bugün

(bkz: aaa bu benim)
(bkz: zavallı ben)
Sonunda çok yorulacak insandır. O beklerken sevdiceği gider başka kızlarla gününü gün eder, onu düşünmez bile, ama aşık umursamaz bunu. '' belki gelir '' diye umut eder, bekler, akşamları uyumadan önce onu düşünüp ağlar, tam beklemekten vazgeçecekken, onu hatırlatan küçücük bir şey bile tekrar azimlendirir onu. beklediği gelmez, aşığın elinde de boşa geçmiş bir zaman dilimi ve kırık bir kalp kalır.
sonunda geleceğine inanan, kendini ondan başkası ile hayal edemeyen, o evlenmeden evlenmiycek olan, geldiği gün beni neden bu kadar bekledin diye belki onu istemeyecek insandır. karşısında ki de değmez bi malldır.
8 sene boyunca hayatını yaşamış birini beklemektir. Hiçbir gereği yoktur. Çünkü sen hala beklerken o senin adını bile unutmuştur.
o öküz menim diyen kac kişi vardır cesaret edip aramaz sormaz hep bekler.
Yakup kadri karaosmanoğlu nun bir romanın da böyleydi.Umutsuz bir aşk için bir ömür harcanıyordu.
(bkz: hep o şarkı)
on iki buçuk kişi de bir görülen illetten biri. diğeri için (bkz: vaşak anksiyetesi)
cennet e kavuşmak içim ömrünü ibadete adamanın minyatürüdür.
sevdiceğinin evlendiğinden haberi olmayandır.
boşu boşuna ömrünü tüketen insandır
not:. Giden sevgili çoktan hayatında yol almıştır. kalbinden ve çoktan, aklından silmiştir. artık unutması gereken aşıktır. kimse için,çekip giden sevgili için değmez.kafanı çok vurusun. yolcu yolunda gerek.
aşık kelimesini hak eden kişidir.
Gerçek aşkın peşindedir kendileri. Üç günlük sevgilere aşklara karşıdır. Zor bir şeydir, günümüzde de pek mümkün değildir ayrıca.
(bkz: mal)
beni tanıdınız, siz kaçın...
(bkz: kolera günlerinde aşk)
an geçtikçe umudu tükenen insandır. beklemesin değmezdir.
platonik aşıktır. aklındaki acaba ve belkiler ile yaşar...

editledim: imla
ismail abi gibi bir aşıktır. yıllarca gelmeyecek bir gemiyi bekler, her gün bıkmadan o gelmeyecek gemiye el sallar. çünkü tükenmek bilmeyen umutları vardır içinde. bu yüzden beklemek koymaz bekleyene.
dallarda tıklım tıkış pembemsi çiçekler,
bulutların yırtıklarından aşağıya şöyle bi bakıp bakıp çekilen güneş.
rüzgar; çocukluğumdan bildiğim bir rüzgar'ın aynısı.
parketmiş arabaların üzerlerinde artık sadece birbirlerine bakar olmuş kediler.
aralarında çöp konteynırının olduğu tarafa doğru bakan, yok..
En asil duyguların insanıdır.* eğer geleceği kesinse beklemek çok koymaz ama bunun bi de gelip gelmeyeceği belli olmadan bekleyeni mevcut. Öyle insanları bekleten vicdansızlar da mevcut.
Gerçek aşıktır.
Beklenen gelecekse, beklediğine değecekse bir ömür beklenir.
Benide yazin.
Benben.
Beklediği kişi beklemeye değdiği sürece doğrusunu yapan aşıktır.

3 yıl beklediğim oldu, sonuca ulaşmaya dair en ufak bir umut kırıntısı olmamasına rağmen. Şimdi aşık olsam ve bana yine 3 yıl bekleyeceksin ama bu sefer kavuşacaksın deseler yine beklerim. 5 yıl da beklerim hatta sonu olacağı için ama bizimkiler evlen artık diyebilirler.