bugün

üniversitede okutulan hidrolik dersi ile çok yakın bir ilişkisi vardır. borulardan akan suyun yönünün değiştirilmesi, suyun enerjisinin kaybolmaması için doksan dereceden daha büyük bir açıya sahip dirseklerle sağlanır. Yani su, bir yüzeye çarparken diklemesine veya ters yöne akacak şekilde o yüzeye çarptırılmaz. Böyle bir durum olması halinde su, akış enerjisini kaybeder ve yavaşlar. Kaybolan enerjinin miktarı, suyun yüzeye çarparken çıkarttığı ses düzeyi ile doğrudan orantılıdır. O halde, işerken yapılması gereken iki şey vardır. Bunlar;

1-karşıdaki duvara aşağı yönde eğik atış ile işemek.

2-tuvaletin deliğe yakın eğri yüzeyine işemek.

şeklinde sıralanabilir. bir numaralı maddede tuvalet temizliğine ihtiyaç duyulurken aynı durum, iki numaralı madde için geçerli değildir.

En çok ses getiren işeme biçimi ise direk olarak tuvaletin deliğine işemektir. Bebekli ailelere duyurulur.
özellikle sokağa işerken gerekli olan bilgilerdir. isabet ettirebileceğiniz en yakın noktaya işediğiniz an en sessizidir.
(bkz: ben bi kaç gündür bunu görüyorum)
(bkz: daha önce işediklerni bilmiyolarmıydı)
ayakta işemeyi öğrendiğimden beri kullandığım taktik. insanlara tuvalette olup sadece ellerimi yıkadım o kadar, ben ne işerim ne de sıçarım, ben aslında insan bile değilim demeye vardırıyordu sonucu. nezaket ve çekince yüzünden kendimde psikolojik bir problem olduğu kanısına varıyordum. taki bu başlıkla benim gibi, benim cinsimden insanları buluncaya kadar. sevindim çünkü bu rahatsızlıksa dünyadaki tek adam ben değilim. yok bu aslında medeni bir erkeğin yapması gereken bir şey ise; medeni olun biraz lan... ancak bunu kadınlardan duyunca daha bi rahatsız olma ve sıkılma durumuna giriyoruz. aslında kolay kolay duyamazsınız kulağınızı sokmazsanız. onların da taktikleri vardır. taharet musluğu açık kalmış, musmuk patlamış tamir ettim vs. ama gene de dikkatsizleri veya umursamaz tiptekileri için; de gidin de bizi soğutmayın lan..
Ucu bucağı görünmeyen bir noktaya işemek çözüm olacağını sanıyorum.Eğer pisuvar da bu eylemi gerçekleştirmek istiyorsanız işeyeceğiniz noktayı gözünüze kestirdikden sonra o noktaya 2 adet peçete konulur ve o noktaya işenir denenmemiş bir yol yalnız, başarı sağlıyacağı kuvvetle muhtemeldir.
işediğiniz yerin yere dik olan duvarlarına 15 derecelik bir eğimle işemek. sesi minimuma indiren yegane yoldur.
altına işemektir. herkes görür, kokuyu alır, ama kimse duymaz böyle yaparsanız.
altına işemek de bu yollardan biridir, altına işerken hiç ses çıkmaz.
eğer önemli olan küçük abdestimizin sesinin çıkmamasıysa illa,bu aynanda sifonu çekerek işemekle de kamufle edilmiş olabilir.
* (bkz: klozete iserken en az ses cikaran noktayi aramak)
öncelikle deliğe radyal yönde işemek işin temelidir prensibidir. eğer akışkanın ortalama hızı biliniyorsa öncelikle eğik atış hareketi formüllerinden x mesafesini hesaplamak yararınıza olacaktır zira deliğin tam ortasına işemek fazla ses çıkaracağından rahatsızlığa sebebiyet verebilir. hem ses çıkmasın hem de tuvalet fazla kirlenmesin sorusuna yanıtı sıvının vizkozitesi bilindiği durumlarda çözüme kavuşur. çarptığı yerdeki ilerleme hızı ve vizkoziteden yüzeyin ortalama sürtünme katsayısı bulunarak en doğru açıyı yakalamak elinizde, elimizde...

(bkz: bir derdim var)
klozetin ıcıne, suyun uzerıne ufak bır tuvalet kağıdı yaymakla mumkun olabılır. mısafırlıkte ve gece yatıya kalınmıssa hayat kurtaarıcıdır.