bugün

(bkz: halay)
horon oynamamış yazar beyanatıdır.
kulak karistirmayan insan soylmedir. serce parmak gibi hic bir parmakla kulak karistirilamaz. cuk diye oturur o delige.deneyin isterseniz..
(bkz: hani bana hani bana demiş)
Özellikle samuraylar için hayati önem taşıyan parmaktır, hatta samuraylıktan çıkarmak için o kişinin serçe parmağını keserler. Böylece birdaha katanayı tutamaz.
bol bol ağrımaktan başka bir şeye yaramamaktadır bende. onun yüzünden fare tutamaz oldum, tiksindim hayattan.
enstrüman çalan bir insan için düşünüldüğünde yanlış olan önerme.
aslında en büyük ihtiyacımız olan halay çekmeye yarıyor ve bir kişiye doğru serçe parmağın uzatılması bahse girmeye çağrı anlamını taşır.
Allah'ın yarattığı hiçbir şey, boşuna değildir.
tevbe edin acilen.
arka dişlerde kalan yemek artıklarını çıkarmak için birebirdir. ayrıca halay çekmeye yarar. bu tespit de böylece sonlanır.
Game of Thrones dizisindeki serçe parmak baya piçtir ama bence kullanması bilene işe yarayan bir piyondur.
Elindeki serçe parmağı kastediyorsan, the godfather filminde Vito Carleone'nin meşhur yüz kaşımasına sahnesinde kullanılıyor.
(bkz: hayatı filmlere indirgemiş asosyal)
Nesneleri tutarken serçe parmağımız bir anlığına yok olsaydı, büyük bir denge kaybı yaşardık. Zira parmaklar, beyinde aynı sinir merkezine odaklıdırlar.
ingiltere de bira içerken serçe parmağını bardağa değdirmeden, boşluğa doğru dik tutmak görgü kuralıdır, aman diyim mahcup olmayın.
Japon kızların pussylerinde işe yarar, zira başka parmak girmez diye mubala edilip sikertilen mevzudur..
olmazsa çay bardağını tutarken nasıl havalı bir el hareketi yaparız.
( bkz: allah bizi öyle yaratmış onun işine karışılmaz)
yanlıştır. kavrama esnasında kuvveti dengeler.
madem ki yaramadığını düşünüyorsun ameliyatla kestir birader. o zaman ne s.ke yaradğını anlarsın, diyeceğim gereksiz tartışma konusu.
(bkz: ozaman kesebilirsiniz)
pc başında oyun oynarken shift tuşuna kolayca basmasına yarıyor aynı zamanda ctrl tuşu için geçerli başka parmakla yapmaya kalkarsak yanlışlıkla caps lock tuşuna basarsınız.
Bu önermenin doğruluk değeri 0 dır yani P=(0) mesela klavyede serçe parmağı kullanarak yazı yazıyosunuz.
yanlış önermedir. bağlama çalanlar iyi bilir serçe parmağın değerini.

bağlamayı o parmağı kullanandan dinleyin anlarsınız.
olmasaydı aynı şekilde tokat atılamazdı. tokat atarken en güzel yere temas eden parmak aslında serçe parmaktır.
olmasaydı misket oynayamazdım neden mi?
- misketi parmakların arasına alındığında serçe parmak hafif kalkar bir hava olur bir zerafet
- fiske vururken karış açamazdık diğer parmaklarla kısa oluyor.
eldeki serçe parmak olmazsa bir avuç leblebiyi bile randımanlı bir şekilde tutamazsınız, ayaktaki serçe parmak ise yürüme dengesini sağlar ve daha birçok şey fakat lafı çok da uzatmak istemiyorum kısaca faydalı bir parmaktır ve bu önermeyi yazanın neden böyle bir şeye kafa yordu acaba diye düşünmeme neden olan cümledir.