluşur insan bünyesinde.
sevgilinin haber vermek istememesinden kaynaklanir.cünkü bu zamanda iletisim kuramamak büyük basari. * * *
eski sevgilidir o.
insanı gerim gerim geren, sinir eden ve bütün gününü mahvedebilen bir şeydir. yaptığınız hiçbir şeye odaklanamazsınız. böyle anlarda çıldırmamak elde değildir.
kademeli olarak meraklandırır, sinir bozar, endişelendirir, korkutur; delirtir.
ne kadar uzak olunursa olunsun artık haber alamama durumunun olmaması gerekir. bu kadar teknoloji varken söylediği laflar bahaneden,sizi kandırmaktan öteye geçemez.
Sevgilinin deliksiz bir uyku dolaylarında olduğunu gösterir.
terkedilmişsinizdir. Ne telefonlarınıza cevap alabilirsinis ne messengerdan nede sosyal ağlardan. Kötü iç acıtan durumdur.