bugün

bir mutluluk ifadesidir.
ülkem insanının her düğün ve kutlama anında yapmaya çalıştığı ama asla kimsenin beceremediği halk oyunu.
Beş Yıl Önce On Yıl Sonra grubunun 1984 yılında eurovision'da türkiye'yi temsil ettiği parça...
çifte telli yada roman havası yerine düğünlerde tercih ettiğimdir. gitmişsinizdir bir kere zorlada olsa kıvırtırlar.
tüm komplekslerimizden kurtulup evreni anlamaya çalışma çabası, minimum ile maksimum arasında gidip gelmek, atomun son yörüngesinde ki düzen, güneş sistemimizde ki ahenk. daha nasıl anlatılır ki bu duygu. halay cennetten düşen ikinci parçadır belki de.
bir halk oyunu.

bir bilmecem var çocuklar!

haydi sor sor!

3 kürt buluşunca ne yapar?

halay halay halay!
*
izmirde bir parfümeri mağazasının ismidir.
türk dansıdır. Türk dünyasının hemen hemen her yerinde vardır. Şaman Türkler, zamanında ateşin etrafında dönerek bu dansa ilk şeklini vermişlerdir. değişerek günümüze kadar gelmiştir.
""oynadık oynadık doymadık artık dağatmalıyız"" noktasına gelmiş insanların coşkusundan yaptığı toplu eylem .
türk insanı için bir ihtiyaçtır kimi zaman. arabayı yolun kenarına çekip halay çeken insanlara rastlanabilir ülkemizde. işin daha güzel tarafı, yoldan geçen diğer araçlar da olaya seyirci kalmaz, kenara çekip halaya katılırlar.
bu hale gelmiştir. dejenere mi olmuş ne?
http://www.facebook.com/v...deo.php?v=152387298113662
düğünü düğün yapan olmazsa olmazı.
Göğüslerin durmaksızın sallandığı ve kalçanın olabildiğince vücuttan geride olduğu bir oyun türüdür.

(bkz: erotik tanımlar)
(bkz: connecting people)
Meydanları dolduran kalabalığı bir araya getiren oyunun adı.
Nasıl olmuş, nasıl bitmiştir de meydanlarda en çok bu oyun oynanagelmiştir diye incelenmesi gerekir. Ruhunda ne vardır da kitle tarafınca özümsenmiştir?
Örgütlü kimselerin oyunudur da denebilir. Dendi.
bir kız ismi.
bizzat yaşanmış bir olay:

- kerim, abi gel halay çekelim biz de...
- bu tür kollektif senkronize hareketlere adapte olamıyorum...
şu sıralar ajdar'ın şahdamarım şarkısını akla getirir. allah yarabbi. ömrümden ömür gitti, yaşlandım 2 gün içinde.
böylesini görmemiştim. aferin la bebelere, efsaneler.

http://www.youtube.com/watch?v=qByiaUpneko&feature=related
(bkz: mahmut tuncer)
(bkz: bir ulaşım aracı olarak halay)
bir tür eğlence biçimi.
(bkz: hatay)
(bkz: çağrışım)
evlenip eşe dosta halay konusu olmak istemiyorum.
türk ün türkü halidir. en mükemmel hali yani.
güncel Önemli Başlıklar