bugün

koca göğüslü bir bayan ise nefessizlikten doğan bir ölüm tehlikesidir.
(bkz: göğsüne yatır beni düşlere götür beni)*
anne kucağı gibi huzur vericidir.*
huzur ki ne huzur. herşey ters giderken bile insanı türlü dertten alandır. ordayken gördüğünüz,duyduğunuz,soluduğunuz hava herşey ama herşey bambaşkadır. şimdi olunası yerdir. keşkedir...
Nazan öncel' in en güzel şarkılarından birinin sözleridir.

Biraz çocuk kalsaydım
Elinden su içseydim
Göğsünde uyutsaydın
Uzanıp da öpseydin
Beni sevseydin sevseydin
Söylemesen de anlardım
sevgilinin kalp atışlarının duyulması ve nefes alış verişlerinin hissedilmesidir.
romantizmin max seviyesi. ama marjinal faydayı 0 yapmamaya önem gösterilmeli. *
(bkz: dünyanın en huzurlu yerleri)
deliksiz uyku çekme nedenidir. ama genelde bayanlar için anlamlı olan eylem. bir erkeğin sevgilisinin göğsünde uyuduğunu düşünemiyorum, tabi göğüsler yastık gibi değilse.
(bkz: sevdiğini göğsünde uyutmak)*
uzun süren ayrılıkdan sonra sevgilinin kokusunu doya doya içine çekerebildiğin, gözlerini kapadığında onu ne kadar özlediğini değil de onunla ne kadar mutlu olduğunu düşünebildiğin an.
5 şubat 2008 saat 10:00 da uyanmış ve hala uyumamış bir kişi olarak konuşursam zerre umurumda olmayan uykudur. çünkü şu anda halı da dahi uyuyabilirim. demek ki çok uykusu olan bünyede yeterince etki yapmıyormuş göğüs möğüs.
pişmalık editi: ya böyle de odun gibi entry olmuş. aslında iyidir böyle uyumak. ama hakkatten uykum var. yoksa tercihimdir. *

edit: işbu entry belirtildiği gibi uykulu bir halde yazılmış ve bitişik yazılması gereken "halı da" ayrı yazılmıştır. tarafımdan uyku alındıktan sonra fark edilmiş olup, o doğallığın kaybolmaması adına düzeltilmemiştir. ancak gelen yoğun uyarılar ve en son moderatörler tarafından editlenme isteği sonucunda buraya doğrusu not olarak eklenmiştir. dediğim gibi doğrusu halıda olmalıdır. dahi anlamındaki -de -da ayrı yazılır.
tıpkı arada hiç boşluk bırakmadan sımsıkı sarılmak gibi hayatın güzel yüzünü görmenin birbaşka şekli.
belkide insanın kendini en huzurda hissedeceği yerdir sevdiceğin göğsü ve orda uyumakta bir hayli keyiflidir. sevgiliniz saçlarınızı okşar, öper içiniz geçer, mayışırsınız siz uyurken o sizi izler durur*.
uyanmak istenmeyen bir uykunun başlama eylemidir.
platonik aşıklar için, yıldızlara dokunmak kadar imkansız olan uyku. yine de, yıldızlara dokunmak için, olağanüstü çaba harcanır. sonunda bu sevdadan vazgeçilir. yıldızları kayarken bile görmüş, "belki tutarım" demiş ve salisede gözden kaybolduğunu görmüşsünüzdür. bulutlar da kaplamıştır üzerlerini. sonunda, öyle bir an gelir ki, o yıldızları avuçlarınıza dolduracak olsalar da çok geçtir.
her gece uyku diye yattığım sensin durumu.
dünyanın en huzurlu güvenilir yerinde uyumaktır.
''çatlayan tomurcuğun
doğan çocuğun çığlığını duymadan
gül benizli sevgilinin titreyen göğüslerini öpmeden doyasıya
korka korka
yana yana
her gün biraz daha derinden
her gün biraz daha kapkara duyarak ölümü
aç ve arkasız
köpekleşerek
yaşamak dersen
bu yürek
çat diye çatlasın ulan!!''

dizelerindeki en can alıcı hissiyatın doyumsuz, tarifsiz tarifidir.
"... böyle uyumak görülmemiştir..."
damak tadini bilmektir.
(bkz: tavuk gogsu)*
(bkz: snitzel)*
bir daha asla uyayamadığın zaman değerini anlayacağın yerdir.
yalancıktan uyumayı istemektir. bilinci açık tadına varabilmektir.
onun mis kokan teniyle bütünleşilen zamanı içeren hadisedir. aslında uyumanın en zor olduğu, hatta uykusuz kalındığı gecelere sebebiyet verir. tam dalmışken bir öpücükle uyanırsınız ki karşınızda elinde 1 fincan nescafeyle size gülücük saçan sevgiliyi görürsünüz. tarifi yapılamaz mutluluğu içerir.
maalesef hayaldir bazen.
huzur ve güvendir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar