bugün

5 haziranda çıkacak netflix in yeni dizisi Wachowski kardeşler iş başında fragmanı düşmüş konusu itibari ile* güzel olacağı kesin gibi beklemedeyiz.

https://www.youtube.com/watch?v=iKpKAlbJ7BQ.
netflix & wachowski kardeşler ortak yapımı dizi. merakla bekliyorduk, an itibariyle malum ortamlara düşmüş bulunmakta.

elbetteki ilk bölüm izlendi, spoilersız yorum aşağıda;

netflix son 2 yılın en fazla yükselen kanalı desek abartmış olmayız. wachowski kardeşler hernekadar son zamanlarda saçmalasa da sonuçta başarılı işlere imza atmış kişiler. ikisinin birleşimi sense8'i merakla bekliyordum, ilk bölümü izledim. tam bir wachowski kardeşler yapımı olmuş. bilim kurgusu, duygusallığı, twisleri, gizemi, hikaye kurgusu, senaryosu, hatta çekim açılarıyla bile buram buram wachowski kardeşler kokuyor yapım. hatta baya baya cloud atlas'ı andırdı bana. birçok kişinin aksine ben cloud atlas'ı beğenmiştim. evet hikaye olarak yeni bir şey söylemiyordu ama bildiğimiz şeyleri güzel tekrar ediyordu. çekimleri falan baya hoşuma gitmişti onun... burda da o hava yakalanmış görsellik ve anlatım tarzı açısından... yani dizi değil film izliyormuşsunuz hissi veriyor. çekimler çok kaliteli olmuş. şimdilik senaryodan birşey anlamadım, zira karakterleri çözmeye çalıştım. birkaç bölümde anca oturur hikaye... performanslar da gayet iyiydi, kötü diyebileceğim bir şeyle karşılaşmadım, zaten birçok oyuncuyu şu veya bu şekilde biliyordum, yani ben oyunculara alışmakta çok da zorlanmadım...

kısaca ben beğendim, kalan bölümlerde nasıl olur bilmem ama ilk bölüm iyiydi.
aramizda hala netflix'i kanal zannedenlerin oldugunu bize gostermis dizi. netflix bir icerik saglama (video on demand) platformudur. bir kanal degildir.
herneyse, ilgimi cekti bu dizi. bir ara bakabilirim.
12 bölüm yani ilk sezon stok halinde dizimag'e eklenmiştir.

ilk 2 bölümü izleyip karar vermeyin, 4'e 5'e kadar muhakkak gelin. dizinin konusu son derece güzel, ancak herkesin zihninde bu konunun nasıl işleneceği hakkında bi fikir oluşuyor; kiminin beğeni düzeyinin ve hayal ettiğinin üstünde kiminin ise altında bi iş çıkıyor ortaya. kendi fikrimi söylemem gerekirse çok fazla yabancı dizi kültürü olan biri değilim ama bu yapımı beğendim. yani aklımda başka bi şekilde canlandı elbette ilerleyen bölümler ama bir sonraki bölüm için merak uyandırdı bende.

neyse ilk sezon 2 günde bitti. 2. sezonu merakla bekliyoruz.
Bir yerden tutmazsa başka yerden tuttururuz diye ince düşünülerek ingiltere, Almanya, Güney Kore, Hindistan, Güney Afrika, Meksika ve ABD'den karakterler yerleştirip, bir de izlanda ve Avusturalya'ya selam çakmış dizidir. Olmadı italyanca da şarkı çalmışlardır münasip bir yerinde. istanbul'un da adı geçmiştir...
Ülkelerden ekmek yiyemezsek, transseksüel olup lezbiyen ilişki yaşayanlar ve gay çiftlerden de geçinebiliriz demişler. Şiddet gören kadını da unutmayalım...
Bir de ana karakterlerin doğum anılarına dönüp her birinin doğum şeklini de göstermişler ki normal doğum, sezaryen, suda doğum gibi yöntemlerden biriyle doğum yapmış anneleri ya da bu yollarla doğurulmuş insanları da bir yerlerinden tutsunlar.
ABD camiasının, bir dizi ya da film tutsun diye her yapımlarına yerleştirdikleri, göstermelik, en az bir zenci ve bir ingiliz aksanlı yakışıklı/güzel insan koyup gizli sosyal mesajlar yüklemesinin bilmem kaç versiyon üstü bir iş olmuştur bu dizi.
Beni neremden tuttu bu dizi de üç günde bitirdim peki? Ben en çok mekan tanımaksızın, kişi sayısında sınır tanımadan sevişebilmelerini sevdim sanırım.
Hiç sınır tanımamış, ülkeler arası sınırları hiç etmiş "hop oradayım, hop buradayım. " dizisidir.
ilk iki bölümü izleyip de sakın bırakmaya calısmayın. Devam edin. Konusu çok güzel bir dizi. 12 bölümü 2 günde bitirdim hiç abartmıyorum. Maalesef ki yeni sezon seneyeymiş. Bekleyeceğiz artık.
(bkz: netflix)
Efsane dedirtecek dizidir.
Gizem, Gerilim türü sevenler için çok ideal bir dizi...

Açıkcası böyle diziler ilk 3-5 bölümden sonra saçmalamaya Başlıyor ama bu gerçekten farklı, heyecan ve gerilim hiç bitmiyor.

Diziyi bana öneren (bkz: other) nick'li güzel insana teşekkürü borç bilirim.
12 bölümde bitirmeleri dışında son cıkan dizilerin arasiında en iyisi.
ilk 6 bölüm ile efsane dizidir. zaten daha 12 bölüm (1.sezon finali 12.bölüm) çekilmiş durumda. better call sauldan sonra 2.sezonu en çok merak edilen beklenen dizidir. özetle şiddetle izlemenizi tavsiye ederim.

önemli not: lgbt sahneleri gani bu konuda hassaslığınız varsa uzak durun baştan anlaşalım. ayrıca sevgili abaza kardeşlerim küçük süprizler sizleri bekliyor. iyi seyirler.
izlediğim en ama en iyi dizilerden biridir kendisi. Hatta 2.sezomün için nasıl bekleyeceğim bilmiyorum. Buna benzer dizi tavsiyesi varsa lütfen mesaj atın sözlükten değilseniz mustafa_1342@hotmail.com a atın çok ihtiyacım var sözlük moderatörler silmeyin entryi yazık bana.
Mükemmel ve mükemmel bir yapım. Watchowski imzası (bkz: jupiter ascending) de biraz üzse de bununla topladı yeniden.
izleyin ben henüz ilk sezonu bitirmedim yavaş yavaş, bir anda biterse kaldıramam.
2.sezon onayını kesin olarak kapan dizi halaaaayyy
Çocuklar arasındaki kavgalarda sıkça duyabileceğiniz cümle "Ben 10 yaşındayım sense8" gibi (bkz: swh)
ilk bölüm bir ilk bölüme göre kötü ama kesinlikle vazgeçmeyin ve izleyin.
Sekiz farklı karakter sekiz farklı yaşam ama birbirine bağlı hayatlar. Henüz sezonu bitirmedim ama şöyle diyebilirim; hayatım boyunca hayal ettiğim bir durum. Kim istemez ki gün içerisinde kısa bir süreliğine de olsa mesela izlandalı birinin yanında olmak ve onunla o kimsenin telaffuz edemediği yanardağı keşfetmek. Ya da Şikago'da bir apartman dairesinden şehre bakmak. Seul'de sokakta gezmek veya Hindistan'da bir tapınakta dua edenleri izlemek. Bu dizi kesinlikle hayallerimi izletiyor.
Yer yer feminist göndermeler ya da eşcinsel hayatlara olan bakış; bir polisin duyguları veya inanılmaz bir çıkmazda olan birinin durumu. Zekice bir senaryo ve bilimkurgu ile duygusallığın mükemmel birleşimi.
Her karakteri seviyorsun bir kere. Hepsi ile özdeşleşen bir taraf oluyor. Tabi işler karmaşık ve tehlikeli bir hal alacak dizi çünkü ama böyle bir hediyenin bana verilmesi için bir çok şeyi feda edebilirdim.
2016 bir an önce gelse de 2.sezona başlasak dedirten dizidir. ilk üç bölüm eh işteydi ama sona doğru bir heyecan bir atraksiyon... Lgbt sahneleride maşallah yani biraz göze sokmaya çalışmışlar açıkcası reklam yapar gibi. Fakat hikaye efso, karakterler efso. Kısaca izlenilesi.
biraz çorba bir hali ve tavrı olsa da dizi izleme alışkanlığı olmayan bana bile kendini sevdirmiştir. izlediğim ilk 7 bölüm gayet güzeldi. oyunculukları beğeniyorum en çok.

ayrıca o riley beni gebertsin. bodruma kitleyip nohutla beslesin. işkence etsin. grovski'de olur hani. *
yeri uzunca bi süre dolmayan dizilerden. bitti ve bayadır çabalıyorum bana onu unutturacak dizi bulunamadı. mr robot bile. 5. 6. bölümden sonra hafiften orphan black'le kıyaslamadım değil. kıyaslamış olmam değerini azaltmadı gariptir. iki dizi de hala muhteşem. her karakterin yaşantısı ayrı ilgi çekici olmuş. lito'ya itici diyenin ağzına çarparım. ve wolfgang. tam bi hero.
yalnız ilk defa bir dizinin sezon finalinde 'olaylar olaylar' dedirtecek cinsten bi şey söz konusu değildi ve bunu kasıntılık yoktu şeklinde yorumladım. çok sade bi finaldi. bütün sezon güzel olunca finali umursamadım sanırım. 2. sezon da 2017 haziranında deniyor. üzgünüz.
Başlamasını iple çektiğim dizi.
Hayatımda izlediğim en değişik ve en kusursuz dizi diyebilim.
Zira 8 farklı ülkede geçiyor dizi.
yok böyle muhteşem bir dizi.. çok farklı, çok değişik, çok ilgi çekici.. tek kelime ile efsane.
inandığım toplu bilinçaltı kavramını barındıran harika bir dizi.
kesinlikle izlenilmesi gereken mukemmel bir dizi.
not: "bu ne bicim bilim kurgu?" diyenler gordum.
Dizide bilim kurgu sanatla oyle guzel islenmis ki; herkesin anlamasini beklemek zaten hata olur.
Sanat derken ; dizinin cekim kalitesinden bahsediyorum, kadrajlarin harikaligindan bahsediyorum.
Sanatin ve bilim kurgunun harmanlanmis sonucu ortaya cikan essiz bir dizi.
Herkesin kültür düzeyinin kaldıramayacağı, herkesin izlememesi gereken dizi.
Cinsel olarak bazı şeylere doymuş insanlar zevkle izler bu diziyi.
Zira aynı anda 8 farklı ülkede çekilen ender dizilerden.
Ve izlediğim en orijinal konulardan. Mükemmel ötesi bir dizi.

Yeni sezon mayıs 2017 de. Heycanla bekliyoruz.
nomi'yi nikahima alacagim arkadaslar. bir insan bu kadar guzel olabilir ya. gidisini yedigim.

görsel
görsel
görsel

muhtesem bir dizi. yeni sezonunu merakla bekliyoruz efem.
Transseksüel bir kadın olmasına karşın güzeldir.

Ama benim favorim hintli kız.