bugün

iflas etmiş . şu anda üzerimde montu var . montuda alırlarmı acep .
kardeşimin "silent hill" şeklinde yanlış okuduğu başlık. tabi yarmadığı için yaran yanlış okumalar başlığına yazamıyoruz bu durumu. daha çok bir ürperticilik var.

oyunu ve filmi daha geçen gün veda etti hayatımıza. ama etkileri hala sürüyor demek ki...

işbu entry kardeşimin isteği üzerine girilmiştir.
reklamında ersin korkut'u gördüğümden beri vitrinine dahi bakmaz oldum. zaten yıllardır bir şey almadım oradan. ersin korkut reklamı sonrası yıllar önce aldığıma da lanet ettim.
psikoloji bozan giyim markası... cidden bir gencin *mına nasıl konur çok iyi biliyorlar! gerdiniz lan beni!

sıkıyor-sıkılıyorum diye yıllardır kazak ve türü şeyler giymiyorum... cidden...
her neyse; geçenlerde yine sweat üzerine t-shirt kombinasyonu için girdiğimde; aman allah'ım o da ne! rengi çok hoş olan bir triko... içinde de gömlek, züpper... mutlaka almalıyım, hem de v yakalı, boğazımı sıkmaz da... allaaaaah...

ve koşuyorum trikolara doğru... ama nasıl sevinçliyim, görmelisiniz... askıya asmışlar yukarı, alıyorum hepsini tek tek elime, bedenlerine bakıyorum s-m-l-xl bu olur lan, l-xl oluyor hep bana...
hemen kabine gidiyorum üzerimdeki sweati çıkarıp atletin üzerine giyip çıkıyorum dışarı;

abla gk: puahaaaha
gk: noldu lan?
agk: body mi bu yoksa kazak mı?
gk:ne diyon kızım sen ile eş zamanlı olarak aynaya yöneldiğimde aman tanrııım efektini hicaz makamından seslendiyorum...
bildiğin üzerime yapışmış lan... hani hatunlar giyince sütyenlerine kadar belli olur ya her şey, benim de memelerim belli oluyor...

bu adamların xl kazakları body gibi oluyor arkadaş!

tamam gerilmeye gerek yok; satış danışmanı hanım kıza; bunun bir büyüğünu alabilir miyim soruma da

- üzgünüm beyfendi en büyük xl üretiliyor bu kazaklar

cevabını alınca moral yerle yeksan...

hayatımda ilk defa bir kıyafetin en büyüğü bana olmadı! neden bu seven hill denen firma üretim yapmayı bilmediği için!

ben ne şişman olucam lan! ben normal kilomdayım... yok yok aslında normal kilomdayım biliyorum ama yine de şişman psikolojisindeyim! bak bir de bunların soktuğu psikoloji ne yaptırıyor insana;
hani şişmanım ya ben, aslında atletik bir vücuda sahibim neyse; zayıflamalıyım diye triplere giriyorum amk! bütün gün yemek yemiyorum! ama gece olunca dayanamıyorum ne var ne yok yiyorum ve üstüne daha kilo alıyorum...

siktiniz lan hayatımı; o trikonun xxl sini üretseydiniz bi yerinize bir şey olurdu değil mi!
zarardan batan marka.
eskiden her yerde mağazası olan markanın batması çok üzücü. insana bir kez daha nereden nereye dedirtiyor.
3 gün çalışma deneyimin olan mağaza ve 3*8= 24 tam 24 saat ahımı almışlardır. bir insana bu kadar mı kötü davranılabilir. kasada 120 kilo bir kadın , lise mezunu bile değil mahalle karısı edasında beni azarlamaya çalışıyor. yine onun erkek versiyonu bir müdür o da öyle. nasıl kabalar , nasıl insanlık dışı. kızın birine "geri zekalı " demişti hatta müdür. "neden izin verdin? " diye kızdığımda da "paramı alabilmek için bekliyorum , gün dolmadan çıkamıyorsun " demişti. düşünün ya kalan parasını alamayacak diye susuyordu.

böyle iğrençti burada çalışmak. zaten iş ortamı da bir tuhaftı. küçük insanları kasaya bile koymayacaksın.. bunlar kendilerini dünya bankasının sahibi sanıyor ya la? bir de üniversite mezunu olup mağazada çalışmak kötü. adamlar seni potansiyel müdür olarak görüp , vazgeçmeni sağlamaya çalışıyor zaten. tabi bazı mağazalar özellikle mezun arıyor. seviyesizlikten bıkmış olmalılar ki..
nerde gordumse batmıştır. ama biz cocukken adı vardı bunun alamazdık lan.
bayrampaşada bir outletinde tshirtlerin 7 lira olduğu firma.

her renginden birer tane almıştım, yazları yatarken giyiyorum. *
yalan olan markadır. o değilde bu markanın beden boyları da dünya standartlarındaki beden boylarından bir beden büyüktür. ben normal da m giyerim ama bu markadan hep l beden almışım zamanında.

not: bu bilgi neye yarayacaksa. okumasanızda olur. kusura bakmayın.
bir giyim mağazası.. türkiye'nin dört bir yanına yayılmasına rağmen, rağbet görmemektedir yeterince.. sloganı:
"seven hill giy özgür ol, kendin ol" dur..

http://www.sevenhill.com.tr
tr. yeditepe
small u medium gibi oluyor melbusatının. bu insanlar çok geniş düşünüyorlar.
son bilgim tüm şubelerini kapatma kararını almıştı.
uzun bir süre önce batmış olan efsane giyim mağazasıdır. aslında tamamen istanbul merkezli bir türk firmasıdır. 7 tepe anlamına gelmektedir, yedi tepe isimli bir giyim mağazası ismi itici olacağından ingilizce isim seçmişlerdir.
sahibi bugün intahar girişiminde bulunmuştur. http://ekonomi.milliyet.c...detay/1886874/default.htm