iktisatta yapısal işsizlik denen bir kavram vardır: arz edilen emeğin niteliği ile talep edilen emeğin niteliği örtüşmezse yapısal işsizlik ortaya çıkar.
sevgili olmama nedenlerini de buna uyarlayabilmek mümkündür.
arz edilen sevgi\sevgili adayı nitelikleriyle sizin istediğiniz sevgi\sevgili niteliği uyuşmadığında yapısal sevgilisizlik ortaya çıkar.
benim durumum bununla açıklanabilir mesela...
-özgüven eksikliği(en önemlisi)
-ukalalık
-teknoloji
-elektriklenmeme
-aşırı istek
-asosyalite
-şansın yaver gitmemesi
-kültürel çatışmalar
-MEZHEP UYUZMAŞLIKLARI
-kendine çekidüzen verememek
-kalıplaşmış saplantılar
-yetenek
-karakter
-kader.
gerçekçi olalım; çirkinlik. *
olmayınca olmama durumudur.
doğru kişinin şuan etrafımızda olmayışı.
sevgili olamamanın nedeni sevgili kalamamaktır aslında.
götü kalkık kızlar.
kıta sahanlığının dar olması

dağların kıyıya paralel uzanması...

(bkz: bir kpsszedenin günlüğü)
akıllarının sikiş sokuşta olması.
oturup iki laf muhabbet edememesi.
Birine kafayı takıp ondan başkasını düşünememe ve o kişinin çok imkansız olması.
sevgili adayının bildiğim şeylerin çeyreğini bilmesini beklemek ama yok öyle bir dünya, sonra adımız burnu kalkığa çıkıyor ne yani çok şey mi istedim? ogün sanlısoy' u bilsin sevsin yeter, bak zor birini de söylemiyorum, ogün sanlısoy türk lan bu adam.
Yeni bir mücadeleyi göze alacak gücü kalmamıştır. Önceki ilişkisinden yaralı çıkmıştır ve hala en derinlerinde kanıyordur bu yara.
Aradığın aşkı bulamayıp, bulduğunu zannedip sonra yanılmakta, bir daha insanda sevgili istediğini kırabilir. Böyle bir şey yaşadıysanız doğru insanı uzun süre beklemeye mecbur kalırsınız.
kendini güzel ya da yakışıksız görenler için. Bulunduğunuz yer hiç önemli değil sadece çıkın dışarı ve el ele tutuşan çiftlere bakın. Kimi erkek çok yakışıklıdır yanında dış görünüş olarak güzel olmayan bir kız vardır. Ya da çok güzel bir kız vardır yanında yakışıklı olmayan erkek vardır. Sadece kendimize güvenmemiz ve düzgün konuşmamız gerekir.
birbirlerinin halinden anlayamamak. ilişkiyi zora sokar, daha kötüsü anlaşamadan olaylı bitirir.
başına dert almama isteğidir. çünkü ilişkinin sonucunun iyi veya kötü olması farketmez. yıpranırsınız.
belki de onlarca sebeptir.
güvensizlik, çıkarcı erkekler, ahlak eksikliği.
bir gün ayrılma ihtimalinin olması.
(bkz: afraid of commitment)
türkcell in 12 tl ye 5000 mesaj hakkı vermesi. şimdi neredeyse tüm kızların beleş mesaj hakkı var. bir ara sevgili yapayım dedim akşama kadar zır zır zır susmadı telefon. ayda 3000 mesaj kız atar, 1000er tane de kızın kankileri atar eder on bin. oha lan, türkcell müşteri temsilcisi çilekeş karı bile daha az yoğun.
bazen gönül ister vücut istemez, bazen de tam tersi.
Gideni unutamama.
Sevgili olacak birinin karşınıza çıkmaması.
Kendi kendimize mi sevgili olalım bro?
Üzülmek , sevinmek gibi duyguları ekstrem yaşamamak, daha özgür hissetmek gibi nedenlerdir.